Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nuvele usoare japoneze

#1
Inca de cand cumparam manga-uri de pe mangashop.ro am fost curios de unele dintre nuvelele bazate pe anime-uri care le vedeam la vanzare. N-am avut niciodata fonduri necesare pentru a lua asa ceva (avand in vedere preturile destul de piperate ale acestora in general). Zilele trecute in schimb am pus mana pe o asa scurta nuvela de la un amic si am devorat-o azi.
Opiniile mele...eh, in principal cam aceleasi ca cele pe care le postez pe la fanfiction pe aici.

In ciuda acestui fapt, ma mira ca nu exista un topic dedicat acestora. Nu citeste nimeni sau nu e nimeni interesat in nici un fel de acestea?

Daca sunteti...asta e topicul pentru voi.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#2
Suna destul de interesant. Dar eu la mine in oras nu am vazut asa ceva, probabil din cauza ca stau intr-un oras mic[Buzau]. Daca ai putea detalia despre ce este vorba cu aceste nuvele, ti-as ramane recunoscatoare. Aceste povesti sunt pe baza anime-urilor sau sunt exact ce facem noi userii la fanfiction? De catre cine sunt facute?/ Cam atat as avea de zis si sa pseram ca vor fi mai multi interesati de acest subiect.
Samy fu` a`ci!

~Marele meu fratior mai mic: Stefuu~ :smart:
`Mica mea surioara mai mare: Wanna` :bv:
*Sora mea geamana: Me_Amy* :love:

#3
http://www.mangashop.ro/novels/

In general nu le gasesti in magazine, dar online sunt usor de gasit. Multe sunt scrise ba in paralel cu diverse serii anime, sau sunt adaptate in serii manga / anime.
Iti faci o idee mai buna uitandu-te un pic pe site acolo sau aici.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)