Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My First Manga

#1
Scuze pt claritatea super naspa,dar e facut cu aparatul foto ca,din pacate,nu am scanner....si dah,e cam de copii mici,nu e prea reusita

Trebuie sa mentiuonez ca dupa ce am terminat de desenat n-am mai putut de maini....

http://photobase.ro/images/manga.gif
"Pazeste-ti inima mai mult decat orice,caci din ea ies izvoarele vietii"

#2
Hmmm...ai dreptate.Desenele sunt putin neclare,dar scrisul este intr-o ceata deasa.(n-am inteles nimic)Dar nu conteaza.Important este ca ai avut curajul sa-ti incepi manga si asta este un lucru bun.Este OK,dar data viitoare incearca ceva mai ... cum ai spus tu,nu de copii mici.Manga nu inseamna doar niste desene,ci si actiunea care se desfasoara.Incearca sa-ti folosesti imaginatia(ca atunci cand faci o compunere la romana) si incearca sa gasesti cele mai interesante subiecte.Deseneaza imaginile(desigur,este nevoie de multa munca) si gaseste un titlu care sa explodeze(mai pe intelesul tuturor,sa atraga atentia).Apoi manga este terminata.Desigur,apreciez faptul ca ai incercat . Ceea ce conteaza este sa nu te dai batuta.De fiecare data cand te dai batuta te parasesc ideile,nu-ti mai iasa desenele,te doare capul etc. Stiu sentimentul.Important este sa nu iti pierzi visul si sa nu renunti niciodata.
Noroc pentru data viitoare !Bye!
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#3
Ceau !

Mă încântă fptul că ai postat o manga... pare mai mult un one-shot, decât o poveste cu capitole.
Ce m-a deranjat este claritatea, desfăşurarea acţiunii.
Chiar dacă este manga, asta nu înseamnă că trebuie să neglijezi povestea şi acţiunea.
Fiindcă totul se desfăşoară pe tema unei povestiri.

Eu chiar nu prea am înţeles multe, puteai pur şi simplu să pui linkul cu imaginile, findcă aşa nu pricep nimic, iar scrisul nu se înţelege.

Aşa idea pare drăguţă.
Să mai pui, dar data viitoare să le pui pe toate pe rând.

#4
wow... e sooper... imi place cum ai desenat... intr-adevar este cam pe copii, dar se accepta... mie mi-a placut foarte mult... :]
ai desenat foarte frumos... si replicile au fost sooper... despre ideea ta nici nu am ce sa mai zic... sau poate doar faptul ca este una excelenta... ^_^
si ce sa mai zic? concluzia? mi-a placut! n_n in fine... bafta si inspiratie multa in continuare! si nu uita, daca se poate sa treci si pe la ficul meu cu vreun comentariu... n_n Viata departe de casa[SasuSakuNaru] multumesc anticipat! 71 buh bye! bye


Feel...Hurt...Love


[Imagine: pisi0.jpg]


You don't know how I feel when you talk like that!
You don't know how I hurt when you talk like that!
You don't know how I love you because you're there!


Valutzu' meu: PSA
Sysu' meu: ~Ade~
BBFu' meu: Miranda^_^

Va luati de ei?! 23 Va luati de mine! :-l

#5
Mersi mult...
Nu cred ca o sa mai fac o manga de curand,pentru ca e mult de lucru,iar eu sunt cam lenesa,iar asta duce la desene nereusite,scurtarea intamplarilor etc.
"Pazeste-ti inima mai mult decat orice,caci din ea ies izvoarele vietii"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)