Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Materia Favorita.

#31
Îmi place foarte mult româna. Probabil ca e si din cauza profei. E foarte simpatică și amuzantă. Și ne face mereu să râdem la ora ei. Dintre gramatică și română aleg *tobele, va rog* literatura. Cu gramatica nu m-am înțeles mereu foarte bine. Am mai avut conflicte.^^

Apoi îmi place desenu. Sunt la profil de desen deci automat trebuie sa-mi placă. Ador să desenez. Mă simt liberă. Chiar daca noi facem doar puncte la desen ca nah..așa învățăm.Profu e enervant dar amuzant în același timp. Ne pune porecle gen: Babuin. Ma distrez la ora de desen si chiar îmi face plăcere să fiu acolo. Deci sunt cea mai câștigată.

Îmi mai place și biologia.Chiar dacă profa e dusă rău de tot. Nu-mi place deloc de ea. Mai ales că stă cu mine în cartier. Dar ea nu știe. Da știu, ciudat *_*. Îmi place că vorbim de natură în general. Și cum pe mine mereu m-a atras naturalul. Biologia ma fascinat mereu.

Și dirigenția. Păi chiar dacă nu e o oră. Noi acolo învățam ceva. Deobicei diriga ne explică cum trebuie să ne comportăm, bla bla bla. Neinteresant. Dar dupp când începe să ne povestească de țigări, de droguri etc. Noi murim de râs și ea ne explică. Oricum diriga e cap ciudățică. -_-.!
[Imagine: lolololoqh.jpg]

#32
Imi plac mai multe materii, dar cred ca cea care imi place cel mai mult este engleza. Smile Unele persoane din clasa mea se plang de profa ca e enervanta si mai stiu eu cum... Da, e umpic enervanta uneori, dar totusi mi se pare ok. In generala am avut doua profe foarte ok, care m-au facut sa indragesc limba asta cu adevarat, sa o inteleg si sa o ador. Merg cu drag si la olimpiada. 71
Apoi cred ca ar urma germana. In generala am avut diriginta de germana. Mi-a placut foarte mult, intelegeam usor (chiar daca germana pare o limba grea) pt ca explica bine si cu rabdare. Si in liceu e la fel. Chiar nu sunt dezamagita de persoana care preda aceasta limba si vreau sa o invat in continuare pt ca sunt sigura ca imi va folosi la fel de mult ca engleza.
Anul acesta fac psihologie. Deja imi place foarte mult, mai ales ca profa ne-a prezentat unele chestii si anul trecut cand ne-a supravegheat la cateva ore la care nu am avut profesor si si-a tinut si unele inspectii la noi. 71 Abia astept sa aflu mai multe despre mintea umana... 105
Imi place si romana. Profesoara vorbeste mult, explica intr-un mod frumos, are un anumit mod de a-si alege cuvintele prin care face totul sa sune foarte bine.
O materie care mi se pare interesanta ar fi biologia. Aflu tot felul de curiozitati,unele umpic ciudate. Profa e simpatica si uneori face tot felul de comentarii cu subinteles. 21
Si daca tot sunt la profilul mate-info... 21 Imi place si matematica, nu e rea. Se spunea ca profesoara e severa, dar imi dau seama ca de fapt nu e asa cum se spune. E foarte de treaba si explica intr-un mod perfect, de poate intelege oricine e cat de cat interesat de materie.
[Imagine: sig_reinoir.png]

#33
Iubesc Limba Engleza. In primul rand pentru ca am facut meditatii de pe clasa a 4a si am inceput sa o facem la scoala de pe a 2a. E pur si simplu superba, nu cred ca mai am vreo materie care sa imi placa atat de mult. De asemenea, profesoarele pe care le-am avut sunt dintre cele mai bune si iti face placere sa inveti si sa participi la ora lor. Alta materie care imi place e muzica, insa nu am mai facut de mult. Aveam un profesor care ne punea sa cantam la orga :X adoram orele lui. Muzica clasica e foarte frumoasa, ascultam in fiecare ora. Cred ca depinde si de profesor, in mare parte.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#34
Dat fiind faptul ca sunt la profil mate-info, materiile mele preferate sunt:
Informatica: pe clasa a9-a abia am inteles-o pentru ca profesorul care mi-o preda e cam idiot si habar nu are cum sa explice ceva atat de logic. Cand am inceput sa fac si laborator, am picat in grupa altui profesor, foarte bun de altfel, care m-a ajutat foarte mult sa inteleg logica programarii. Niste probleme asa de simple care te ajuta sa gandesti foarte logic.
Limba romana: Imi place foarte mult sa fac comentarii, sa citesc. Anul trecut tin minte ca am fost cucerita de George Bacovia.
Matematica: Doar atunci cand inteleg problemele. Cand nu reusesc sa gasesc nicio solutie, ma enervez si renunt. Nu-mi place asta la mine, sunt irascibila, dar incerc sa ma calmez, sa invat sa raman calma. Chiar imi place matematica atunci cand duc la capat o problema foarte grea.
Limba engleza: Consider ca este foarte importanta in evolutia mea :X, adica ce as face daca m-as duce in strainatate si nu as stii deloc engleza? Sau daca as vorbii ca Inna? In fine 4
Chimia pentru ca am inceput sa o inteleg si sa ma descurc foarte bine 21 Si sunt nehotarata in legatura cu teza. Nu stiu la ce sa o dau: chimie sau fizica

Cam astea sunt materiile mele preferate 4

#35
Huh, grea alegere, dar româna e prima în top din a 5 -a. Pe lângă faptul că râdem mereu la ora asta datorită unui profesor de nota zece, este şi o materie frumoasă, unde mereu suntem încurajaţi să scriem şi noi proze şi poezii, ceea ce şi facem. Aşa se explică faptul că (,) coperta cărţii profului s-a desprins. : )) Deşi sunt cam bâtă la analize şi chestii din astea, totul e perfect.
Apoi ar veni desenul, unde suntem mereu luaţi în serios, iar profesorul pe care îl avem m-a învăţat multe lucruri folositoare legate de anatomie, umbră s.a. . Deşi ne dă multe desene de făcut, ştiu că o face pentru a nu ne lăsa pe tânjeală (în cazul meu, dacă nu sunt ameninţată cu 2-4, nu le fac). Ceea ce nu îmi place este că avem doar o oră pe săptămână.
Următoarea... ăăă, fizică/chimie. Profă de treabă, materii interesante şi mereu chestii noi şi cuuul de învăţat. Ştiu că la ea cea mai mică notă a fost 7, la un test la care nu învăţasem mai deloc. Dar oricum, am reuşit să trec cu 9. :]
Bun... terminaÅŸi. See-ya!
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#36
Mai nou îmi place Psihologia. Sunt în a zecea şi am o profesoară care e şi psiholog şi e super de treabă. M-a convins să iubesc uniforma o_o'' E atât de tare. Scriem mult, adevărat, dar chiar îmi place să o ascult vorbind. Are o voce liniştitoare şi mă face să pricep. E chiar interesantă şi are o răbdare... Îmi place cum explică.
-

#37
Romana. Mi se pare cea mai usoara materie. Mai ales la partea cu gramatica.
Geografia. Avem un prof mortal. E super amuzant si face glume mai tot timpul. Cred ca la geografie o sa dau si teza.
Engleza. O ador! In primul rand pt ca profa se comporta ca un copil si in al 2-lea rand pt ca inteleg foarte usor. Si imi place sa merg la olipiade si la concursuri.
Franceza. Am o fixatie cu limbile straine. Am o profa noua si e super de treaba, chiar daca ne preda cam mult.
Chimie. Imi place pentru ca e profa cam dusa cu pluta si pt ca facem multe aplicatii. *imi place sa lucrez pe reactiile chimice*
Desen. Profu ne lasa sa ascultam muzica in timp ce desenam, numai sa nu punem manele. Mai si danseaza in timp ce preda. xD
"Time present and time past
Are both perhaps present in time future,
And time future contained in time past.
If all time is eternally present
All time is unredeemable." T. S. Eliot

Check it out

#38
Mai nou imi place chimia. Am inceput chimia organica si am inceput sa inetelg destul de multe. Profa ne explica foarte fain si chiar imi place sa fac probleme si sa modelez catene de atomi de carbon. Am inceput sa-mi faca tema ora de ora, pana acum o copiam mereu inainte de ora, pentru ca imi place ce invat si cand reusesc sa fac probleme alea bine chiar ma simt excelent. So now me likes chimie.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#39
Materia mea favorita e matematica 15 Da , da 15 Ciudat 21 L-a inceput pe cls a 5 a nu prea imi placea , vorbea repede pe sub mustata aia Smile si era tare grabit ;d Dar m-am obijnuit repede cu el ;d E tare punctual nici nu se suna si el e in clasa , asta urasc la el pentru ca in fiecare zi matematica e prima ora 21 Daca nu ai inteles explica de 10 ori pana intelegi , la mine nu'i cazu' , zic de colegi mei 3 Pai da , profu e unic 21 Face calcule cu numere mari mintal :O da mai mereu descoperi ceva nou la el , abia numele il stim ca varsta , dar din cate am inteles termina cls a 8 a cu noi si pa-pa 2 Pacat e cel mai bun prof de mate din scoala ;x

#40
Îmi place româna, ador să citesc romane (dar nu de autori români) şi în general tot ce ţine de literatură (cometarii, argumentări).

Ador engleza, sună super şi proful spune că mă pricep, deşi nu fac deloc pregătire, mă uit doar la multe seriale şi gândesc mult în engleză ^^'

Şi poate matematica. Geometria în special, dar cea plană, în spaţiu mai puţin. Cel puţin anul trecut iubeam triunghiurile alea dreptunghice ^^
Anul acesta mă cam seacă matematica pentru că am teme foarte lungi şi mai fac şi pregătire.

Cam atât, fizica şi chimia nu-mi plac deloc, iar celelalte mă sâcâie.
Anul acesta mă simt puţin atrasă de biologie, dar nu învăţ prea mult pentru că nu pot merge la olimpadă şi nu contează.

Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)