Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Konnichiwa!!!^______________^

#1
Buna seara tuturor Zuppy02,

Colind de ceva vreme forumul so m-am gandit sa-mi fac si cont....deeeeci,ma numesc Ana si am (aproape)17 ani.Uhmm...sunt fana anime de cativa ani,printre favorite numarandu-se:Genshiken,K-ON,Kimi ni Todoke,Saikano,Aria si filme ca:Mind Game,Gake no ue no ponyo,Toki wo kakeru shoujo.De asemenea ma fascineaza cultura si limba japoneza.In rest...mai ma uit si la Jdrame din cand in cand si la filme cat mai multe(japoneze si nu numai).

Ce altceva sa va mai zic??....stau intr-un orasel mic din Jud.Prahova,Valenii de Munte se numeste.

Daca aveti intrebari,nu ezitati.Nu mai am idei ....

#2
Bine ai venit pe Animezup, anaoha!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Bună, Ana.
Bine ai venit pe animezup, sper să te simţi bine aici şi să îţi faci cât mai mulţi prieteni noi. Mă bucur că te-ai decis şi tu în final să îţi faci cont pe zup. Sunt o grămadă de vizitatori ce colindă zupul şi uneori mă întreb de ce nu îşi fac şi ei cooont. Cu cât mai mulţi, cu atât mai bine. Cu o mică mare exagerare. În sfârşit, nu asta contează.

Manga citeÅŸti?
Am văzut şi eu niţel din Kimi ni todoke, frumuşel. Lovely Complex ai văzut? Poate Toradora, Bokura ga ita, Skip Beat? Nana? ( ok, too much of them )

Cam ce citeşti? Ai vreo carte favorită?

şiii... piesa de rezistenţă, ce zodie eşti?

ediiiit: am omis ! şi eu mă topesc după K-On! deşi încă nu am văzut cel de-al doilea sezon, trebuie să îmi fac timp şi să îl vizionez. E atât de adoooorabil. Personal o ador pe Yui ( cuz we are so alike o.o )

Şedere şi postare plăcută ^^ne mai vedem prin zonă.
*hugs

#4
Heyaaa!Multumesc pentru primiri so far Smile.Yay!I'm so happy ^^!

Nu mi-am mai facut de mult timp cont pe un forum....am doar un singur forum pe care sunt activa de ceva timp si probabil voi fi si aici ^^.

Acum...sa raspund la intrebari Smile.
Nu prea citesc manga....nu am nici timpul si nici rabdarea necesare XD.Am inceput mai multe manga-uri online dar nu am reusit sa ma tin de ele...spre rusinea mea...In vara asta am citit ceva din The Tarrot Caffe care e de fapt manhwa si era chiar interesanta dar am lasat-o...

Ahh...Kimi ni Todoke!Asteptam cu sufletul la gura sa apara cate un nou episod ^^.Aww.....it was so cute!Lovely Complex nu am vazut(inca),de mult timp zic sa ma uit la el dar mereu apareau alte anime-uri...dar stiu cam despre ce e vorba acolo Smile.Bokura ga ita,Nana am vazut.Skip Beat nu inca si nici Toradora.
http://myanimelist.net/profile/anaoha
Nu sunt prea multe dar sunt putine si bune Smile.hihi

Imi place sa citesc....citesc de obicei aventura,dragoste etc.Cartea mea preferata e Shogun,de James Clavell.Dar mi-au placut si Padurea Norvegiana de Murakami si Memoriile unei gheise de Arthur Golden.

Sunt Scorpion 4.Si tu ai o obsesie cu zodiile?XD.Ca si mine ^^''.

Eu am vazut deja K-ON!!,tocmai saptamana trecuta l-au terminat.Si preferata mea e tot Yui,din acelasi motiv @_@.....ma regasesc in ea.

So,see you around!SmileSi merci de intampinare.

#5
Bine ai venit pe zup ^^

So,eu sunt capricorn si sunt mega-obsedata de chestia cu zodiile[tot ce stiu e de la bunica care imi zice mereu despre zodii cand ma duc la ea in vacante21]

Am vazut ca iti place Bokura ga Ita[eram maniaca de anime].
Da Itazura Na Kiss ai vazut ?Daca nu, iti sugerez sa vezi![este si serial tailandez dupa anime39,are doua sezoane "It started with a kiss" si "They Kiss Again"]
Special A ai vazut?21
Ce muzica iti place?
Filmul preferat?Dar cartea?
Trupa/cantaretul preferat?[sper ca nu e lady gaga(baba) o.O]

Si apropo de manga ,citeste Beast master[e de dragoste,in ciuda numelui x__X] si Boku no Hatsukoi wo Kimi ni Sasagu[mai pe scurt Secret Unrequited Love , o sa il citesti cu sufletul la gura dar din pacate nu e si anime facut dupa el decat un film Japonez care se termina cam diferit chiar daca mangau-l e inca ongoing21]

Sper sa te distrezi pe Zup hug

#6
Yaay! Scorpionii!! Ahem, nu m-am putut abtine XD. Ador sa o ascult pe diriga cand ne spune cate ceva despre zodii 21. Trateaza totul destul de sarcastic si ma amuza.

Oricum, bine venisi p'aci.

Ah da, esti din Bucuresti? Daca da, vi la Nijikon?

*BIG BEAR HUG*
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#7
Buna din nou Smile

Nice to meet you all!*gives you a hug*

@Corina. nup,nu am vazut nici Itazura si nici Special A.*poti sa te uiti pe lista mea ca sa vezi ce-am mai vazut ^^*
Muzica....hmm...mai multe genuri,electronic,rock,dnb,indie,Jpop,Kpop.Si nu,nu-mi place Lady Gaga si nu mi-a placut niciodata.Recent am citit despre ea ca e manipulata de nu stiu ce organizatie iluminati ca sa controleze mintile oamenilor XD.diabolic.stiu.
Filmul preferat....greu sa aleg....la japoneze mi-au placut foarte mult:Koizora,Azumi,Hachiko monogatari si in rest Amelie,La vie en rose,500 days of summer,Le Scaphandre et le papillon....ca sa numesc cateva.
Trupa preferata este The Libertines de ceva vreme.Dar se poate schimba oricand.
Daca o sa am timp o sa citesc manga-urile recomandate Smile.

@Triangle Nice to see another Scorpio *mwahaha*
Nu's din Bucuresti dar vin la Nijikon Smile.For the first time ever!Abia astept ^o^.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Konnichiwa nya~ lucy02 2 2.300 29-08-2015, 04:43 PM
Ultimul răspuns: cartof
  Konnichiwa!! Chiisai 14 5.782 09-03-2015, 08:36 PM
Ultimul răspuns: Chiisai
  Konnichiwa minna-san~! Piko Tan 6 3.275 26-10-2014, 04:00 PM
Ultimul răspuns: Piko Tan
  Konnichiwa c: Georgiana xD 6 2.514 15-09-2013, 02:00 PM
Ultimul răspuns: ellymate
  Konnichiwa Arinbjorn 5 2.027 22-07-2013, 07:21 PM
Ultimul răspuns: Arinbjorn
  Konnichiwa! ^.^ MisaMisa 5 2.229 17-07-2013, 09:54 AM
Ultimul răspuns: MisaMisa
  Konnichiwa ! keisuke 17 6.675 11-05-2013, 06:12 AM
Ultimul răspuns: yangfeng
  Hey Lumee!! ^______________^ elyLoveAnime 4 3.151 02-11-2012, 05:21 PM
Ultimul răspuns: Agg
  Konnichiwa mina-san!` Ame Ai 2 1.878 09-04-2012, 09:40 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Konnichiwa all! Ekkaterinna 6 3.265 02-09-2010, 03:55 PM
Ultimul răspuns: Ekkaterinna


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)