Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar:
Total 0 vot(uri) 0%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Leon vs. Yuri(Kaleido Star)

#11
Can't really decide @_@ ...
La fel...votul meu merge la amandoi...
Ambii sunt super kawaii :X la fel...cred totusi ca din punct de vedere al abilitatilor scenice Leon este mai bun. 4 Dar chiar sh asa este foarte greu de decis
Amandoi au avut cate o parte mai..dark sa zic asha XD ... Leon datorita lui Sophie...dar cu ajutorul Sorei sa rezolvat sh asta ..Yuri s-a impacatpana la urma cu Kalos ....
Deci 4 votul merge la amandoi victorie

#12
Eu il aleg pe Leon xD. Yuri e mult prea inganfat uneori, si in plus e un tradator, ne? O_O' si el a cauzat, intr-un fel sau altul, moartea lui Sophie.
Leon ... si el e putin cam fitos si se crede mult prea priceput la toate x.x' dar totusi ceea ce face el o ajuta intr-u fel pe Sora sa devina mai puternica, sa vada ca poate mai mult, si in plus Leon isi doreste sa-i indeplineasca visul lui Sophie si chiar o face.
Deci eu sunt sigura ca-l aleg pe Leon ^^'

#13
Cu toate ca la inceput imi cam venea sa-l strang de gat,il aleg pe Leon.Imi place faptul ca e rece si calm.Mereu face doar ce vrea el si intr-un fel ii obliga si pe ceiallti sa faca la fel.E un f bun trapezist si patinator ceea ce il face extrem de interesant.Intr-un fel imi pare rau de el ptr ca sufera dupa Sophie dar totusi ma si enerveaza ptr ca a ramas undeva blocat in trecut si ii trateaza pe toti cu dezinteres doar ptr ca nu sunt destul de buni -.-'
Si Yuri e dragutz, dar e cam prefacut,macar Leon le spune pe bune ~.~
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]

#14
E foarte greu sa ma hotarasc care dintre ei imi place mai mult avand in vedere ca amandoi imi plac si sunt de parere ca sunt la fel de frumosi.

Leon-Imi place mult cum arata,e dragut,se descurca foarte bine la trapez si eu partener bun(are grija de Sora in antrenamentele pentru Acrobatia Ingerului).Este inconjurat de o aura misterioasa care il face sa para si mai interesant.Imi place felul in care se comporta,chiar daca e foarte rece cu cei din jur,are un motiv intemeiat pentru care e asa.Il ador...

Yuri-E un personaj la fel de frumos si interesant.Nu prea mi-a placut ca din cauza lui a murit Sophie si cum s-a comportt cand a vrut sa distruga Kaleido Stage-ul,in rest nu am nimic de comentat la el.E frumos,talentat si a ajutat-o mult pe Sora(la fel ca si Leon)

Cu greu ma-m decis dar votul meu merge la Leon,imi place mai mult de el cum arata si mai ales parul lui superb...

#15
Regret, dar intre cei doi, chiar nu ma pot hotari...cand zic ca imi place mai mult de Yuri, cand zic ca imi place mai mult de Leon...
Pai...intr-o vreme il uram pe Yuri, pentru ca a vrut sa distruga Kaleido Stage...Insa cand a vazut Legendara Manevra, i-a venit mintea la cap...si dupa aceea mi-a placut mult de el...mai ales ca a si ajutat-o pe Sora la Festival...
Iar...la inceput cand a aparut Leon, ma enerva teribil! Nu-i suportam atitudinea si faptul ca nu punea pic de suflet pe scena..insa chiar si atunci imi placea personalitatea lui atat de puternica....Iar cand s-a schimbat...a inceput sa-mi placa mult de el...
Insa chiar nu ma pot hotari intre ei doi...

#16
E greu de las dar..il aleg pe Yuri,Leon e mai rau,razbunator si isi distruge toate partenerele.Yuri e mai sensibil,romantic,amabil yay e perfect.Are niste ochi atat de superbi,de un albastru ca marea..il ador.Da si Leon e atata de cool..foarte gratios ,precum o felina ,imi palce de el ca e mistereios.:X
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#17
Yuri. Yuri este mai dulce si in acelasi timp e irezistibil ^_^ A ucis-o pe Sophie fara sa aibe remuscari, iar asta e destul de greu 21 Cand i-a spus asta lui Sora, nici macar nu se vedea ca-l doare 71 Yuri Killian e idealul oricarei fete :d Nu e inchis in el ca Leon71
Leon e ca o piatra intr-o mare de apa. Rece intotdeauna; la sfarsit mi s-a parut ca s-a mai schimbat datorita evolutiei lui Sora. :d

#18
eu il aleg desigur pe Yuri, fiindca este mult inaintea lui Leon.Baietasul asta este prea rau si enervant in acelasi timp.Ma enerveaza atitudinea lui.E prost individu' in acest tip Yuri e cool e frumos e dulce este...
etc.
My chice is Yuri
-

#19
LEON pentru ca desi nu vrea sa arate are un suflet mare insa tot ceea ce a facut a fost pentru sora sa careia i-a promis ca va face Acrobatia Ingerului. Faptul ca era dur cu toate partenerele sale si ca a ajuns sa fie numit Zeul mortii fiind astfel urat si temut de toata lumea nu il fac o persoana rea. el era doar exigent pentru ca isi dorea sa gaseasca acea persoana demna sa ii fie partenera pentru a implini visul Sophiei. iar sora a fost acea persoana mult cautata de el. Antrenamentele la care a fost supusa Sora nu au fost din ura, a vrut sa vada daca merita sa-i fie partenera, curajul si ambitia Sorei la facut pe Leon sa retraiasca aminitirile cu Sophie astfel Sora reusind sa-l schimbe si sa-l faca o persoana buna.
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!


#20
Eu cred ca fiecare are partile lui bune.
Adica Yuri e repezit dar nu e nu se infurie si Leon e mereu calculat si impulsiv.
Si daca nu ar fi Yuri cu cine s-ar mai batea Leon si viceversa si ce interes ar avea ei sa se bage in competitiile Laylei si Sorei daca nu s-ar uri?
Deci... eu zic sa va ganditi si la posibilitatea asta.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top personaje Kaleido Star Lye 14 14.127 15-05-2011, 09:02 PM
Ultimul răspuns: Arisa_chan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)