Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Sunteti de acord cu o categorie pe forum pentru familii?
Da
35.71%
20 35.71%
Nu
42.86%
24 42.86%
Nu-mi pasa
21.43%
12 21.43%
Total 56 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Legat de familii

#1
Am o idee privind aceste "familii" de pe zup, pentru ca am inteles ca au fost foarte controversate.
Personal, mi se pare cam infantila treaba asta, dar recunosc ca multi o pot gasi distractiva. Pe de alta parte, din cate am inteles, "familiile" au provocat urmatoarea problema: semnaturi foarte mari si spam (asta n-am priceput inca de ce, dar asa mi s-a spus). Prin urmare...

1. O sa incerc sa pun o limita maxima de inaltime a semnaturilor, sa nu poata avea mai mult de ... X, unde X o sa fie o cifra la care o sa ma gandesc in curand.

2. O sa fac o categorie pe forum unde fiecare sa poata posta un topic cu familia sa. Primul post va contine o lista cu membrii familiei si gradul de "rudenie" dintre ele. Cine mai vrea sa isi enumere familia kilometrica si nu ii incape in acea limita X, poate sa puna direct link catre acel topic.
De asemenea, daca aveti discutii legate de familii, le purtati tot la acel topic pe care si-l face fiecare familie.
Posturile de la acea categorie nu vor fi contorizate, dar daca se va face spam nesimtit, se va sterge categoria cu totul si ramaneti fara familii 10

3. Pentru unii poate fi enervanta treaba, sa tot auda de sis-uri, frati si mai stiu eu ce prin toate topicurile sau pe shout si nu e frumos ca cei cu familiile sa deranjeze alta lume cu actiunilor lor. Pe de alta parte, nu e corect ca din cauza ca unora nu le convine sa li se interzica altor useri sa nu se poata distra cu familiile, daca lor le place acest lucru. Prin urmare, ar fi frumos daca s-ar ajunge la un compromis, pentru ca fiecare parte ar trebui sa se gandeasca si la cealalta, sa fie toti multumiti.


Bun, si acum ajungem la partea cea mai importanta. Eu, recunosc, nu stau asa mult timp pe forum cat ar trebui si nu stiu chiar tot legat de acest fenomen si nu ar fi normal sa vin sa iau o decizie pe tema asta, fara sa vad intai de ce cred cei care stiu mai bine ce se intampla. Prin urmare, o sa fac si un poll unde puteti vota daca sunteti de acord cu ideea sau nu si va si invit pe toti sa va postati si aici parerea si eventualele nemultumiri si/sau sugestii.

#2
1. Cred ca ar trebui sa spui dimensiunile unei semnaturi ( nu foarte mici , dar nici super mari)
2. Sa=si enumere familia? Eu sunt mai grea de cap...adica? Sa spunem cati membri avem, sau daca bunicu a fost general de razboi sau spalator de WC-uri? (Sincer ...sunt pe langa)
-Cred ca m-am prins....ceva de genul: userul X este ,,frate'' cu userul X, nu?-
3.Fara suparere dar mi se pare mai mult decat deranjant acest ,,sis''. Bun zici, sister, zici sora, zici surioara zici.....whatever...dar mi se pare ca ,,sis'' seamana a cuvant folosit de manelari. (Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar am cateva colege manelare care asa isi spun si de acea am aceasta impresie....)
4.Si daca majoritatea voteaza impotriva, tu ce faci? 21 lasi semnaturi kilometrice? 3
[Imagine: wqymg0.jpg]

#3
Mie mi se pare o idee buna . Ar fii frumos , poate asa ne - am cunoaste mai bine . Multi voteaza impotriva din cauza ca le e lene sa puna si alceva in spoiler . Poate ei nu inteleg ca poate pe noi [ uni ] ne deranjeaza cand vedem o semnatura mai mare decat un fic . Nu e normal sa vezi un sig mai mare decat commentul . Sper ca aceasta ' lege ' sa fie luata .
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#4
Din (ne)fericire, faza nu prea mai e de actualitate...
Plus ca nu mai exista nici problema semnaturilor, nu mai pot trece acum de anumite dimensiuni 4
Tot ce ar ramane inca in discutie ar fi sectiunea dedicata familiilor dar nu stiu... momentan nu prea mai e la moda acest fenomen deci as zice pas.

#5
Eh, nu conteaza. Eu raspund cam la toate subiectele asa ca nu te speria daca voi rapsunde la mesaje de acum 1 an sau 2./...3
[Imagine: wqymg0.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)