Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Momente din viata

#1
Cum am reusit sa scap de tigani in clasele 1-4

Cele mai nasoale momente din viata mea au fost in cl;asele 1-4 si acum...
Ma intorceam de la scoala trist deoarece invatatoarea imi daduse inca un insuficent ca facusem tema inainte.
Merg eu fericit, cand ma intalnesc cu o HOARDA de tigani.. Da, fac discriminare si sunt anti-TIGANI! NO OFFENCE, dat singurele amintiri pe care le am cu ei sunt alea in care ei ma bateau...
Oricum, eram inconjurat de gasca de tigani si au inceput sa ma loveasca cu piciorul; unul dupa altu. Un fior de gheata mi-a patruns tot corpul... Am blocat o lovitura si au sarit cu totii si m-au batut rau de tot... Nasol!
Ma rog, am venit plangand acasa, bla, bla, bla...
Asa si mai aveam alte tehnici de evitare a tiganilor: O loam pe alte drumuri si tocmai pe acolo ma intalneam cu ei. LE aratam buzunarele goale, ghiozdanul si toate buzunarele acestuia... Perchezitie zilnica...
Ma rog... Pana la urma m-am antrenat singur si mi-am dezvooltat intelectul. Intr-un final... Ultima confruntare si cea finala...
Un tigan in fata mea... O adiere de vant imi mangaia obrazul... Fata in fata cu frica mea...
El a atacat primul: Da-mi toti banii altfel iti iau gatul, te mutilez si o patesc si ai tai!
Tristetea ma coplesea, dar era timpul sa fac ceva!
Am loat o pozitie de lupta si i-am spus:

Sa te vad!

S-a uitat lung la mine...puteam sa-i citesc in ochi...Furie!
AAAAAAAAAAAAAA! Sa fugim, ca asta ne bate!

Prima mea izbanda!
Azi am 16 ani si deocamdata nu am mai dat peste tigani, dar cand o sa dau o sa fiu pregatit!
Daca lumea nu are exemple, fi tu unul.
Fugi de rautate! Fugi, omule, fugi!


Dumnezeu vindeca ce medicii nu au putut: https://www.youtube.com/watch?v=21ijUVwpsfA

Iisus vorbeste despre viata si moarte: https://www.youtube.com/watch?v=lLGE5tUq50U

#2
oo imi place..sti ma gandeam doar ca, 1:..asta a parut ca un fic..stiu ca ai incercat sa dai amanunte mai ca in anime-uri poate sa atraga atentia, poate ca asa ai vrut tu sau poate ca asa ai simtit. 2. Puteai sa spui in ce fel te-ai antrenat si in ce clasa erai cand i-ai pus pe aceea pe fuga..sau si mai important cati ani aveau acei tigani. Nu stiu din ce oras esti tu da in bucuresti nu vezi ca vrun tigan sa fuga doar ca victima sa spuna" sa te vad"..cel mai sigur ala isi suna tot cartieru si ori mureai pt ca sti cum sunt tigani " mai amenintat ma tu cuva".. Dar tu ai mentionat
Citat:in cl;asele 1-4
deci..mie asta imi spune ca si tigani erai mici ( presupun eu) dar nu vad asa teama la un pusti dinaia..sau zau asa find si baiat, in locul tau imi luam toata gasca dupa mine si ii bateam paia. Dar ori si cum..argumenteaza mai multe ca sa pot intelege.
Daca dovedesti ca am gresit imi sterg postul 3
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!


#3
1)Uite... tiganul care a fugit era un slabanog, poate chiar bolnavicios; eram oricum mai mare ca el poate cu un an si era si cam fricos.
2)Clasa a 8-a : Atunci l-am pus pe fuga
3) Traiesc in Bucuresti, chiar in sectorul 5 unde e Vanghelie...
Cum m-am antrenat?
Simplu:


1)M-am uitat la filme si am incercat sa copiez miscarile; am exersat di greu si a rezultat o tehnica-n care folosesc mainile pentru defensa si ofensa iar picioarele pentru viteza si impingerea adversarului.
2)Am avut un coleg care a fost la 3 cluburi de karate si care m-a antrenat intr-un fel.
3)Poate parea o prostie, dar dupa ce am vazut Naruto, am incercat si eu chestia cu concentrarea si a mers: Daca ma concentrez asupra mainilor, imi maresc viteza de atac, anulez durerea si ma regenerez mai repede.

Daca vrei ma crezi, daca nu, cum vrei. Iti pot demonstra ca exista si ca merge, daca ma lasi sa te antrenez.
Fare well, my friend!
Daca lumea nu are exemple, fi tu unul.
Fugi de rautate! Fugi, omule, fugi!


Dumnezeu vindeca ce medicii nu au putut: https://www.youtube.com/watch?v=21ijUVwpsfA

Iisus vorbeste despre viata si moarte: https://www.youtube.com/watch?v=lLGE5tUq50U

#4
Huh?Asta e joc sau yo iar sufar de oboseala cronica?Pentru ca daca nu te-ai uitat bine...sectiunea asta se numeste Forum Games.Imi imaginez ca sti ca aici se pun jocuri...etc etc,nu-i asa?Nu prea inteleg rostul; topicului tau...dar "Momente din viata" pare mai mult de General Chit Chat Discussion.
Topic Mutat.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light







Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)