Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love Story

#1

#2
Crazy-monkey-emoticon-084 Tu glumesti,nu?? Cum adica "poate"??? Esti obligata sa continui!!!!! Asta daca nu vrei sa ma ai pe constiinta si sa ma stii lichefiata pe aici,pe sub birou si fara nici un fir de par in cap!!!!! Asa ca fie-ti mila de mine si continua povestea!!! Stii ca-mi place cum scrii tu,redai trairile personajelor foarte bine si ma provoci si pe mine sa fiu alaturi cu tot sufletul! Iar in cazul de fata mai mult decat de obicei,pentru ca stim de cine-i vorba! Muhahahaha! Concluzia este ca vreau sa continui povestea,vreau sa stiu ce sa ales de principiile lui Ivan si de pasiunea evidenta a lui Andrew! Crazy-monkey-emoticon-138
Moving like the speed of sound
      Feet can`t keep on the ground
                        Can`t stay in one place
                              Keep moving like a bullet train...

#3
Uite si o femeie tranchilizata de catre sageata lui Cupidon sau a lui Yaoi...
Cum imi place felul cum descrii, faci actiunea si toate cele, incep cu titlul care este prea banal.. "Love story" mult prea obisnuit. Poate este o poveste de dragoste, dar orice poveste are si originalitatea ei, este diferita de altele, nu se incadreaza in orice poveste care este spusa (si da , stiu, am folosit de prea multe ori "poveste"), exact ca felul cum ai inceput Este unul relativ bun, nu arata chiar obisnuinta.
Ciudat este felul cum l-ai descris pe Andrew, puteam sa jur la inceput ca este un pustan de opt ani, nimic mai mult, dar apoi cand am continuat sa citesc pot sa spun ca era ceva mai mult de capul lui. Apropo, Ivan imi pare un pervers incurabil, iar momentul lor cu baia , cu galagia, mda, foarte apetisant 3 abi astept sa vad cum continua...
Bafta la scris si la inspiratie pupic
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#4
Nu stiu daca mai sunt in masura sa las o critica, caci nu am mai facut-o de mult, dar am sesizat cateva chestii - ai uitat de un semn de exclamare pe la inceput (poate doua) si ce mi s-a parut ne la locul lui ar fi in secventa in care Ivan expira aerul in urechea lui Andrew (sper ca nu am incurcat personajele). De ce mi se pare asa fiindca ma gandesc ca in dus era destul de cald, din cauza apei, iar aerul expirat de Ivan nu ar mai avea efect atat de mare. Bine, acum nu facem biologie sau fizica, caci daca o luam pe alt plan - atmosfera deja se incinsese intre cei doi. xD
Revenind la poveste, capitolul a fost ok, imi place cum ai descris si sper sa aduci nextul in curand. Chiar mi-ar placea sa urmaresc ficul pana la capat. Sper sa ai timp indeajuns ca sa scrii. < )




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)