Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kagura-lupta pentru libertate

#1
Kagura este o reincarnare a lui Naraku,si spre deosebire de celelalte,aceasta vrea din rasputeri sa a-si obtine sufletul,controlat de Naraku,astfel dobandindu-si libertatea.Daca stau bine sa ma gandesc...nu stiu daca as cataloga-o ca personaj negativ.Pentru ca toate actiuniile ei sunt fortate de Naraku,care o obliga sa faca toate acele lucruri.Oricum,face parte dintre personajele mele preferate.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
atentie! spoiler:

Kagura il tradeaza pe Naraku si ii spune lui Inuyasha unde se afla inima lui adica acel bebelus. Afland de tradarea ei, Naraku ii ofera inima si libertatea odata cu aceasta dar in acelasi timp o otraveste. Kagura pleaca dar corpul ei nu mai rezista si aterizeaza. Simtindu'i mirosul Sesshomaru vine sa o vada si descopera ca Tenseiga nu o poate salva iar Kagura moare cu zambetul pe buze, fericita fiind k a fost libera chiar si pentru putin timp.
Imi pare rau ca a murit. Era unul din personajele mele preferate 20 si l'a ajutat mult pe Inuyasha...pe langa asta se si potrivea de minune cu Sesshy 20 si cred k si el o placea ...

#3
Kagura era o reincarnare a lui Naraku -prima daca imi amintesc eu bine ...insa si singura care isi dorea libertatea si a incercat sa fuga de Naraku, insa atata timp cat nu avea inima proprie,ea era inca legata de acesta ... asa ca a incercat sa-i ceara ajutorul lui Sesshomaru,dar acesta a refuzat-o apoi i-a spus lui Inuyasha unde se afla inima lui Naraku ...si acesta din urma o "mituieste" dandu-i o inima dar si otrava si asftfel Kagura moare-insa a reusit sa guste din libertate pentru cateva momente si cred ca scopul ei s-a implinit ....Nu pot sa spun ca ma bucur ca a murit dar nici nu-mi pare rau.Kagura era buna doar cand erau in joc interesele ei si o singura fapta buna nu o ajuta sa-si rascumpere si celelalte greseli.E un personaj controversat cu o personalitate complexa.

...::: Esenta oglinzii sparte :::...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lupta zeilor Azazel 5 4.218 23-03-2014, 08:50 PM
Ultimul răspuns: The Penguin
  Kagura-parere despre personaj Ice_angel_234 1 2.463 30-07-2008, 04:47 PM
Ultimul răspuns: ToRnAdO


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)