Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

LM.C

#1
LM.C - Lovely Moco-chang

Trupa japoneza ce canta un hibrid intre rock si muzica electronica,este formata din doi membri:
-Maya – vocals, guitar
-Aiji – guitar, vocals

History

LM.C a fost fonadata de Maya un chitarist suport al lui Miyavi.Inca de cand cantau alaturi de Miyavy,Maya si alti membrii suport au dat specatcole ca si LM.C.Mai tarziu li se alatura si Aiji,de al Pierrot.
Dupa ce Maya paraseste trupa lui Miyavi,iar trupa lui Aiji,Pierrot se desfiinteaza,LM.C au primul lor mare debut in Octombrie 2006,realizand doua singeluri,"Trailers(Gold)" si "Trailers(Silver)".
Cel de-al patrulea singel al lor "Boys and Girls" a aparut in Iunie 2007, fiind opening al animeului,Reborn!.De altfel si ultimul lor singel,"88" este tot opening-ul animeului Reborn!

Support Band
Hiko – bass guitar
Death-O – drums
Jaykay – keyboard
Denki-Man - VJ
[center][Imagine: LMC-1.jpg]
[Imagine: LMC-1.gif][/center]
-------------------------------------------------------------------
Ce pot spune,LM.C a ajuns una dintre trupele mele preferate.Imi place stilul lor ptr ca au melodii haioase si in fiecare gasesti un pic de optimism n.n.Prima melodie pe care am ascultat-o a fost Bell the CAT,care are un inceput,cel putin ptr mine,familiar si ptr asta o ador *.* Mai imi plac de altfel o multime de melodii ale lor,cum ar fi:
-Boys & Girls
-Liar Liar
-Hounted house make a secret
-Sentimental Piggy Romance
-Rock the LM.C
-little Fat boy
-Mr.Century
-Tiny Circus
-Sora Namida
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]

#2
Hh,in sfarsit...am ajuns si eu pe la LM.C..cautam topicul asta de mult si daca nu'l gaseam,chiar eu aveam de gand sa deschid unul 3


Asa,sa revenim la subiect.Chiar sunt fana( nu de mult timp,dar sunt fana) si am si ceva melodii preferate pe care le IUBEESC : Punky Heart,Oh my Juliet,Sentimental Piggy Romance,Boys & Girls, 88,Rock the LM.C,Chemical King-Twoon,Rainbow Magic Orchestra.

Hmm,imi plac si restul si chiar le ascult des,dar sa zicem ca cele enumerate mai sus le ador,pur si simplu.Maya si Aiji chiar fac o treaba excelenta,precum si ceilalti ^^ Mdah,cum sa nu?
Sincera,e una din trupele mele favurite de j-rock...sau ce tot spun acolo?E chiar pe primul loc 4
Pur si simplu imi place cum canta iar mai toate melodiile au un stil anume :perv:
[center][Imagine: chibi_2894.gif]
, chibi-ul lui Kayura

Toate povestile se termina cu Happy Ending , ai observat ? Afla`mi povestea si va fi cu totul diferit ... : (
[Imagine: hv895w.jpg]
[/center]

#3
Personal, ii iubesc pe LM.C. I-am descoperit intr-o seara, si prima melodie auzita a fost punky heart... Cand am aflat ce zic versurile , ceea ce a fost la aproximativ 5 minute dupa ce am ascultat melodia, am ramas fara cuvinte.. nu mai aveam loc sa zic nimic.

Maya e simpatic, la fel si Aiji... imi place stilul lor, super-colorat si super energic. Si versurile, ciudate si totusi transmite ceva. Ma gandeam ca eu nu as fi in stare niciodata sa scot asa ceva, chiar daca m-as gandi mii si milioane de minute.
Imi plac toate melodiile lor, si da, sunt formatia mea preferata de j-rock, si nu numai.

#4
LM.C mi s'au infiltrat in inima repede si sigur, ajungand intr'o singura zi sa urce in top'ul meu pana pe locul 2, si acolo au ramas pana azi8

prima melodie pe care am auzit'o de la ei a fost Oh My Juliet, si destul de interesant, era pe un clip slideshow stupid gen 'emo vs. visual kei' x___X oricum, cert e ca nu am vazut cum aratau ceci ce cantau melodia, dar m'am indragostit instantaneu de ea<3 si nu stiu de ce, ascultand melodia, mintea mea i'a asociat pe dragutii de Maya si Aiji cu niste rockari dark &all..21 anywayz, urmatorul lucru pe care l'am facut a fost sa aflu cine canta melodia si sa ma documentez, of course xD si cand i'am vazut..nu aratau de loc cum imi imaginasem @____@ look'ul formatiei era mult, mult, mult mai genial8 38 de Maya m'am indragostit instant, va dati seama2138

a 2a melodie pe care am ascultat'o cred ca a fost Punky Heart [din cate imi amintesc39] dar oricum, cu versurile alea, cu PVul ala, cu beat'ul ala unic si de neconfundat, m'a cucerit pe loc si inca ramane una din melodiile mele preferate..ever8

aparitia albumului Wonderful Wonderholic n'a facut decat sa ma faca sa ma lipesc si mai mult de trupa, of course xD toate melodiile imi plac extrem de mult pt ca au inconfundabila marca LM.C <3 dar cel mai mult ador Bokura no Mirai, The Midnight Museum 4 si Days8
alte melodii LM.C din top'ul meu ar fi; BOYS&GIRLS, maple leaf, 88, marbe-s, Sora Namida Iro, Yellow Beauty ^^

oh si m'am gandit sa adaug si cateva informatii generale si curiozitati despre trupa, tinand cont ca nu vad nimic de genu postat39
deci din cate stiu eu, numele trupei, LM.C e prescurtarea de la Lovely-Mocochang.Com, Moco fiind catelusul lui Maya x3
ca scurt istoric, Maya, fost chitarist al lui Miyavi in Ishihara Gundan, a fondat LM.C si e vocalistul trupei, iar Aiji, fost chitarist al trupei Pierrot, i s'a alaturat in 2006 ca si chitarist ^^ cei 2 sunt acum membrii principali ai trupei, iar pe scena sunt insotiti de alti instrumentisti pe fundal [nu am retinut numele niciunuia ^^; ]
stilul muzical adoptat de LM.C este in mare parte Oshare Kei [look colorat, versuri optimiste, melodii ritmate si pline de viata], un subgen al Visual Kei'ului, dar au si melodii care nu se incadreaza perfect in acest gen, ci sunt mai degraba o compilatie de J-rock [cum ar fi Oh My Juliet]

sii cam asta e ce mi se pare mai important din ce stiu eu despre LM.C, hope it was of some use ^^
LM.C FOREVERRR<33!
:bye:
[center]雅-MIYAVI- is my SUPERHERO♥
[Imagine: 95386.png]

•How high can you fly with broken wings..?•

[Imagine: hurt-11.jpg]
[Imagine: medium_94587.png][/center]

#5
LM.C. LM.C? LM.C! <3

Am dat de ei intr-o revista si cand i-am vazut am strigat in gura mare: So kawaii ! <333
Prima melodie care am ascultat-o a fost Oh my Juliet. Cand am vazut titlu m-am gandit: "Baieti frumosi. Melodii naspa?" Dar apoi s-a incarcat clipul si am putut sa aud si am ajuns in Rai. Geniala. SUperba. Incredibila si lista poate continua. Am ascultat melodia asta de nspe mii de ori si tot nu ma satur de ea. Apoi am gasit Bell The Cat si de atunci am inceput sa il ador pe Maya <3. Si tot asa, povestea continua cu Sentimental Piggy Romance si Punky Heart si Liar Liar and so on.
Printre melodiile mele preferate de la ei se numara: Oh My Juliet si Bell the cat, desi as putea trece lejer inca o gramada de piese de la LM.C pe acestea le pot asculta zile intregi fara sa ma plictisesc.
LM.C <3
KyuMin.

#6
Deci... cand prietena mea mi-a aratat formatia (ea le gaseste pe toate==) m-am indragostit de Maya. Am facut si un fic pe aici pe forum cu ei... acum nu mai sunt cu j-rock-ul dar tot imi plac. Nu mai ascult muzica lor dar... te vrajesc. Chiar cred ca Maya si Aiji se completeaza. Maya cel haios si neserios, care arata superb si are o voce de milioane. Iar Aiji care este (uneori) serios si kawaii, sa nu uitam se sexy 24 sau apetisant24 Mintea mea o ia razna, si e din cauza lor. Prima melodie pe care am ascultato a fost cred... ca Oh my juliet, si mereu o ascultam. Era de vis. Prea multi baieti frumosi :go: numai in koreea (nu mai sunt sigura cu cati de "e" se scrie) si japonia. :go: De ce?
Apoi am mai ascultat si alte melodi de la ei, dar... nu imi mai aduc aminte. Chiar merita ascultati ca alte formati.
Revenind la "trauma" vieti mele. De cee?? Ei acolo, noi aici. Sanse 0. :mean:
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#7
LM.C !!
Prima melodie pe care am ascultat-o de la ei a fost '' Oh My Juliette'' , baiatul de care m-am indragostit prima oara, a fost Maya, normal . Dupa, Aiji 8 .
Ii ador, melodiile lor, versurile, ritmul, hainele, pe ei, orice !!
Maya este un neastamparat, nu-l lasa pe saracutul Aiji sa faca nimic .___.'' . Ii plac mult acadeleleee 8 .
Sunt amandoi super draguti, ii ador ! :X
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#8
ii iubesc pe Maya si pe Aiji! <333 iubesc LM.C xD
am aflat de trupa de la o fana J-Rock care mi-a spus odata: "tu semeni cu Maya de la LM.C" si io i-am raspuns: "cine-i aia?" la care ea: "cauta pe net. canta super! ... si e un el!" sau ceva de genul xD
si de atunci ii ascult <333
tot Oh my Juliet a fost si prima mea piesa pe care am primit-o tot de la fata aia xD si m-am indragostit si eu de Maya xD
acum piesa mea preferata e cred... Ghost Heart <333 dar imi plac toate 38
* Go LM.C !!! \m/
[Imagine: 2r571mv.jpg]
Ali. xD

#9
Cum,pălăria lui Hector nu am trecut mai devreme pe aici?
Îi ador. Maya este adorabil, mai ales cu acadeaua în gură (nu vă gândiți la altceva)
Am aflat de ei datorită magnificei reviste Popcorn(again,chiar îmi pare rău că nu mai apare)
Cred că știți de noul lor look, nope ? Ehm, oricum , am să pun o poză:
[Imagine: apP11.png]
Nu pot spune că îmi place în mod special dar este..ok.(waa,my cuteh Maya T.T)

Melodii favorite: Punky heart(asta o ador,va rămâne favorita mea pentru mult timp), Ghost Heart
[Imagine: tumblr_m8w2we1JGd1rpgt3co1_500.png]
[Imagine: tumblr_m8moi9oWXo1r8iaaao1_500.gif]
forever a baby

#10
Oke, şi eu pe aici. Am văzut topicul mai înainte şi am zis să mă interesez şi eu de ei. Şi după ce am ascultat mai multe melodii mi-am dat seama ce mult am pierdut. Adică LMC sunt pur şi simplu uimitori. Deşi preferatul meu rămâne Maya.
Prima melodie a fost Bell the cat care m-a făcut să zâmbesc. Şi pe urmă am realizat că prostuţa de mine asculta cam acum un an melodia 88 în neştir, şi eu nici nu ştiam ce ascult 21
Melodii preferate: Oh my Juliet, Boys and Girls, Ghost Heart ÅŸi 88 4
She's wiskey in a teacup.






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)