Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

No. 6

#11
Doamne, deci iubesc anime-ul... L-am vazut si revazut de mii de ori. Ador relatia dintre cei doi si mor de ciuda ca nu se continua, imi vine sa plang de fiecare data cand imi amintesc (si ca tot ziceam de amintiri imi aminteste de Nabari No Ou, care e de asemenea un anime superb si il recomand, am plans si la anime-ul asta ca nebuna). Tot ceea ce am vazut in acest anime m-a surprins, bunatatea lui Shion si cum incearca el sa salveze lumea, ceea ce e uimitor ca a reusit, si Nezumi care pur si simplu vrea sa il protejeze si o face excelent de bine pana la un moment dat cand a murit si am plas vreo doua ore in continu pentru ca am pus stop la episod si am inceput sa ma oftic tipand pe geam si plangand in acelasi timp, dar apoi m-am calmat cand am vazut ca sunt bine amandoi si am inceput iar sa plang cand s-au despartit dar m-am calmat pentru ca am crezut ca povestea continuta apoi iar am inceput sa bocest pentru ca nu e continuare si acum bocesc iar pentru ca mi-am amintit. Super anime-ul si ador povestea Smile. Si ce sa mai si zic... cred ca am zis tot ce vroiam dar trebuie sa spun neaparat ca e mare pacat pentru ca s-a oprit povestea acolo (ma refer la anime nu la manga) si sper ca va continua, sper din toata inima mea de otaku 4 Recomand acest anime, merita vazut ;x.
[Imagine: tumblrmcpx69bd7a1riuei2.jpg]

#12
Un foarte frumos, soft, exceptional anime. Chiar mi-a adus lacrimi in ochi. Inceputul cat si finalul au fost foarte frumoase. Nu stiu de altii, dar personal, nu m-am asteptat sa fie atat de interesant. Grafica de asemenea este cute, personajele sunt destul de bine conturate. Iar povestea in sine mi-a dat fiori, pacat ca au fost putine episoade. Pacat.
L-as revedea de n-ori. Fiindca m-a atins la inima si pot spune ca felul cum s-au desfasurat lucrurile, a fost super. Super. Gata, ma opresc aici, fiindca observ ca mai mult ma repet. Deci da, merita urmarit.

#13
Ah, l-am vizionat aseara/azi noapte dintr-o bucata. Nici nu stiu de ce nu mai devreme pentru ca il aveam pe lista de ceva vreme. Ca sa revin, oh mah gawd...
Shion e o dulceata de baiat, inocent si nu vrea decat sa il protejeze pe Nezumi, pe Safu, pe mama sa si de fapt pe toti cei din No.6. Nezumi e acel personaj ce nu isi arata emotiile, mai bine zis nu crede ca are emotii. Pana cand il intalneste pe Shion si lumea se shimba pentru ca el, bineinteles, e unic, e diferit. Cand vine vorba de relatia dintre cei doi, nu a fost prea mult contact fizic, in afara de cele doua saruturi. Dar nu a trebuit sa fie, pentru a-ti putea da seama de cat de mult tin unul la celalalt. Nu ca nu ar fi fost de preferat mai mult... *cough*
Anywho, 11 episoade sunt prea putine. Dupa Junjou Romantica si Sekai Ichi Hatsukoi, acesta e primul yaoi care mi-a dat palpitatii
La sfarsit cand Shion a fost impuscat in piept, am crezut ca mi se opreste inima. Ma gandeam, mai frate, dupa ce si Nezumi a fost impuscat de atatea ori si a supravietuit, wtf, ce naiba????? hai, ridica-te 21
si m-a facut sa strig nnnuuuuooooo!!!!!
Ca sa nu mai vorbesc de opening & ending, melodii superbeee :3
Una peste alta, e un must-see. Neaparat, trebuie, cu tarie !
[Imagine: ak8THBQ.png]


#14
No. 6? My Crazy-monkey-emoticon-037 Iubesc la nebunie animenul este cel care ma prins de la inceput, cu Shion care era asa mai mult cu capul in nori si un visator, apoi cand apare Nezumi si se imprietenesc waaa...Nezumi era asa cutee mai cute ca Shion si imi venea sa intru in pc sa ii iubaresc pe amandoi, si era comic la inceput dar apoi a devenit trist si imi parea rau ca Nezumi disparuse, iar lumea in care traiau imi parea perfecta dar dura si infecta. Am citit o data o manga in genul asta, cu o lume "perfecta" dar la urma eroul le deschide ochii tuturor. Anyway.... E tare atunci cand Nezumi se intoarce si il ia pe Shion si fuge cu el, mi-a placut cand Shion sa schimbat adica arata asa dragutz cu parul alb si ochi rosi Crazy-monkey-emoticon-084
Sfarsitul mi sa parut atat de trist Crazy-monkey-emoticon-029 am plans nu alta, imi parea asa rau ca dintro data personajul principal se schimbase drastic....Shion Crazy-monkey-emoticon-013 Iar cand murise parca imi pica cerul in cap Crazy-monkey-emoticon-002 Dar apoi apare si aiaa si il salveaza Crazy-monkey-emoticon-165 a fost trist ca nu au ramas impreuna dar tot mi-a placut la nebunie.
Eu una l-am vazut de cam 3 ori pana acum si tot il iubesc l-as mai viziona de 10000 de ori si nu m-as plictisi. Adica personajele toate is asa cute, grafica e super, povestea foarte interesanta si captivanta iar relatia dintre cei doi atat de cute. Mi-a placut momentele dintre cei doi si eram ceva gen Crazy-monkey-emoticon-160 Nu am ce sa zic iubesc animeul si mi-ar fi placut sa fie mai lung dar nah... Oricum daca as putea i-as da nota 10+++++++++++ este animeul meu favorit. Crazy-monkey-emoticon-138




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)