Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Majin Tantei Nougami Neuro

#1
Hello!
Cum am vazut ca nu este nici un topic despre Majin Tantei Nougami Neuro aka MTNN, m-am gandit sa postez eu unul 3
Imagine: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en...lume_1.jpg
Descriere:
Anime-ul il are in prim plan pe Nougami Neuro, un demon care mananca mistere. Deoarece el a mancat deja fiecare mister din lumea lui, el vine in lumea umana pentru a-si potoli foamea, intrucat oamenii elibereaza energie negativa in urma crimelor planuite. Cu toate acestea el nu trebuie sa-si faca simtita prezenta demonica . Din aceasta cauza, el face un targ cu o eleva de liceu pe nume Yako Katsuragi, care are propriul mister de rezolvat. In schimbul promisiunii de a-i dezlega misterul, Yako se invoieste sa-l ajute sa-si satisfaca apetitul.

So...ce parere aveti de anime-ul acesta?
[Imagine: 2md5fuh.jpg]
Flowers whisper "Beauty!" to the world, even as they fade, wilt, fall.
[Imagine: 8795829.png] [Imagine: 8795849.png]

#2
Yay! Unul dintre anime-urile mele favorite cu detectivi, dupa Psychic Detective Yakumo.

E chiar un anime frumos, dar pana la episodul cu Phantom Thief Sai a fost plictisitor.. primul episod mi sa parut groaznic, chiar nu stiu de ce l-am continuat, dar ma bucur ca am facut-o. Totusi eu prefer anime-ul si nu manga deoarece am inteles mai multe din anime. Ma bucur ca Neuro nu a disparut in final si sa intors inapoi pe pamant.
Toate personajele din MTNN mi-au placut, iar povestea a fost buna. Ce sa mai lungesc vorba? Cred ca o sa il vizionez din nou.
[Imagine: wiorcm.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)