Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Murder Princess] Murder Princess

#1
Un anime foarte frumos .. personal .. I love it XD si acum este unul dintre preferatele mele ...
Are doar 6 episoade OVA

Plot : Animeul incepe cand Dr. Akamashi lanseaza o lovitura de stat in regatul Forland.Fiind pe moarte,regele isi trimite fiica,pe Alita Forland sa`l caute pe fratele sau Printul Kaito care era plecat intr`o misiune diplomatica [or somethin` like that].
Printesa trece prin padure,insa este atacata de o bestie,gardianul padurii.In timp ce fuge pentru a scapa Alita o intalneste pe Falis,o femeie ce vaneaza monstri pentru recompense.Cele doua se lovesc una de alta si cad de pe marginea prapastiei,in timpul caderii,o forta inverseaza corpurile intre cele doua.Astfel,Alita devine Falis si Falis devine Alita.
Dupa ce Falis[fiind acum in corpul Alitei]invinge monstrul,printesa o roaga pe Fails sa salveze regatul in schimbul vietii si corpului sau.Falis este de acord ... pana la urma.

Coloana sonora e frumoasa ,mai ales opening`ul cantat de una dintre formatiile mele preferate Back-on ^^ .. ahh si este o serie terminata destul de recent .


#2
Mie mi s-a parut un anime interesant mai ales din cauza ca au imbinat viitorul cu partea medievala foarte bine astfel incat nu mi-am dat seama ca actiunea are loc in viitor (scuzati repetitia ^^'). Unele lucruri insa au fost lasate de izbeliste, unul din exemple fiind atunci cand Falis a prins pofta aceea de a omori fara incetare care mai apoi nu a fost deloc explicata. Opening-ul a fost unul chiar reusit, iar melodiile de pe soundtrack s-au potrivit cu actiunea si, din cate am observat, a predominat rock-ul.
In final pot spune ca e un anime interesant care merita vazut, iar daca nu va place nu pierdeti mult timp urmarindu-l avand in vedere ca are doar 6 OVA-uri.

#3
Mie mi'a placut...foarte mult chiar. E interesant desi e putin cam scurt. Nu pot spune ca e iesit din comun dar pentru 6 episoade merita vazut. Povestea e simpluta...pare mai mult o poveste de istorie. Personajele sunt totale. Fiecare are felul lui de fii, o personalitate aparte.Alita cred ca e atractia seriei...she's noisy...somehow bosy...e chiar super funny, iar vocea i se potrivea perfect...oarecum hotarata(I mean Falis in Alita's body^^). Mi'a placut Dominikov..era intotdeauna atat de calm si parca nepasator, insa avea ogandire atat de clara si matura.
Soundtrack'urile sunt geniale...cel putin openingul e unul din preferatele mele. De fapt ca sa fiu sincera e openingul meu preferat^^
Per total anime'ul e foarte bine realizat..si merita vazut

#4
pffff...
am vazut vreo 3 ova-uri din seria asta
pot sa zic ca e ceva dragut.....imi place povestea chiar daca este putin cam de copii pana la 12 ani...oricum imi place ca e originala. ( cat de cat).Apoi imi place grafica care este destul de buna.....
Pentru cei ce se plictisesc pot incerca anime-ul asta...e destul de bun si va asigur ca nu va veti plictisi uitandu-va la el >_>
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)