Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Noi in Lumea Naruto

#21
Nume: Maya Nara

Varsta: 15 ani

Inaltime: 1.70

Culoarea ochilor: albastri

Culoarea parului: blond

Data nasterii: 15 octombrie 1994

Mama: Shikamaru Nara

Tata: Ino Yamanaka ( Nara )

Despre ea: O fire rebela, sigura pe sine, increzatoare , optimista si ii place baschetul.

Abilitati: Experta in arte martiale, medical ninja, poate executa toate jutsurile clanului Yamanaka, in special " Mind Body Switch Technique " si al clanului Nara, in special " Shadow Imitation Technique "

#22
Nume:Uchiha

Prenume:Shizue

Varsta:12-13 15-16 -shippuden

Culoarea parului:saten

Ochii: de culoare verde.mari,rotunzi.

Inaltime:1.50 1,65-shippuden

Sat:Konoha

Rang: Anbu-shippuden dupa aceea sannin

Fire:o fire timida si rusinoasa.

NinJutsuri: Kunaiuri electrizate,Shuriken electrizat

Genjutsu:clone

Taijustu 80%

Ce ii place: Sasuke

Ce uraste: persoanele care se cred superioare

Trecut: dupa ce sia vazut clanul macelarit a suferit mult,plangand amar pe mormantu parintilor..a locuit in satul ascuns in ceata timp de patru ani dupa care sa reintors in Konoha.


[Imagine: YoungMimikoPat.jpg] Shizue si sora ei
[Imagine: outputCABHYVDH.gif]

[Imagine: 122khw8.gif]

[Imagine: harunosakura.png]

[Imagine: sakuraharuno.png]

Life is made for fun.

#23
Nume:Haruno

Prenume:Sena

Varsta:12-13 15-16 -shippuden

Culoarea parului:saten cu suvite rosi

Ochii: de culoare verde deschis.mari,rotunzi.

Inaltime:1.60 1,70-shippuden

Sat:Konoha

Rang: Anbu-shippuden dupa aceea sannin

Fire:o fire timida si rusinoasa.

NinJutsuri: Kunaiuri electrizate,Shuriken electrizat

Genjutsu:clone

Taijustu 80%

Ce ii place: Sasuke

Ce uraste: persoanele care se cred superioare ei

Trecut: Cand era mica se juca tot timpul cu sasuke.Cand avea 8 ani ambi parinti au fost ucisi de Sasori.Atunci a jurat sa isi razbune parinti.Dupa 4 ani sau format echipele chunin.Ea a picat in echipa cu Sasuke si sora acestuia pe nume konan.
[Imagine: naruto169.png][Imagine: ashke_icons.png]
Life is Beautiful and Fun .Life gives you the opportunity to laugh and live.

#24
Nume : Yakuzo (Uchiha)
Prenume 4eidra
Ochii: Verzi
Varsta : 16 ani( 23 iulie )
Culaorea parului – Saten
Inaltime :1.68
Greutate : 54 kg
Zodie :Leu
Sat : Konoha
Rang : jounin , ANBU
Fire : Hiper-Activa , Vesela , Calma, gandeste inainte sa actioneze , iubeste misiunile riscante , cu persoanele care o enrveaza este rece,
Doujutsu: Sharingan
.Genjutsu: 20%
Ninjutsu:97%
Taijutsu:85%

Tehnici Folosite :
Tehnica Umbrelor Clonate (Kage Bunshin no Jutsu)\
Tehnica Multi-Umbrelor Clonate
Jutsu Invocare (Kuchiyose no Jutsu)-Poate invoca un tigru
Amaterasu
Chidori
• Chidori current
• Chidori Senbon
• Chidori-ul suliţei înţepătoare
Stilul Foc: Tehnica Sferei de Foc
Stilul Foc: Tehnica Florii Phoenix
• Kirin Spada Kusanagi: Chidori Katana
• Lama fulger
• Lama fulger cu încărcătură dublă
Rasengan
• Stilul Pământ: Zid de pământ
• Stilul Pământ: Tehnica de decaptitare
• Stilul Pământ: Mişcare sub pământ
• Stilul Apă: Tehnica marelui vortex de apă
• Stilul Apă: Tehnica marelui dragon de apă
• Stilul Apă: Zid de apă
• Stilul Apă: Tehnica bombei rechin
Stilul Pământ: Mlaştina lumii de jos

Ce ii place:Sa doarma , inghetata si ciocolata. Ii place de Itachi- stie intreaga poveste si il considera un adevarat ninja. Insa si Gaara i se pare o persoana interesanta.
Prietene : Se intelegea foarte bine cu Temari( cea mai buna prietena), deaorece amandoua vor sa dovedeasca ca femeile pot fi la fel de puternice ca si barbatii. –
Sakura- se intelege bine cu ea , desi cateodata creda ca vorbeste cam mult .
Ten Ten- se inteleg foarte bine –sunt cele mai bune prietene si au scopuri comune
Hinata-o admira pentru faptul ca se starduieste sa devina mai puternica
Crede despre Naruto ca este de treaba , umpic cam prost , dar totusi cineva care da tot ce are mai bun din el .
In general are o parere buna despre ceilalti baieti.

Ce uraste: Pai il uraste pe Orochimaru , apoi pe Sasuke , il considera un nesabuit . Ii diplace umpic atitudinea lui Jiraiya si cred la fel ca si Naruto ca este un “Ierbivor Pervers”.
Sensei : Kakashi , Jiraiya, Gemna Shiranui

Motto:"Situatiile disperate cer masuri disperate!"



Clanul Yakuzo : Mama ei face parte din clanul Yakuzo , un clan mic dar puternic . Memmbrii acestuia stapanesc foarte bine jutsu-rile de foc si pamant . Acest mai are o tehnica , care se intalneste numai la membtii clanului si anume ei pot sa isi concentreza chakra in maini sau picioare si lovind indeajuns de tare , corpul atins v-a exploda sau va paraliza ori va adormi pentru o perioada. Efectele acestei lovituri depind de forta cu care a fost aplicata lovitura.

Trecut : S-a nascut in satul Konoha , a absolvit la 8 ani Academia , a devenit chunin la 10 , iar la 14 ani a devenit jounin si ANBU. Al treilea hokage a observat abilitatile ei si atunci cand a absolvit academia l-a rugat pe Kakasi sa o atreneze separat . La varsta de 10 ani a fost repartizata in echipa la Gemna Shiranui cu inca doi studenti de la acdemia mai mari decat ea cu doi ani . Can Kakashi a luat ehipa sapte , aceasta a inceput sa se atreneze cu , Jiraiya.
La varsta de 11 ani si-a activat sharingan-ul ramand complet uimita de acest lucru . Mai intai a mers la Kakashi povestindu-i ce s-a intamplat . Prima oara s-a gandit sa nu ii spuna mamei ei , dar in cele din urma i-a dezvaluit secretul. Atunci a aflat cine este tatal ei , dar nu de la mama ei ci de la bunica ei . A fost socata sa aud ca tatal ei era Madara Uchiha si ca in primul rand acest nu era mort si nu era nici un batran scofalcit . Faptul ca ea are Sharingan au stiu decat patru persoane : Kakashi , Al treile Hokage , bunica si mama ei .
Dupa plecare lui Sasuke a continuat antrenamentele cu Kakashi , chiar si dupa ce a devenit jounin si ANBU, considerandu-l pe acesta un ninja foarte puternic si il respecta.
Intr-o misiune era sa cada de pe o stanca , dar a fost salvata de Itachi . Inr-o alta misiune a fost capturata de Akatsuki , mai exact de Madara Uchiha care intrigat de faptul ca poseda sharingan. Atunci a fost prima oara cand si-a intalnit tatal , nu prea a fost una fericita , dar a descoperit ca Madara nu e chiar asa de insensibil si chiar acesta a aprat-o din umbra.
Pana in shippuden si-a folosit sharinganul doar in situatii disperate , dar dupaceie si-a dezvaluit secretul.
Desigur ca se impriteneste cu membrii echipei lui Kakashi , iar cele mai bune prietenele ale ei sunt Temari si Ten-Ten .
In misiuni face echipa cu Anko Mitarashi –pe care o respecta , ele doua sunt ca niste surori . Ii stie trecutul si o intelege .

In lupte ii place sa isi foloseasca abilitatea mostenita de la clan , considerand-o o moarte usoara , dar mai tot timpul o foloseste ca sa isi imobilizeze adversari , omorandu-i lent . Este destul de sadica in privinta acestora , iar moartea celor care au omorat ninja din Konoha o amuza. In lupte gandeste inainte sa actioneze , fiind la fel de calma ca si sensei-ul ei Kakashi. Este un personaj bun , desi a avut o data tendinta sa intre in Akatuski.
Deidra
When the world gets in my face,
I say, Have A Nice Day.
There was a time
When I was so broken hearted
Love wasn't much of a friend of mine
The tables have turned, yeah
Cause me and them ways have parted

[Imagine: 2iv08c4.jpg]
weakness ??[/i][/b]

#25
nume:uchiha maya

varsta:13-14 16-17(shippuden)

par/ochi:de culoare neagra

inaltime;1,50-1,60

rang:chunnin-jonin ANBU

fire:la inceput timida dar dupa ce ajungi sa o cunosti e instare sa te

omoare(daca o enervezi prea tare)

ninjutsu:90%

genjutsu:50%

taijutsu:86%

ce ii place:ciocolata,sa se distreze cu prieteni

ce uraste: persoanele indiferente si superioare altora

poveste:dupa ce clanul sau a fost distrus ea si sasuke ,singuri supravietuitori , nu s-au mai inteles . Ea a plecat in Suna pentru a se antrena iar dupa ce s-a intors a devenit parte din echipa 7(singura echipa de 4).Mare minune a picat in echipa cu domnul atitudine si incercand sa-i faca zile fripte pentru cum s-a comportat cu ea cand erau mai mici ,iar el nemaisuportand copilariile ei a provocat-o la lupta ea acceptand desigur,si si castigand Sasuke nervos s-a hotarat sa plece la Orochimaru pentru a deveni mai puternic.
Aceasta se intalneste dupa mult timp cu el si echipa lui(team Hebi)fiind intr-o misiune aceasta se lupta cu el si din neatentie sasuke a taiat in doua masca pe care o purta fiind surprins (in sensul bun).Dupa aceasta mica lupta a vrut sa plece dar Sasuke a prins-o de mana spunandui ca vrea sa se intoarca in Konoha.
Happy ending

#26
Nume:Tsuchigumo

Prenume: Josephine

Varsta: 14 ani


Parul: Culoarea sa fie de un mov inchis, spre negru. Tunsoarea sa fie una scurta, parul sa ajunga pana aproape de umeri si sa fie ceva rebel.

Ochii: de culoare lila, cu pupile mici, subtiri, precum cele ale pisicii.

Inaltime: 1,65.


Sat: unul care sa apartina de Tara Ceaiului.

Rang: AnbuBlack.

Fire: O fire destul de retrasa, care sa nu vorbeasca foarte mult. Intra in discutii doar atunci cand este nevoie, in special cand vine vorba de o misiune. Se implica mult cand vine vorba de bani deoarece este o persoana materealista. A intrat in echipa AnbuBlack deoarece etse un bun tactician si salvat de multe ori satul cand era in primejdie.


Ninjutsu: Earth Clone Technique, Earth Grudge Fear, Earth Release: Antlion Technique, Earth Release: Devouring Earth, Earth Release: Earth Dome, Earth Release: Swamp of the Underworld, Demon Flute: Illusionary Warriors Manipulating Melody

Genjutsu: Bringer-of-Darkness Crusher, Bringer-of-Darkness Technique

Taijutsu: 10%

Ce ii place: pisica ei Nekomata care este defapt denumita dupa cel deal doilea Bijuu, sa se poarte sadic cu colegii ei de echipa.

Ce uraste: apa

Trecut: Josephine este unul dintre cei mai slabi pregatiti membri ai clanului Tsuchigumo de aceea tatal ei a fost obligat sa o alunge. Aceasta a fost nevoita sa plece la o matusa a ei careia i se intamplase acelasi lucru in urma cu 30 de ani. Astfel aceasta ajunge intr-un sat din Tara Ceaiului. Acolo intra intr-o echipa de 4 ninja. In urma unei misiuni in Satul Ascuns intre Stanci s-a constatat ca fata are o puternica gandire strategica asa ca a intrat repede in echipa AnbuBlack. Nu este foarte buna la taijutsu din simplul motiv ca nu vrea sa se murdareasca atata timp cat altii ii pot face treaba. Este bine specializata in clonarea tuturor tipurilor de clone si isi controleaza foarte bine chackra. Are un motan pe nume Nekomata al carui nume i-a fost dat dupa cel deal doilea Bijuu, care bineinteles, avea infatisarea unei pisici.

Clan: Tsuchigumo

Poze: http://media.photobucket.com/image/anime...eyes-1.png
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#27
[/font][posturi unite]
Nume:Uchiha
Prenume: Valy
Varsta:13
zodie:Capricorn

Parul: negru-brunet

Ochii: caprui spre negru

Inaltime:1.68

Greutate:50 kg

Sat: Konoha

Rang:S-class,Anbu,Akatsuki

Fire: Amuzanta,calma,putin malefica

Ninjutsu:85%

Genjutsu: 96%

Taijutsu:98%

Ce ii place4e Itachi Uchiha cartofiorul meu,imi plac pisicile,sa imi petrec timpul cu prietenii(Alexy)

Ce uraste: Ii urasc pe cei care iau dat misiunea lui itachi de a-si omora clanul,il urasc foarte foarte mult pe Madara Uchiha
Trecut:M-am nascut in clanul uchiha,la varsta de cinci ani m-am imprietenit cu Itachi si cu sasukhitu
Dupa m-am intalnit cu cea mai buna prietena a mea(batmanul meu)Alexy
Care il adora pe sasukhitu foarte mult
Cu timpul eu mi-am petrecut toata viata alaturi de cei mai buni prieteni si de Cartofiorul meu drag.
Zuppy04

#28
Nume:Uchiha
Prenume: Alexy
Varsta:11
zodia:Fecioara

Parul: saten deschis

Ochii: caprui-verzui

Inaltime:1.65

Greutate:45kg

Sat: Konoha

Rang:Anbu,Akatsuki

Fire: amuzanta,vesela,convingatoare

Ninjutsu:80%

Genjutsu: 91%

Taijutsu:95%

Ce ii place:imi place de sasuke pisoiasul meu,imi plac vulturi si sa stau cu prietenii mei mai ales cu Valy(barmanul meu)

Ce nu ii place:nu imi place de demonul de orochimaru care l-a muscat pe sasuke.


Trecut:M-am nascut in satul frunzei clanul uchiha
Am cunoscut-o pe Valy si am devenit bune prietene
Noi doua avem multe lucruri in comun si unul ar fi ca dupa ce ne-am Cunoscut parintii nostri au murit
La academie l-am cunoscut pe sasuke si am devenit coechiperiZuppy02
De atunci am petrecut mai mult timp impreuna si am inceput sa ne Cunoastem mai bine
De-a atunci il cunosc si pe Itachi un prieten bun.Zuppy05


Zuppy11








Intr-o poza este moarte lui Madara Uchiha cand la omorat Valy

#29
Nume:Uchiha
Prenume: Alexy
Varsta:11
Zodia:Fecioara

Parul: saten deschis

Ochii: caprui-verzui

Inaltime:1.65

Greutate:45kg

Sat: Konoha

Rang:Anbu,Akatsuki

Fire: amuzanta,vesela,convingatoare

Ninjutsu:80%

Genjutsu: 91%

Taijutsu:95%

Ce ii place:imi place de sasuke pisoiasul meu,imi plac vulturi si sa stau cu prietenii mei mai ales cu Valy(barmanul meu)

Ce nu ii place:nu prea imi place de Orochimaru


Trecut:M-am nascut in satul frunzei clanul uchiha
Am cunoscut-o pe Valy si am devenit bune prietene
mai tarziu la Academie lam cunoscut pe Sasuke Zuppy11si am devenit prieteni foarte buni
mai tarziu lam cunocut si pe Itachi un prieten bun Zuppy02


Zuppy02

#30
Nume:Komitoshi

Prenume:Kimi

Varsta:17

Culoarea parului:blond

Ochii: Albastri ca cerul cand e senin

Inaltime:1,60

Sat:Konoha

Rang:Chunnin

Fire: Rusinoasa si amuzanta. Dura cand e nervoasa. Cu mai multe cuvinte casuna pe toti cand e ervoasa.

NinJutsuri4aichioshi ( Sharingan verde)

Genjutsu:76%

Taijustu: 60%

Ce ii place:Sasuke(e infumurat dar tot il place19)

Ce uraste: pe toti cei care ii spun ce sa faca , si o critica chiar daca ii iese bine.

Trecut: Parinti ei au abndonat-o din cauza ca avea puteri de necontrolat. Au abandonat-o la bragul casei lui kakashi Hatake care a devenit un tata vitreg pentru ea.
Acum in prezent este antrenata de el (Kakasi), pentru a-si implini dornita.
Dorinte: sa isi gaseasca parinti pe care nu i-a cunoscut nici o data.
[Imagine: e097ac4f4a4b148433229056619cbad4f3a.jpg?o=2].
Just the
way you know me..



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Naruto Shippuden 292 / Naruto Chapter 616 (Update saptamanal) George 43 27.878 01-06-2013, 09:21 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Naruto. Naruto Shippuden -> Movie list Rose ^^ 0 2.361 31-01-2012, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)