Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Jurnalele Vampirilor

#11
Um, da, nu stiu. Pe mine ma enerveaza atunci cand filmele nu se potrivesc cu cartile, sau cartile cu filmele ( sau serialele) si poate de aia nu m-am apucat de ele. Plus ca sunt cam multe si nici nu au aparut toate daca nu ma insel. Oricum asta nu inseamna ca nu e ceva bun de capul lor xD

#12
Hello . . . :] .
Elena are dreptate cartile si serialul nu au nimic in comun , in afara de personajele principale. Am mai citit un comentariu al unei persoane care spune ca seria " Amurg " seamana cu " Jurnalele Vampirilor " si este adevarat , dar chiar Stephenie Meyer a spus ca s-a inspirat dupa " Jurnalele Vampirilor ", deci seria " Amurg " a fost scrisa dupa aceste carti. Hmm , cat despre a cincea carte din serie , cand apare , stie cineva ? :d
Chiar daca nu le-am citit inca pe toate cele patru aparute pana acum pot spune ca povestea este destul de captivanta si chiar imi place. <3 . Am ceva in special cu vampirii , ador povestile cu ei.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#13
tin sa va anunt ca, cred ca cartea a cincea nu mai exista. de ce? pentru cei care au citit cartile presupun c au vazut la fsraitul fiecarei carti reclama la urmatoarea. ei bine la a patra nu a mai fost nic o reclama si plus de asta am cautat si pe net si nu exista al cincelea volum. am sa mai caut si sper sa exista si volumul al 5 -lea. sunt si eu fana deci nu am nici un motiv in sensul rau sa va spun ca nu mai exista nic un volum inafar de cele patru deja aparute. si dorothy nu inteleg la ce te referi ca la inceputul fiecarui episod scrie ca e dupa carte pt ca la inceputul fiecarui episod ne da cateva secventa din celelalte episoade so or clarifici la ce te referi pentru ca nu inteleg ori nu ne mai psui nimik daca nu esti sigura pe tine.
Uita-te in sus...
Uita-te in jos...
Acum uita-te la mine...
Fac misto de tine!!! 10

#14
Oooo nuuuu . Nu se poate sa numai existe a 5 a carte 20 . Nu e corect . . Sper totusi sa existe , pentru ca vreau sa le citesc pe toate cele 8 ( din cate se spune atatea sunt ) si daca a 5 a nu apare , restul nici atat.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#15
Okay! Am inteles in orice caz revenind la faptuil ca sunt opt volume...din cate am citit eu pe diferite site-uri nu mai exista si al cincelea deci practic a patrulea a fost finalul fericit dar dupa cum am spus si mai sus mai caut si sper ca voi gasi si cartea a cincea pentru ca si eu sunt fana si eu imi doresc sa exista 8 volume nu 5 asa ca urati-mi noroc!
Uita-te in sus...
Uita-te in jos...
Acum uita-te la mine...
Fac misto de tine!!! 10

#16
Iti urez noroc <3 , si eu sunt fana , deci gaseste-le ; ))) . Eu sunt de abia la volumul al doilea si mai am mult de citit , dar cum imi place asa de mult sa citesc , vreau sa citesc toata seria si nu ma las pana nu o voi citi . Personajele cartii sunt minunate , iar personajul meu preferat este : Elena. Imi place mult caracterul ei si felul in care se comporta si in unele privinte chiar ii seman. Si imi place si Stefan , e al doilea personaj al meu preferat, dar pe Damon il urasc si sper sa moara pana la sfarsitul seriei. Chiar sunt curioasa sa vad cum se va termina seria si de abia astept sa citesc celelalte volume , sa ma delectez cu continutul lor.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#17
Am auzit de cartile astea... Pana acum am citit decat prima carte Smile
Si din cate observ cartile despre vampiri sunt tot mai cautate...
Gen twilight, cronicile vampirilor, academia vampirilor...
Niciodata nu isi pierd farmecul...de fiecare data apare ca o noua poveste, alta fantezie...
etc...
[Imagine: misterios.png]

#18
buna deci cand am vazut titlul mi-am adus aminte de cartile pe care le-am vazut la kaufland(un fel de mall la mine in oras)..si acolo erau 2 carti una era cu doi baieti parca pe coperta si cealalta numai stiu ..stiu doar ca erau foarte scumpe si am intrat si eu aici sa imi exprim parerea..dupa acel scurt prolog introductiv care sa postat la pagina 1 as zice ca seamana cu Amurg..dar sper sa ma insel...astept sa vad ce noutati mai aduceti ..poate intr-o zi mi se voi lua si eu

#19
Heh....mai sunt decat patru sau cinci zile pana imi ajunge volumul 5 . Cum puteam lipsi eu dintr-o asemenea discutie ? Nu`s eu batman ? : ))
Lasand gluma la o parte, ador cartile astea . Sunt obsedata de ele, si sa nu uit sa va spun si voua, Damon e hot ! :X
Ich liebe dich, Damon ! 3 ( Stiu si germana, ce mai ? xD ) Cartea este minunata, toate volumele m-au facut sa le traiesc, daca intelegeti ce vreau sa spun . Ajunsesem sa i-au cartea la scoala pentru ca e chiar frumoasa si in ora de muzica, pentru ca nu o faceam, eu citeam linistita .
Btw, sunt mai mult de 8 volume . In 2011 vor aparea 8, 9 si 10 . Nu stiu unde am citit asta, dar ne promite editura Leda (e care o ador XD ) .
@that_little_crazy, nu seamana deloc cu Amurg . E totaaal diferita de cliseul ala (nu sunt fana twilight, sorry pentru fani ) .
So stand in the rain,
Stand your ground,
Stand up when it's all crashing down.
You stand through the pain,
You won't drown,
And one day what's lost can be found,
You stand in the rain.
[Imagine: y.png]

#20
Hehh 65. Am picat si eu pe aici = ))). Pai sincera sa fiu imi plac toate, dar in special ultima carte <333. Intoarcerea - Caderea noptii 5, este geniala : )). Damon este " posedat " de un malach sau ceva de genul asta, o denumire ciudata rau de tot, mai pe romaneste de un drac : ]].
Ii urasc pe Shinichi si Misao aia : |, sunt doi ciudati. Iar noua infatisare a Elenei ca un inger o ador, are aripi : >, huh ?
Vreau continuarea, adica a sasea carte cat mai repede <3.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Academia Vampirilor SnowFlake. 7 7.791 15-04-2013, 10:28 PM
Ultimul răspuns: Fear


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)