Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mugetare-Cugetare

#1
Ma plictiseam..si devreme ce am absolvit o scoala de arte si meserii m-am gandit sa mai public din cand in cand o idee,o minciuna,o poza.

Aparat : Sony SLT-A33 DSLR (economiile mele de-o viata)
Lentila : Tamron SP 60mm f2/DI ( Macro Lens,folosita indeosebi pt. a focaliza,close-up a shit and random bees )

Deja ma incurc in detalii,sa trecem la treaba.

O picatura din rai
Clarity Blurr - Gradina din fata blocului (putin taiata ca da bine)

Citat:Nu scrieţi cine ştie ce bazaconii când postaţi poze. Nu interesează pe nimeni să ştie toată istoria pozei. Ştiu eu la cine mă refer. : ]
Am uitat de regula asta,sper sa-mi poti accepta scuzele de rigoare.In caz contrar am sa mi le retrag din respect pt. MINE.

Pe data aviatoare!

edit Nya : No need to apologize. Regula aceea a fost făcută pentru descrierile kilometrice ale unei poze, ce pur și simplu nu își au rostul. Și te rog, mai ușor cu aroganța. ^^
This curiosity completes us all and drives us all.

#2
Imi place mult focalizarea iubi. Trandafirul ala este superb, iubi daca imi vei lua flori nu imi lua mai bine. Ador foarte tare felul in care arata cand sunt pe pamant, si urasc florie care au varfurile petalelor ofilite, chiar si putin, si alea toate sunt taiate. E foarte tare si panza aia care e prinsa de boboci, cat despre cealalta floare parca ii lipseste ceva. Adica e draguta, dar parca e prea plina imaginea de ea, lipseste viata din jurul ei, e putin dubios si solitar.
Oricum sunt foarte draguta si te pricepi foarte tare.
8

#3
He he *evil smile*
Snow e aici! o.o Pentru că mi-ai cerut tu 24.
Prima poză: Asta îmi place mult. Culorile sunt superbe şi imaginea e foarte clară. Unghiul din care ai făcut poza e foarte bun şi picătura aia de apă, aproape invizibilă 24, îi dă florii o frumuseţe mai aparte. Adică mie îmi captează atenţia picătura aceea mai mult. o_o''.
A doua poză: Trandafir 8. Dacă era roşu era mai bine, că doar e culoarea pasiunii, nu? Rozu' nu ştiu ce înseamnă şi deaia 21. Aia e pânză de păianjen? Oh really? Bleach. +.+ Puteai alege altă floare sau să elimini aia de acolo, chiar nu-mi place cum se vede. Cât despre unghi, ai fi putut încerca altul care să fi cuprins mai bine floarea ^^.

Te pricepi şi asta contează ^^.
Să mai aduci poze, da? hug
Succes 15.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#4
Yuch'..multam' de posturi si de criticile/aprecierile facute.

§Lilith§:

Nici nu este nevoie sa te pricepi la comentat poze parerea mea,eu ma multumesc cu putinul scris de tine.

Mitsukai Yoru:

Iubi..tie ce sa-ti zic,e deja cam tardiv sa-ti mai zic ceva.Iubi astept august sa mergem pe motor,mi-ai promis 21

~iluzie optică. ||

Multam' de comment,pe viitor o sa fiu mai atent la cadre.
Citat:Să mai aduci poze, da?
Normal.

kthxbye
This curiosity completes us all and drives us all.

#5
Trebuia să las comentariul ăsta aseară, însă mi-a fost lene * blush *

Îmi place mult prima fotografie, claritatea e genială şi, dacă îţi vine să crezi, îmi place şi unghiul din care e făcută fotografia. Culoarea e perfectă - din moment ce o ador -, iar picătura aia de ... ăăă ... rouă? arată extraordinar de bine, plus că îmi place cum se vede bobocul acela în spate, "în ceaţă". E genul de fotografie care ai zice că te relaxează şi care are o frumuseţe aparte, dacă ştii cum să o priveşti. Şi a doua fotografie îmi place la fel de mult, i mean ... culoarea aceea e atât de "aprinsă" - sau poate e doar vina mea şi faptul că abia m-am trezit 21 -., îmi atrage şi captează atenţia, iar pânză aceea de acolo dă un aspect special, parcă elegant, pozei. Îmi plac fotografiile realizate cu macro, iar tu asta ai făcut, neh ? Sunt foarte frumoase amândouă, serios, chiar îmi plac. xD

Aştept să mai postezi.
Baftă-n continuare ! hug

#6
Ţi-am promis că o să trec, deci...

Ambele poze sunt superbe şi reuşite, dar îmi place în special prima. Ai un aparat foate bun, din moment ce ai reuşit să surprinzi roua aşa. Îmi place că spre deosebire de alţii [fac referire la mine] ştii să foloseşti macro. 21
Şi a doua poză e reuşită, doar că îmi place prima fiindcă îmi dă o senzaţie aşa, mai fresh. Ai o calitate de excepţie, contrastul e bun, unghiul potrivit. Ai avut doar două fotografii, deci comentariul se cam opreşte aici. Unde-s pozele cu luna, u moon man?

Spor la fotografiat şi multă imaginaţie!

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#7
Okay, here I am. Beats me why, and I'm half asleep, babe. You should appreciate this... this... this... y'know what I mean.

Prima fotografie
Voi fi strict subiectivă şi îţi voi spune că nu mă atrage - fără a amplasa nicio conotaţie ... fizică la ultimul cuvânt folosit, desigur - nu mă atrage pentru simplul fapt că... okay, nu am un motiv anume, presupun, dar văd poza şi nu mă atrage cu nimic în mod special. O consider pur şi simplu o poză.
Terminând cu subiectivitatea şi intrând în further details, mi se pare o fotografie foarte reuşită. Chiar că face treabă foarte bună aparatul tău cu focalizarea, pentru că din acest punct de vedere, fotografia e pur şi simplu perfectă, nu pot să găsesc ceva care să nu îmi placă, "tehnic" vorbind, la aceasta. E pur şi simplu reuşită şi se vede treaba bună făcută de aparatul pe care îl foloseşti, really. I mean, here I talk about photos when I don't even have a goddamn camera or economies to buy it, so anyway, I have this strange and strong belief in the fact that, somehow, somekind, I know a little-tiny şit about photographs. Oricum, trecând peste my usual aberration, fotografia este foarte reuşită, din punct de vedere obiectiv şi nu găsesc, ca amatoare, nimic care să mă deranjeze. Subiectiv vorbind şi abstract şi fără a avea legătură cu conceptul "taking the photo", nu mă atrage. I mean, I'm just like that.

A doua poză
Cum s-ar zice... aşa mai vii acasă. Fără a intra în chestiuni abstracte şi siropoase şi legate de conexiunea sufletului cu camera şi fotografia... de fapt, ce naiba, chiar o să vorbesc despre asta şi o să încep cu my usual subjective personality and whatsoever. Îmi place, îmi place atât de tare încât mă holbez de ceva vreme la poza asta şi simt, da, simt şi eu because you know "wow you sound almost human", în orice caz, simt acea conexiune stupidă de care am spus mai sus, asta fiind între tine şi fotografia aceasta.
Cealaltă mi se pare seacă, ştearsă şi fără nimic în ea decât perfecţiunea adusă de aparatul de fotografiat şi îndemânarea ta în d'ale fotografiatului. Dar aceasta... e cu totul şi cu totul o altă poveste. Îmi place foarte mult cum a ieşit, şi nu o spun doar din punct de vedere tehnic. Subiectiv, şi fără a mă băga în obiectivitate şi în prelucrarea... sau y'know the "taking the photo" process, aş zice că e foarte bine ... ieşită, nu gândită, ci pur şi simplu almost spontană şi plină de... ceva, viaţă maybe. It has it. Cealaltă e goală, şi nu fac nicio aluzie la being naked and sexy, it's just a flower. A picture with a flower, actually.
Tehnic vorbind, I love it. Focalizarea e genială.

Succes în continuare, babe.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)