Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Melancholy

#21
Ok trebuie sa precizez un lucru, nu ma pricep deloc la fotografie, deci nu stiu cat de mult o sa-ti pese de zic, dar sa stii ca imi plac foarte mult, mai ales cele din primul post. Mai ales cea cu the little doggy si masina, the one with the flowers e ok si aia cu stalpu merge, i don't know 21.
Am vazut ca ti-au mai zis si altii, mai trebuie lucrat la marimea pozelor, cele din urmatoarele doua posturi au calitatea mai slabuta.

Oricum, I like your work, eu unul mai vreau sa vad, give us more.

Ai inteles? :grr:

#22
Meduza
Rechin
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#23
Un mic truc care sa tii minte cand ai imagini cu zgomot atat de mare precum asta cu rechinul: pune-le la niste dimensiuni mai mici, gen 800x600 daca e nevoie.

Nu m-am uitat la toate imaginile tale pana acum sincer...acu mai dau prin topic sa vad ce si cum.

Nu pune si tu imagini prea mici totusi. Stiu ca sus am zis sa le pui la rezolutii mai mici, dar nici chiar sa fie greu de distins ceva interesant pe acolo.

La macro vad ca te descurci destul de bine, mai ales la unele poze cu flori, desi alegi niste unghiuri un pic plictisitoare.
Un mare "Nu asa!" in opinia mea se leaga de fotografiile cu soare si cele cu cer. Soarele intr-o fotografie, in cea mai mare parte a timpului, e o chestie foarte plictisitoare. E o pata de alb care nu zice nimic, nu ajuta la mai nimic de unul singur si care doar strica compozitia. La fel si fotografiile doar cu nori. Dumnezeu stie ca am facut si eu destule, dar daca nu le introduci intr-o compozitie mai interesanta...nu prea arata nimic ei singurei. Astea doua chestii eu zic ca ar trebui folosite mai mult ca elemente, nu ca subiecte. Opinia mea cel putin.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#24
Chestiuta aia e atat de dulce! Ei bine, dupa cum se vede ti-am rascolit pozele. M-am oprit la ultimele 3, cred ca imi va fi mai usor sa le 'comentez' doar pe acelea. So:

1. Cum ziceam, e foarte dulce jucarioara. Poza mi se pare bine relizata. Unghiul este bun, claritatea e buna..cu toate ca nu este un loc mascat, ci doar o simpla camera, e foarte ok. Imi place ca este pusa in valoare ideea principala, cum sa spun, este scoasa in evidenta chestiuta.:]]

2. Am vazut multe poze asa, dar imi plac. E frumos si interesant faptul ca varfurile creioanelor sunt colorate, iar in rest sunt acoperite de o culoare mata, arata bine. Ideea de a aseza creioanele pe foaia aceea este foarte buna, imi place. Unghiul este bun, claritatea e buna si, ce as mai putea spune? Imi place.

3. Hmm..natura si iubirea. In atat de multe lucruri se impletesc ceve doua! Ei bine, aici a iesit ceva interesant. E frumos contrastul dintre nuanta de roz a inimioarei si verdele crud al frunzei. Claritatea buna si unghi la fel de bun. Mie mi se pare originala poza, ceea ce pentru mine contreaza foarte mult. (In sensul ca, imi place sa vad lucruri cat mai originale.)

Cam atat. Bafta la fotografial.

*Hugs`.
.
Where is the love?
[Imagine: 14uuh6x.gif]
Does love have a reason?

#25
VALAR MORGHULIS
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#26
Nu prea ma pricep la poze asa ca nu stiu cat de mult o sa vorbesc sau daca vrei lua in considerare ceva :]]
* Prima fotografie: imi place foarte mult. Ador ochii albastri si se intelege, poza nu este miscata si prima data cand deschizi linku automat ochii trag numai la acel albastru profund si intens. Zici ca sunt scosi din poveste.
* A doua poza: lumina este prea puternica si nu se intelege foarte bine forma origamiei, asa la prima vedere pare o hartie mototolita [fara suparare :d] insa abia dupa ce stai si analizezi, putin, observi ca acolo se afla o forma, insa nu o putem distinge. E prea puternica luminozitatea. Imi plac mult culorile care reies din acele raze solare si cum bat, dand o senzatie de mister asupra locului si creaturi din raza soarelui.
* A doua fotografie: nu prea am ce zice 39 chiar nu stiu ce sa spun >.< Se intelege bine "cigarette" si acea inima, banuiesc ca doar asta ai vrut sa prinzi in principal. Oricum e interesanta.

This is my opinion.
Bye
[Imagine: h8v.gif]
 

#27
Hei.:]
Pai, am sa incep direct cu a vorbi despre fotografiile aparute pe aici.

Prima poza imi place foarte mult. Culoarea ochilor este superba, ma intrebam la un moment dat daca nu sunt lentile:]]. E reusita, imi place ca sunt doar ochii si sunt foarte bine scosi in evidenta. Albastrul puternic si cald atrage imediat atetia, foarte reusita poza dupa parerea mea.

A doua poza este dragalasa cu acele raze de soare, dar datorita acestora nu se prea poate distinge ce ai vrut defapt sa fotografiezi. Probabil vroia sa fie ceva doi in unu: origmani si raze de soare. Ei bine, a iesit ceva, dar era mult mai ok daca s-ar fi inteles mai bine cadrul.

A treia poza este simpluta, desi mesajul este bun. Mi se pare putin stearsa in partea stanga, de exemplu 'none' se distinge mai greu. In rest e buna poza, unghiul e bunicel si pot sa spun ca indragesc ideea.

Mai asteptam poze, bafta sa ai! ;;]

*Hugs`.*
.
Where is the love?
[Imagine: 14uuh6x.gif]
Does love have a reason?

#28
Now:
http://i44.tinypic.com/155m343.jpg
http://i43.tinypic.com/2qk2i3m.jpg
http://i40.tinypic.com/y077a.jpg

^^
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#29
Buna.
Mi-ai zis sa vin si eu pe aici sa vad ce ai pus. Na bine. Pai, ti-am vazut pozele si pot sa spun ca unele sunt chiar reusite. E greu de crezut ca ai putut face asemenea poze mai ales cu un telefon, deci respect! Ultimele pe care le-ai postat sunt interesante, mai ales prima, cu pisicuta aceea alba. Ii asa de kawaii..
Iar catelul e asa de dragutz, cu fetisoara aia al lui cea plicitisita in timp ce se uite in sus... deci super kawaii.
Au fost si alte poze care mi-au placut. Erau ceva mai artistice, ca exemplu poza aceea cu creioanele. Destul de nice.
Cam atat pot sa-ti spun pana acuma. Daca mai pui poze faine sa ma anunti!

Ciao
Freedom is power!
And I can use that power!

#30
http://fc07.deviantart.net/fs70/f/2012/2...5e8yh3.jpg
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)