Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O noua sansa la iubire

#1
Disclaimer:Nu detin nici un personaj din manga/anime-ul Naruto si nu fac profit de pe urma lor.

Capitolul 1

Salut!Numele meu este Sakura si sunt mostenitoarea faimoasei firme de parfumuri Haruno.Am 16 ani,un corp perfect si sunt foarte frumoasa.Ochii ii am verzi ca smaraldul si parul lung si matasos de culoare roz.Desi pare ca am o viata perfecta nu e asa.Cand aveam 14 ani am fost cu primul meu iubit,Sasuke Uchiha.L-am iubit foarte mult pana intr-o zi cand am aflat ca ma insela cu alta fata.Apoi tot el s-a despartit de mine pe motiv ca s-a plictisit.Adica din cauza ca nu m-am culcat cu el.Am suferit foarte mult dic cauza lui.Dupa ce ne-am despartit eu si parintii mei ne-am mutat in Coreea de Sud.Dupa un an parintii mei au murit intr-un accident de masina.M-am simtit foarte singura acolo.Am mai stat un an apoi am decis sa ma mut din nou in Konoha.Macar acolo sunt prietenii mei.Si desigur cel mai bun prieten al meu,Itachi Uchiha.Este fratele mai mare al lui Sasuke dar nu se aseamana la comportament.Itachi este bun,protector si mai ales distractiv.In schimb Sasuke este violent,nepasator si striga banii familiei lui.Eu si Itachi ne cunoastem de cand eram mici si imi este ca un frate.Are 18 ani.Desi parintii lui detin firma de electronice Uchiha nu se da mare cu asta.Cat timp am fost in Coreea a veit sa ma vada.
Acum sunt in avionul privat.Ma uit pe geamul avionului si vad ca mai am umpic si ajung in Konoha.Am emotii.Imi este foarte dor de prietenii mei.Dar stati sa va zic cu ce sunt imbracata.Port o pereche de pantaloni stramti albasti,un maieu negru,o camasa albastra cu alb in carouri si tenisi negri cu sireturi albastre.Parul il am prins in coada sus cu cateva suvite libere.La ochi m-am dat cu creion dermatograf negru si rimel iar pe buze cu luciu cu gust de cirese.Arat super.
-Domnisoara Haruno,am ajuns.spune omul care piloteaza avionul.
-Bine!zic eu apoi imi iau bagajele destul de grele si cobor din avion.
Ies afara si vad un baiat inalt,cu parul negru pana la umeri si prins intr-o codita la spate.Este imbracat cu niste blugi negri,un tricou alb,o camasa negra,skateri si la gat un lantisor cu cruciulita.Acesta este itachi.Imi zambeste iar eu ii sar in brate de fericire ca-l revad,
-Itachi,ce dor mi-a fost de tine!
-Surioara,credeam ca nu mai vine clipa asta.Si mie mi-a fost doar de tine.
M-a luat in brate si m-a invarit de 3 ori cam cum facea el de obicei,apoi am mai stat de vorba vreo 10 minute.Dupa aia ne-am urcat in masina lui si ne-am dus acasa.Noi doi locuiam impreuna fiindca parintii nostri erau plecati mai tot timpul.El avea grija de mine ca un frate asa ca pe parinti nu i-a derajat.Dadeam cele mai tari petreceri.Ce bine ca stam iarasi impreuna.
-Pai...am ajuns!Hai sa intram in casa.O sa iau eu bagajele, daca pot!sunt foarte grele.Ce ai pus aici?Casa ta din Coreea?!spune Itachi razand
-NU,am pus haine.Dracu m-a pus sa-mi iau asa de multe.Puteam sa-mi cumpar de aici.zic eu razand
Dupa ce am bagat bagajele in camera mea stau si ma uit prin camera.Este exact la fel ca si cand am plecat.Peretii turcoaz,patul mare cu asternut negru din matase,pernitele in foarma de inimioare din puf,posterele cu Guns'n'Roses si Tokio Hotel,laptopul,lucrurile,tot.
-Sti,cand imi era dor de tine veneam aici si ma simteam mai bine.spune Itachi cu o voce blanda
-Ce credeai,ca scapi de mine asa de usor fratioare?zic eu apoi ii zambesc
-Defapt daca mai stateai mult in Coreea ma mutam si eu acolo.Aici e plictisitor fara tine.
Dupa ce am mai vorbit cam o ora,ne-am dus sa mancam apoi sa ne culcam pentru ca e foarte tarziu.Maine e duminica si vream sa ma intalnesc cu prietenii mei,apoi sa ii cunosc si pe ai lui Itachi.Pe 2 ii cunosc deja.Primul este Madara Uchiha care seamana foarte bine cu Itachi deoarece sunt veri.El este hiperactiv,prietenos dar si foarte destept.Doar ca nu-si foloseste desteptaciunea si la liceu.Al doilea este Pein.Un baiat inalt cu parul portocaliu si scurt facut tepi,cu multe piercinguri si ochii movi.Dupa ce m-am despartit de Sasuke am fost cu pei 3 luni.A trebuit sa ne despartim fiindca m-am mutat in Coreea.Cu el mi-am pierdut virginitatea.Desi era ciudar pentru ca noi ne certam din orice in fiacare zi.Dar ne impacam dupa o ora.Acum nu il mai plac dar tot imi este prieten bun.Itachi mi-a spus ca si-a mai facut inca trei prieteni pe care trebuie neaparat sai cunosc.Abia astept sai cunosc.Acum totusi mai bine mas culca,deoarece maine nu o sa ma pot trezi.Imi iau pe mine o pijama gri cu dantela neagra,apoi ma bag in patul meu moale si pufos si merg spre taramul viselor.Sper...pot avea si un cosmar.Oricum sunt foarte obosita si nu-mi pasa unde o sa merg.

Este primul meu fic!Astept pareri si va rog sa-mi spuneti unde gresesc ca sa ma pot corecta.Apropo...ficul l-am mai postat si pe alt site deci daca il vedeti sa stiti ca este al meu:bv:
Traieste fiecare clipa...altfel,peste cativa ani iti va parea rau

#2
Ok sa vedem...Nu prea sunt eu mare cunoscatoare dar stiu cate ceva.
Greseli.
Am vazut cateva dar cui ii pasa,este primul fic,se mai intampla,mai multe greseli cred ca am avut eu dar in fine.
Descrierea.
Este prezenta si imi place,dupa parerea dar cu siguranta o sa primesti si alte pareri,mai bune decat a mea.
Dialogul.
A fost putin si cred ca a fost acolo unde trebuia cu mici scapari.
Naratiunea.
Nu mai comentez.
Deci,ficul este DeiSaku?M-ai facut curioasa,nu prea gasesc asemenea ficuri asa ca terog sa ma anunti cad aduci next,ok?
Mult spor in continuare la scris si bafta la imaginatie,bye!
[Imagine: 33zfwb9.jpg]


#3
Mutat la Naruto.
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#4
Pai vad ca nu prea ati lasat comm:nh:
Totusi o sa pun nextul si sper sa va placa

Capitolul 2
Sakura:

Razele soarelui intra pe fereastra din camera mea si imi deranjeaza somnul duclce.Deschid ochii incet si ma uit la ceasul de pe noptiera care arata ca este 8:00.Sincera sa fiu nu prea am chef sa ma ridic din pat deoarece am emotii foarte mari.Nu mi-am mai vazut prietenii de mult timp.Ii iubesc foarte mult pe toti.Cu toata lenea din lume ma ridic din pat si ma duc sa-mi fac toaleta zilnica.Dupa ce ies din baie ma imbrac cu un tricou negru stramt,o pereche de pantaloni stramti verzi,skateri negrii si o geaca din piele neagra.Machiajul ca de obicei,iar parul mi-l las liber.Imi fac patul apoi ma duc in living.Acolo il vad pe Itachi care se uita la tv putin cam stresat.
-'Neata!ce faci?il intreb eu somnoroasa
-Salut!am asteptat sa te trezesti.Credeam ca o sa dormi pana la amiaza.Stau aici de o ora.imi spune el parca vrand sa-i dau o explicatie
-Ok,dar e doar 8:30.De ce te-ai trezit asa de devreme?
-Cum?!...of!...am uitat ca mi-am pus ceasul cu o ora inainte ca sa ma trezesc mai devreme pentru scoala.Am uitat sa-l schimb la loc.spune el cu o fata de parca vine sfarsitul lumii
-Doamne,da uituc mai esti!ii zic eu amuzata de intamplare
In timp ce m-ai vorbeam,am luat micul de jun apoi am plecat sa ma intalnesc cu prietenii mei in parc.Mi-e putin frica.Nu i-am mai vazut de doi ani.Cand ajung in parc ma uit imprejur si vad o gasca de adolescenti.Aceia sunt prietenii mei!strig eu fericita in gand.Ma apropiu de ei iar inima mea batea mai repede.Cand m-au observat mai ca era sa cad pe jos de la atatea imbratisari.
-Saku,ce dor mi-a fost de tine!imi spune Hinata,o fata cam timida,cu parul lung negru-albastrui si ochi movi care este prietena mea cea mai buna.
-Si mie mi-a fost dor de toti!strig eu fericita
-Sakura-chan,mi-ai lipsit asa de mult!imi zice Naruto,un baiat blond si la par si la minte,cu ochii albastrii ca cerul si cu un zambet larg.
Am stat cam vreo 2 ore cu ei si am povestit.In gasca mai sunt Neji,un baiat inalt,cu ochii movi si parul lung si castaniu,care este varul Hinatei,Kiba care este super dragut,are parul scurt si ciufulit de culoare maro si are un catel foarte dragalas pe nume Akamaru.Mai este Gaara,un baiat misterios si retras,dar daca il cunosti este chiar un prieten bun,are ochii verzi si intunecati,parul rosu si ciufulit si un corp bine lucrat.Fete mai sunt Temari si Tenten.Temari are parul de culoarea mierii prins in patru codite,ochii albastrii-verzui si este sora lui Gaara.Tenten are parul si ochii maro.Parul ii este prins in doua cocuri si este foarte dinamica si are cele mai ciudate idei.A...si na nu uit de Shikamaru.Este un baiat cam lenes,dar foarte istet.Are parul si ochii maro.Cat timp am stat de vorba am aflat ca o sa fiu cu ei ii clasa la liceu.Ce bine!Dupa ce ne-am despartit a venit Itachi cu prietenii lui.
-Madara,Pein!strig eu si sar pe ei mai sa cadem pe jos
-Pinky,la fel de nebuna ca acum 2 ani!spune Madara fericit
-Ce dor mi-a fost de tine!nu aveam cu cine sa ma cert in fiecare zi.zice Pein apoi ma strange in brate
-Lasa ca acuma ai cu cine sa te certi!ii zic eu si ii fac cu ochiul
Vai ce dor mi-a fost de ei.Imi vine sa plang de fericire,dar nu o so fac.Motivul:Pein o sa ma tot enerveze dupa aceea.Simt ca inima o sa imi sara din piept.
-Ok...acum sa-ti fac cunostiinta si cu ceilalti.zice Itachi dupa care ma duce la un baiat cu parul gri dat pe spate.
-Salut,eu sunt Hidan.Oau...chiar esti super draguta cum ziceau si astia trei.imi zice el apoi arata catre Itachi,Pein si Madara.
In acest timp ei se uitau la cer si fluierau ca si cu nimic nu s-a intamplat.Incep sa rad de ei apoi ma uit la un baiat inalt,cu parul rosu ciufulit,cu ochii maro-caramel.
-Hei,eu sunt Sasori.imi zice el apoi imi face cu ochiul
Hmm...deci vrea sa se joace.Este destul de dragut
-Salut,eu sunt Saku!ii spun eu apoi scot limba jucaus.
Dupa ce am mai vorbit cu Sasori vreo cateva minute ma intorc catre un baiat inalt,cu parul lung si blond,cu ochii de un albastru stralucitor.Am vrut sa-i zic ceva dar n-am putut.Parca am impietrit.Imi venea sa lesin,dar nu stiu dece.Am vazut ca vroia sa zica ceva dar parca nu-i ieseau cuvintele,asa ca mi-am facut curaj si l-am salutat.
-Salut,eu sunt S-sakura.ma balbai eu ca o proasta
Salut,eu sunt D-d...aaa..se tot balbaie blondul
-Deidara,prostule1ii zice Sasori apoi ii da un cot in umar.
-Aaa..da!cum a zis si el.spune blondutul apoi isi pune mana in cap si rade rusinat.
Am stat inca 4 ore cu baietii si tot am vorbit.Sunt foarte super,mai ales Deidara.Stai... ce vorbesc aici?Doar nu imi place de el.Il stiu doar de cateva ore.Totusi este foarte dragut.Pe la vreo 15:30 eu si Itachi am plecat acasa.Pe drum habar nam ce -a vorbit Itachi deoarece nu ma gandeam decat la Deidara.
-Sakura!mai esti pe pamant?Ce ai patit?ma striga Itachi
-Hm?eu..n-am nimic.Doar ma gandeam.
-Nu prea sti sa minti.Te cunosc foarte bine.Cumva are legatura cu Deidara?
-Ce?...nu!Pai..poate...of!Bine,cred ca-mi place,dar nu sunt sigura.
-Stiam eu!Si ce ai de cand sa faci?
-Sincera sa fiu nustiu.Oricum cred ca are iubita.spun eu suparata
-Nu are.A avut una si l-a inselat.De atunci nu a mai fost cu nici o fata.
Dupa ce am auzit ce a patit m-am intristat.Parca ma doare inima.Am sentimente fata de Deidara.Poate chiar imi place de el.M-am indragostit de el.Dupa ce am ajuns acasa am mancat apoi m-am dus sa fac un dus.Itachi s-a dus in camera lui.Orice faceam tot la blondul care mi-a furat inima ma gandeam.

Deidara:

Am ajuns acasa.Ca de obicei Sasori s-a dus in camera lui ca sa asculte muzica.M-am dus si eu in camera mea si m-am trantit in pat.Ma tot gandeam la Sakura.Ce frumoasa e.Are ochii vezi ca niste smaralde.Cum se comporta.Nustiu,cred ca imi place de ea.De cand am vazut-o inima mea a inceput sa bata foarte tare.Ma simteam paralel.Pur si simplu mi-a furat inima.Oare ea ce simte pentru mine?
Traieste fiecare clipa...altfel,peste cativa ani iti va parea rau



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O noua sansa la iubire ingerash-visator 8 5.799 15-03-2011, 08:28 PM
Ultimul răspuns: ~Ioana*Yoanna~
  O viata noua...o noua persoana:x •нąкü• 26 15.558 01-03-2011, 11:28 PM
Ultimul răspuns: Hakusor.
  O noua viata, o noua descoperire. ♥Luchi♥ 1 1.969 03-09-2010, 02:01 AM
Ultimul răspuns: Me†al.
  Inca o sansa! [Tokio Hotel: Twincest +16.. +18] BlackBunny 5 7.417 07-07-2010, 01:38 PM
Ultimul răspuns: BlackBunny
  Un baiat , o fata … o noua iubire ! pwpyk 3 2.928 07-04-2010, 03:56 PM
Ultimul răspuns: Mădălina
  Un nou film...o noua iubire ~Ebru~Rebela~ 3 3.036 26-12-2009, 06:44 PM
Ultimul răspuns: ♥Belle-Chan♥


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)