Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Make your choice

#11
Jin Kariya

Imi place atat personalitatea, cat si aparenta sa. Are o personalitate rece si puternica. Imi plac ochii ascutiti,
cum prefer la personajele întunecate. Povestea de fundal e tare, ma atras cel mai mult. Nu ma dat pe spate
cu abilitatile , de fapt mi sau parut lame... Dar in rest e super reusit. Ar fi fost tare sal fi pastrat mai mult,
eventual sa il fi introdus in mai multe episoade.
Si yea, i like the hairstyle^^ Like, a lot.
Next up :

Isshin Kurosaki vs Kisuke Urahara
[Imagine: Wo_LF.jpg]

(\__/) Don't
(^.^) Kill
(") (") The
(") (") Bunny >.<

#12
Urahara Kisuke, pentru ca e genul de personaj care la inceput pare un simplu cetatean si dintr-o data descoperi ca e Shinigami, fost capitan si fondatorul Institutului Shinigami de Cercetare si Dezvoltare 13!! Imi place ca e amuzant si face pe prostul, iar in realitate este de o inteligenta sclipitoare, fiind considerat cel mai destept personaj din Bleach! Si, mai ales, el stie raspunsul la orice intrebare! Orice l-ai intreba!
So, I'm sorry Isshin-san, but Urahara-san is more awesome than you!:p

Next: Nelliel Tu Odelschwanck (as the Tres Espada) vs. Tia Harribel
"There are people in this world that enjoy being alone, but there isn't a single person who can bear solitude."
- Makarov to Gajeel [Fairy Tail]

#13
Tia Harribel.

M-am indragostit de ea cum am vazut-o. Cred ca Tia e o persoana puternica si matura. De Nell nu mi-a placut niciodata, prea copilaroasa. Tia este foarte calma de cele mai multe ori, isi calculeza miscarile si, dupa cum am mai spus, e foarte puternica. E una dintre personajele mele feminine favorite (ei bine, la o analiza mai atenta, ea si Tatsuki ocupa locul I). Ii ador personalitatea si pentru mine arata cel mai bine dintre toate tipele din Bleach.

Next: Shuuhei or Ikkaku?
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#14
Hai maaa, cum sa faci asta? De ce nu sugerezi personaje care sa fie macar la acelasi nivel in ceea ce priveste puterea lor?

Ikkaku Madarame. No reason to argue about that. In primul rand, are bankai, Hisagi nu, so in terms of strength he wins. In al doilea rand, are mai multe aparitii decat Hisagi si a fost implicat in actiune mai mult de-a lungul timpului, so in terms of popularity he wins again. In ultimul rand, e distractiv! Like damn, the lucky dance should be enough to prove that.

Izuru Kira (asta pentru ca n-am mai auzit nimic de el de hat) si... hai tot Hisagi, poate asa se mai echilibreaza balanta.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#15
Intre cei doi,alegerea mea este ,clar,Hisagi.Este chiar simpatic tipul,arata bine,tatuaje super si atitudine tare si este mult mai puternic decat Kira,dupa parerea mea.De Kira nu mi-a placut niciodata,si nici nu o sa imi placa,nici daca o sa cada o nicovala in capul meu(stiu...prea mult Tom si Jerry,dar asta este adevarul),nu stiu de ce dar parca are cevaul acela ce ma face sa il displac.Dar pot sa zic ca cei doi fac o echipa buna.

Next:Ulquiorra Cifer vs. Grimmjow Jaggerjack?
P.S:Eu una nu pot alege intre ei,chiar sunt curioasa care va fi 'castigatorul'.
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#16
Ulquiorra Cifer

In primul rand, dupa cum spune locul pe care-l situeaza in echipa Espada fata de Grimmjow (4 fata de 6), diferenta de putere dintre cei doi este subliniata de luptele pe care le-a purtat Ichigo cu Grimmjow si, respectiv, Ulquiorra. El nu a facut fata puterii lui Ulquiorra decat dupa transformarea aceea infricosatoare in Hollow.

In al doilea rand, este evident ca Ulquiorra ar castiga si datorita faptului ca detine anumite calitati, de pilda inteligenta, intelepciunea in batalie, simtul analitic, ca sa numai vorbim de reiatsu, cu mult superioare lui Grimmjow (lucru ce reiese din Arrancar Arc).

Acum...

Hitsugaya Toshiro vs Byakuya Kuchiki
[Imagine: Fade_to_Black_Byakuya_frente_a_la_foto_de_Hisana.JPG] Byakuya and Hisana Kuchiki

"Real tears are not those that fall from the eyes and cover the face, but those that fall from the heart and cover the soul."
by Christine

#17
Uuuuuu, mama, asta da alegere. Doi dintre capitanii mei preferati, fara indoiala. Acum vorbesc de puterile ce le au la sfarsitul seriei pentru ca de manga nu m-am apucat.
Byakuya are acel ceva ce te face sa il iubesti chiar daca de multe ori poate fi un ass. Fara indoiala ca au fost momente in care nu aveam habar de ce e de partea dusmanilor sau de ce e atat de crud, nemilos, chiar si cu Rukia, sa nu vorbesc de altii. Insa intotdeauna a fost vorba de onoarea sa, onoarea clanului. Onoare, onoare. Mandria nu ii poate fi ranita. Pe de alta parte, Toshiro,chiar daca nu e unicul, e de admirat, in viziunea mea. Mai ales daca ai urmarit the Diamond Dust Rebellion, poti sa judeci cu usurinta si sa ii balansezi pana cand iti alegi preferatul. Deci il aleg pe Hitsugaya Toshiro, nu pentru ca ar fi suferit mai mult decat Byakuya, cel care si-a pierdut iubirea, ci pentru ca ii apreciez alegerile si deciziile mai mult.

Next: Abarai Renji vs Kurosaki Ichigo
[Imagine: ak8THBQ.png]


#18
Abarai Renji, of course~

Nici nu cred ca trebuie sa-mi mai motivez alegerea, dar totusi, o voi face:
**Eu- mare fan Renji inca din prima clipa de cand am vazut anime-ul;
Si prin asta am spus tot! Nu am cum sa nu-l aleg pe el care mi se pare cel mai puternic, cel mai simpatic, cel mai amuzant, cel mai fain, cel mai "wow" caracter pe care am avut ocazia sa-l urmaresc intr-un anime/ manga, etc. As putea sa vorbesc despre el si despre perfectiunea lui pana dimineata Crazy-monkey-emoticon-160 dar o sa va scutesc de asta si voi zice simplu: Il ador~!
Nici Ichigo nu e rau, dar na'... nu e Renji :]]

Next: Matsumoto v.s Harribel *lupta doamnelor e data asta...*
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#19
@Michee
Cand am vazut ca tu ai postat, am stiut cine e invingatorul xD and I love you for that xD.
Pai hai sa vedem. Cand ma gandesc la Matsumoto, aud glasul obosit a lui Toshiro. Matsumoto...
Nici nu mai stie ce sa ii zica. Lasand asta la o parte, am placut-o din prima clipa. Stilul ei de lupta, faptul ca e de incredere si nici nu ii trece prin cap sa isi tradeze capitanul. Plus, daca imi amintesc corect, ea a fost cea care l-a indemnat pe acelasi capitan sa devina Shinimagi. So, I love her for that.
Pe de alta parte Harribel a sfarsit tragic, mult, mult prea tragic. Nu merita sa se termine asa pentru ea, mai ales ca a muncit atat de mult pentru a ajunge pe locul doi. A fost incredibil de puternica si a sfarsit precum un caine, f**k you, Aizen. De aceea o aleg pe ea, Harribel.

Next: Chad vs Ishida
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)