Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

League Of Legends

#11
[Imagine: i1UaYaJ.jpg]
Humans, puzzles.

#12
(05-06-2012, 07:44 PM)MSGaBe A scris: net superior Dota 2.



> LoL
> net superior

Nu stiu cum cineva poate sa apere mizeria asta de moba. Learning curve = zero, nu turn speed, no last hits, no denying your allies etc.



[Imagine: P4nyPrw.png]


Morello : " Nukes are bad for gameplay cause they deal too much damage"

Enjoy your League of Casuals.
Innocence proves nothing

[Imagine: itswG.jpg]

#13
[Imagine: i1UaYaJ.jpg]
Humans, puzzles.

#14
@Darkness, m-ai facut sa imi fie dor de LOL.
Am inceput sa il joc in vara, cautam niste jocuri bune, care sa imi mai ocupe din timp, si am dat de League of Legends. Mi l-am tras imediat, mi-a luat cateva minute sa ma prind ce si cum, dar a fost amuzant. Dupa care am descoperit ca joaca si un prieten, si este destul de avansat, am jucat numai impreuna cu el. Aproape in fiecare zi ne vedeai impreuna pe LOL, el ajutandu-ma sa inteleg mai bine puterile si lucrurile esentiale despre eroul ce il foloseam in acel moment (lupta) + avea rabdarea sa imi explice strategii si care sunt mai bune pentru mine si avatar-ul meu. Dupa care ni s-a alaturat si fratele sau, si mai si decat el, care imi acoperea spatele.
Au fost vremuri bune. Imi placea grafica si devenisem putin obsedata (ca de obicei). Am influentat-o si pe o prietena sa joace, dar chiar atunci am renuntat eu la joc.
Nu am avut un erou (champion) preferat, dar imi placea sa joc cu Pantheon. Ultimul champion cu care am jucat pentru cateva zile bune, inainte sa renunt la joc, a fost Annie, parca.
Tristana mi s-a parut un alt champion bun si chiar mi-l luasem, doar ca eu eram naspa cu el, asa ca am lasat-o balta.
La inceput jucasem cu Ashe si putin mai incolo, si mi se pare un champion destul de genial. Printre primii aparuti, parca.
Cho' Gath vroiam sa mi-l iau, fiindca de cate ori l-am vazut in joc, era puternic si destul de eficace. La fel e si cu Shaco (m-a atras din prima acest erou, cu toate puterile lui si aspectul ingrozitor de frumos).
Kayle a fost primul champion cumparat. M-am simtit mandra. Ma descurcam cat de cat cu el, doar ca eu il foloseam in atac, nu in defensiva.
Oricum, mi se pare un joc bun. Sunt deja curioasa ce a mai aparut nou, ce s-a mai schimbat si de cate ori voi fi numita "noob" pana cand voi sparge ecranul. 21
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#15
(13-04-2013, 02:10 PM)Darkness A scris:
(13-04-2013, 01:44 PM)Lokke A scris:
(05-06-2012, 07:44 PM)MSGaBe A scris: net superior Dota 2.


> LoL
> net superior

Nu stiu cum cineva poate sa apere mizeria asta de moba. Learning curve = zero, nu turn speed, no last hits, no denying your allies etc.


Te rog sa il joci, ajungi la lvl 30 joaca ranked apoi poti judeca jocul, daca nu te rog sa iti pastrezi opinia.



Il judec cand/cum vreau eu.

Nu trebuie sa investesc o tona de ore ca sa vad ca e facut pentru casuals. Nu am nimic cu tine daca iti place, poti sa te joci in mocirla ta cat poftesti.

Absolut orice jucator de LoL are nevoia compulsiva de a ataca Dota2 / jucatorii de Dota2, cand acestia nu au treaba cu ei. Postul meu era directionat la tipul acela care s-a decis sa compare cele doua titluri.

Daca voua va place sa jucati intr-un metagame stagnant, flexibil precum o piatra, then by all means, go ahead.

Experiente cu LoL am avut inca din Closed Beta, jucand atunci pentru cateva luni. A fost okay, pana cand Riot a devenit, well shitty. Champs pe banda rulanta, care nu isi au scopul, cumparati la release, apoi nerfed into the ground, si ignorati de toata lumea. Jucatori banati pentru ca vor sa se distreze cu Random. Toata strictetea asta e stupida. Joci eroul X pe laneul Z sau nu joci deloc.

Imi pare rau ca nu vedeti, sau refuzati sa vedeti marile lacune din League of Legends.
Innocence proves nothing

[Imagine: itswG.jpg]

#16
(23-04-2013, 07:33 PM)Lokke A scris:
(13-04-2013, 02:10 PM)Darkness A scris:
(13-04-2013, 01:44 PM)Lokke A scris:
(05-06-2012, 07:44 PM)MSGaBe A scris: net superior Dota 2.


> LoL
> net superior

Nu stiu cum cineva poate sa apere mizeria asta de moba. Learning curve = zero, nu turn speed, no last hits, no denying your allies etc.


Te rog sa il joci, ajungi la lvl 30 joaca ranked apoi poti judeca jocul, daca nu te rog sa iti pastrezi opinia.



Il judec cand/cum vreau eu.

Nu trebuie sa investesc o tona de ore ca sa vad ca e facut pentru casuals. Nu am nimic cu tine daca iti place, poti sa te joci in mocirla ta cat poftesti.

Absolut orice jucator de LoL are nevoia compulsiva de a ataca Dota2 / jucatorii de Dota2, cand acestia nu au treaba cu ei. Postul meu era directionat la tipul acela care s-a decis sa compare cele doua titluri.

Daca voua va place sa jucati intr-un metagame stagnant, flexibil precum o piatra, then by all means, go ahead.

Experiente cu LoL am avut inca din Closed Beta, jucand atunci pentru cateva luni. A fost okay, pana cand Riot a devenit, well shitty. Champs pe banda rulanta, care nu isi au scopul, cumparati la release, apoi nerfed into the ground, si ignorati de toata lumea. Jucatori banati pentru ca vor sa se distreze cu Random. Toata strictetea asta e stupida. Joci eroul X pe laneul Z sau nu joci deloc.

Imi pare rau ca nu vedeti, sau refuzati sa vedeti marile lacune din League of Legends.



Eu am jucat dota probabil din versiunea aia cu imba Space Marine. Ma joc amundoua jocuri si LoL si Dota 2 si pot spune cu certitudine ca desi prefer Dota 2 LoL nu imi prea displace. Ii respect pe cei de la Riot ca au reusit sa creeze ceva original si sa nu copie 100% Dota.
Cea ce strica jocul e probabil comunitatea de retarzi mintali si copii de 12 ani.

#17
Just EPICNESS ! Pure EPICNESS ! The Watchers return !


http://promo.leagueoflegends.com/en-euw/freljord/
My armor is CONTEMPT! My shield is DISGUST ! My sword is HATRED !
Let none survive ! No pity ! No remorse ! No fear !
[Imagine: sith_stamp_by_chocolate_scone_d3143ko.gif]

#18
[Imagine: i1UaYaJ.jpg]
Humans, puzzles.

#19
Eu joc pe Eu Noridic Est
nickname : TaofikRo
Am peste 700 jocuri castigate. Cine vrea sa jucam premade , add !

#20
Well then ... a nice new cinematic de la riot ... super

http://www.youtube.com/watch?feature=pla...EnsqpThaFg
[Imagine: i1UaYaJ.jpg]
Humans, puzzles.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)