Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Madam Red

#1
[Imagine: madamred3.jpg]


Angelina Durless aka Madam Red este matusa lui Ciel. Desi aceasta moare in episodul 5 din primul sezon, omorata de Grell Sutcliff, ea este personajul meu preferat, mai bine ea decat Ciel/Sebastian. In special, imi place la ea ca se imbraca in rosu si ca este roscata, am ceva cu persoanele roscate, singurul lucru care nu imi placea la ea este faptul ca are ochii rosii, stiu ca este doar un anime, dar totusi, daca ii avea verzi in ochii mei era perfecta. ;3

Presupun ca multi de pe forum au vazut anime-ul, deci o parere despre personaj nu ar deranja pe nimeni. :]
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#2
Superb personaj. Madame Red le avea pe toate. Era funny, frumoasa, chinuita, criminala, smart.
Da da, desi sunt fan Grell pana la moarte, il urasc pentru ca a omorat-o. Si Madame Red e superba tocmai pentru ca l-a facut pe conte sa fie asa de cool si fascinant la inmormantare. Si ne-a dat multa actiune. Si da, rosul o prindea si daca nu era Rachel cea blonda, sora-sa, era acum mama lui Ciel.^^Zuppy04
Ii duc dorul si odihneasca-se in pace.
"Era foarte necajit/Bietul cer de ambra-albastra/Ca era indragostit/De marea verde/De marea albastra."
"La stapan demon, majordom demon."
"Fa ce vrei, toti piratii sunt liberi, esti un piraaat!"
"In lumea shinobi, cei care incalca regulile sunt ticalosi...dar cei care isi lasa prietenii in urma sunt chiar mai jos decat ticalosia."
"Suntem O.K. , O.K.! Sau suntem K.O.?"
"Intra in sufletul meu, monsieur. Nu o sa gasesti altceva decat intuneric."

"Life is a comedy for those who think, but a tragedy for those who feel."


[Imagine: 402222.jpg]
NINJA SEBASTIAN-SAMA! NIN NIN!:love:

[Imagine: 282638.jpg]
Da' nu te mai hlizli la mine ca stiu ca te iubesc...Zuppy02

http://static.zerochan.net/600/22/21/446072.jpg
Suzaku is glaring...manca-te-ar mama.



#3
Nu prea ma dau in vant dupa Madame Red >.> dar recunosc ca mi-a fost mila de ea cand a murit si i-am vazut filmul vietii Smile.Singurul lucru care imi place la ea este rosul,pentru ca si eu ador aceasta culoare pe langa albastru dar in rest nu ma prea impresioneaza.Sper ca nu par sadica dar mi-a placut imormantarea ei,chiar a fost frumoasa atunci .
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#4
A fost un persoanj superb,mi-a placut foarte mult de ea,m-a speriat putin cu faptul ca ucidea acele femei si ca era cat pe-aci sa-l omoare si pe Ciel.Mi-a placut mult de ea,sincer.Cum a zis si WolfSakura,inmormantarea a fost chiar o miscare inteligenta,si cand a spus Ciel ca "Albul nu ti se potriveste,culoarea ta este categoric rosu.Madam Red." or smthing like that.Mi-a placut faza aia xD.
So,a aofst un personaj interesant,cu o viata foarte trista.
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#5
Hm... Pentru mine a fost un personaj destul de interesant, pacat ca a murit asa devreme, voiam sa aflu ceva mai multe despre ea o.O. Imi placea "obsesia" ei pentru culoarea rosie. Imi aduce aminte de visul meu din copilarie... mereu mi-am dorit sa fiu roscata 46. Oricum, moartea ei a fost cam cretina, ma asteptam la ceva mai mult24. Imi placea atitudinea ei si mai ales faptul ca stia sa manipuleze oamenii 43. Intradevar, un personaj interesant.
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#6
Madame Red este singurul personaj feminin pe care l-am agreat in Kuroshitsuji. In primul rand, este rosie* ador culoarea asta, orice nuanta ar avea* iar in al doilea rand, l-a tinut aproape pe Grell si tot ea a fost cea care l-a adus in peisaj.

Viata ei nu mi s-a parut chiar asa interesanta, desi a tins sa aiba o nota tragica- barbatul pe care-l iubea i-a fost "furat" de sora sa si au mai avut si un copil impreuna* lucru normal, de altfel*. Lucrurile au inceput insa sa se schimbe cand in peisaj a intrat Grell, el fiind cel care a creat-o, de fapt, pe Madame Red. Am fost mai mult decat socata sa descopar ca ea era ' Jack the Ripper' si motivul pentru care a facut asta m-a surprins. Totusi, faptul ca nu a avut destul curaj sa-l ucida pe Ciel demonstreaza ca nu si-a pierdut cu totul umanitatea si spune multe despre adevaratele ei sentimente. L-am urat pe Grell cand a ucis-o, as fi vrut sa nu dispara asa repede din anime, dupa mine era un personaj promitator si frumos conturat.

M-a impresionat ceea ce a facut Ciel l-a inmormantarea ei- rochia rosie si caleasca cu trandafirii aia superbi- si sunt nevoita sa-i dau dreptate pustiului- nu o prinde albul.

De o saptamana aproape, de fiecare data cand ascult London bridge is falling down, imi vine in minte imaginea ei, stand in fata altarului in sicriu, si Grell pe un acoperis aproape de biserica, cantandu-i acesta bucata muzicala* weird, I know*

All in all, mi-a placut mult de ea...
She is a living existence of selfishness.


#7
Dupa parerea mea, Madame Red merita respect ca personaj deoarece, dupa ce i-a fost luata iubirea din fata ochilor si anume tatal lui Ciel, a avut o moarte nu tocmai...o moarte pe care zic eu ca nu o merita. Nu o consider vinovata pentru ceea ce le facea "bietelor tarfe" si nici nu cred ca a meritat acel destin. A fost pedepsita pentru o dragoste interzisa si pentru faptul ca isi iubea sora nespus, asa incat nu a putut sa isi omoare nepotul, ultima amintire lasata de aceasta. Cred ca a fost o persoana importanta pentru Ciel, deoarece era puternica si cumva reusise sa treca peste toate incercarile pe care viata i le pusese inainte.
Cam atata am avut de spus despre Madame Red bye
[Imagine: ak8THBQ.png]


#8
Madame Red a fost unul din cele mai funny si dragute peronaje din Kuroshitsuji. Imi placea ca juca biliard si poker, daca imi amintesc eu bine, si mai si castiga ... in plus fiind matusica lui Ciel tinea foarte mult la acesta. Mi-a parut rau ca s-a dovedeit a fi criminala, dar avand in vedere trecutul ei e cam de inteles. Nimeni nu s-a gandit ca Jack the ripper ar putea fi o femeie .. well Grell nu se pune. :smart: In plus stilul ei vestimentar era foarte stilish si evident rosu o prindea bine. Pacat ca a avut o moate atat de neasteptata si nedreapta .. I really loved the lady in red! :love:
[Imagine: Anime_Vector_Signature_by_iNegacion.jpg]

#9
Madam Red este unul dintre personajele mele favorite. Pur si simplu imi place totul la ea. Plus, e roscata, si eu ador roscatii/ roscatele. Povestea ei este una destul de trista si chiar am plans la episodul in care a fost omorata. -.- *da, sunt o plangacioasa*. Insa speram sa nu moara, sa traiasca printr-un miracol. Deah, miracolul nu s-a intamplat. Si totusi, mie imi place foarte mult de ea.
Imi place la ea si dragostea de care a dat dovada. Desi ar fi putut sa-l raneasca pe Ciel, nu a facut-o, pentru simplul motiv ca tinea la el. De admirat lucrul acesta.
Nu ma asteptam ca ea sa fie Jack The Ripper, si totusi trebuie sa marturisesc ca am fost placut impresionata. Rosul, si ca sange si ca imbracaminte, o prinde a naibii de bine.
Mie mi-a placut mult de ea şi a fost cam singurul personaj feminin care mi-a placut in Kuroshitsuji. E splendida, din multe puncte de vedere.
She's wiskey in a teacup.






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)