Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O nou-venita...

#1
Hello aici micuta si inocenta voastra nou-venita Yukine (si aici mint de ingheata tot fiindca am 1.72m inaltime si inocenta oi fi cand a invata Bou' tango 21 )
Ma-ti incurajat sa imi postez cateva desene asa ca asta o sa fac:
Unul in acuarele:
http://s1373.photobucket.com/user/Dyuka2...g.html?o=0
Unul in culoare:
http://s1373.photobucket.com/user/Dyuka2...g.html?o=0
Si unul in creion:
http://s1373.photobucket.com/user/Dyuka2...g.html?o=0
(Prima data am postat asta intr-un loc gresit deci ma scuzati ca am postat asa tarziu :''>)
Este prima data cand imi postez desenele online asa ca va astespt parerile si daca cumva nu va place ceva va rog sa imi transmiteti Smile
*kiss*

#2
Foarte frumoase desenele. Bravo. Ai talent. Inca o data bravo si succes in continuare. Toate 3 desenele mi se par cool. Succes in continuare. 3

#3
Multumesc! :3
Imi pare super bine ca iti plac desenele mele!
*thx again* *hugs*

#4
Ai talent cat incape, problema este sa faci cat mai multe (desi nu cred ca e asta o mare dificultate, duh) Desenele tale de astazi sunt frumoase, imi place ca ne-ai prezentat mai multe chesti. Primul desen , este din acuarele, eu zic sa folosesti TEMPERA, sunt bune, chiar bune! Folosestele cu incredere.
Cel de-ai doilea desen, mna, ai folosit creioane colorate si awww~ e asa o scumpa, parca ma vad pe mine cu aparatul foto in mana ^^, dar nu am parul roz ^^" he he he. Totusi mi se pare ceva in neregula cu aparatul foto, nu prea pare el real, e facut ciudat ~
Si ultimul desen, mna, e facut in creion *aplauze* ca-mi place!

Bafta la desenat ca eu mai vreau sa vad !
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#5
Well, eu unul voi fi un pic mai critic si pedant cu parerea mea, insa nu-ti fie teama, opinia mea despre operele tale este una pozitiva, doar ca trebuie sa reliefam si lacunele din ele pentru a putea sa progresezi pe viitor Smile.

Asa cum s-a scris mai sus talent sigur ai, insa din punctul meu de vedere mai ai ceva de muncit pentru a-ti perfectiona tehnica, mai ales cand vine vorba de anatomia personajelor. In primul desen, cel in acuarela, gatul este mult prea lung, iar capul prea mare in comparatie cu trunchiul si asta creeaza o imagine diforma cand il privesti in ansamblu. Desigur, eu inteleg ca este in stil anime si ca de obicei aici ti se ofera o mai mare libertate de exprimare si poti experimenta cu dimensiunile, dar parca totusi sare prea mult in ochi. De asemenea mainii ei stangi ii lipseste un deget.

Ideea din spatele celui de-al doilea desen mi se pare geniala si ai implementat-o foarte bine, ti-a iesit foarte sweet si ludic incat parca ma face si pe mine sa zambesc cand o privesc pe fata aceea razand cu aparatul de fotografiat la ochi, pare atat de entuziasmata...^^. Ca imbunatatire, ai fi putut folosi umbrele mai mult, dar lipsa lor pe mine unul nu ma deranjeaza atat de mult.

Al treilea desen este si el bine facut, aici chiar ai incercat sa te folosesti de umbre mai mult, insa expresia fetei pustoaicei ma cam sperie, zici ca e un mort viu or something 21, pare prea statica si inexpresiva, dar probabil ca asta era si ideea. De asemenea, nasul e un pic cam prea incovoiat.

Sper ca te vor ajuta aceste precizari pentru viitoarele tale desene. Succes in continuare, te asteptam cu noi lucrari ^^.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#6
ohaio_angel si Joffre multumesc mult pentru pareri, laude si critici promit ca voi tine cont de ele ^_^
Desene nu va faceti griji voi mai posta (fiindca mai am o gramada 10 )
Si un mic amanunt pe care am uitat sa il scriu: nu toate desenele sunt mai nou facute (de exemplu cel in acoarele pe care stiu ca lam facut inainte de sfarsitul scolii) iar ele in general imi exprima starea in unele momente deci de aia unele sunt sweety iar altele cam sadice, plus ca stiu ca umbrele nu sunt foarte vizibile si intr-o oarecare masura cred ca pot da vina pe telefonul meu (saracul cred ca prea obosit de la atatea intalniri cu podeaua si asfaltul) dar nu imi fac griji deoarece din greseli inveti Smile
Inca odata multumesc 8




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)