Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Jocul Preferat

#31
Eu joc la tata pe PC Disciples III E chiar tare! Din prima am ştiut să joc for am experienţă în Disciples II. Deşi e „Beta” şi nu are Random Map -__-" Aştept să se finalizeze şi după o să joc serios.
[Imagine: bubblevz.png]




#32
Momentan am prins placerea de a juca DOTA 2, l-am primit gratis de la cineva si la inceput uram la culme sa-l joc fiindca pierdeam si primeam mereu ordine care erau evidente, deci il jucam doar pentru ca voia frate'miu. Dar in ultima vreme am dat de eroul care acum e preferatul meu, ca un soulhero. 21 Si momentan stiu sa-l folosesc aproape perfect, inca nu am o ordine a lucrurilor care sa i le cumpar in timpul luptei, dar ma descurc eu, oricum Viper e genial si am facut cele mai multe kills cu el, desi sunt nivelul 2 doar, o newbie. * 15 * Nu cred ca ma voi plictisi prea repede de el, sper sa gasesc obiecte rare ca sa le pot vinde pe jocuri ce valoreaza ceva si sa ajung in sfarsit la perfomanta de a avea un cont de Steam de 100$ si sa pot participa in sfarsit la SteamGifts. :3
Cat despre alte jocuri care imi fac sa placere sa le joc... um, Plants vs Zombies ma distreaza intotdeauna, CSS si era o serie de 3 jocuri Farm Mania parca, pe care le adoram cand eram mica si acum am redownloadat unul dintre ele de dragul vremurilor vechi.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#33
"The more, impatient we are, the more mistakes we'll make" - Kurama

[Imagine: tumblr_mdft2ajCXy1rvbjx3o1_500.gif]

#34
In principiu jocul meu favorit va fi in totdeauna cea mai noua versiune din seria Tekken. In momentul de fata este Tekken Tag Tournament 2. Jocul are o grafica superba, un set extins de personaje si o conexiune la net lipsita de lag. Mai nou am descoperit ca poti sa iti faci echipe pe site-ul lor. Cel mai rau ma intristeaza faptul ca nu exista versiunea arcade si la noi ca sa poti sa ii vezi irl pe oamenii pe care ii bati 4
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#35
Nu exista jocul preferat , sunt foarte multe bune , mai bine zis compania de jocuri preferata !
Primele la mine sunt shooterele , asta e clar , si nu shooterele fantastice cu super puteri si arme nasoale , cu cat este mai real cu atat imi place mai mult.
-Toata seria Call of Duty ( pur si simplu mereu imi capteaza atentia prin povestea jocului , cei de la Activison mereu s-au facut placuti pentru mine )
-Tot ce inseamna Battlefield , insa recunosc ca nu prea agreez Electronic Arts ( EA ) deoarece cateodata o fac mai mult pentru bani decat pentru fani. Da , e adevarat , e normal sa astepti profit dupa munca depusa dar undeori mie mi se pare ca isi bat joc si nu sunt singurul care ii critica.
MMORPG :
WOW - Worlds of Warcraft - foarte bun jocul si este printre preferatele mele , o lume foarte mare , iti poti face prieteni foarte usor si jocul este AWESOME !
LOL - League of Legends - Multi nu agreeaza jocul asta deoarece multi spun ca este o copie dupa Dota , este adevarat ca Dota este mult mai complex si mai hard ca LOL , dar premade cu prietenii pe skype este foarte bun , deci intra in colectia mea de jocuri preferate.
De asemenea si Minecraft intra in colectia mea de jocuri preferate , deoarece este un joc care ocupa foarte putin , un joc foarte frumos in care te distrezi foarte mult , se fac multe videori amuzante pe seama acestui joc.

#36
Jade Empire mi-a placut enorm de mult, a fost intr-adevar un joc unic cu o poveste incredibila (desi Neverwinter Nights 2 a avut o poveste si mai si), sa nu mai vorbesc de modul de lupta complet diferit de ce am vazut pana acum. Ma enerveaza la culme ca nu l-au mai continuat >.<
[Imagine: Utsuki2_zpsac650da8.png]

this one time a roman emperor
loved a man so much
he raised him up into a god

#37
Top schimbat. Chiar daca Darksiders ramane pe primul din toate punctele de vedere, acum este urmat de God of War. De cand m-am scos cu un playstation a fost jocul de care m-am indragostit din punct de vedere a storyline-ului. Odin lord, ce-i acolo! Din pacate n-am reusit sa termin decat Ghost of Sparta si Chains of Olympus, iar acolo Kratos m-a lasat cu ochii-n soare, caci abia astept sa vad cum se continua, evit spoilere pe net, nu aduc subiectul in discutie cu cine stiu ca l-a jucat, vreau ca treiul sa fie o surpriza pana mi-l iau. This is "how to addict yourself to smth" in three simply steps: buy any game platform except xbox, get god of war, die out of not having money to buy the third, either to mod the ps.
Apoi da, urmeaza Warcraft si ce am mai jucat in ltima perioada enought time to like it as Borderlands, Neverwinter Nights, HALO, Gundam, MK etc.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#38
[Imagine: heaer.jpg]Pai pentru mine cel mai bun joc care l-am jucat pana in momentul actual este fara nici o indoiala Persona 4 Golden
E atat de awesome incat mi-am cumparat PlayStation Vita numai ca sa il joc!Are o poveste extraordinara care te va lasa masca,un gameplay foarte bine realizat si o durata de 50+ h plus un New Game + care face rejucabilitatea foarte ridicata!
Apoi ca si serii de VG preferate ar fi urmatoarele:
1.Gears Of War
2.Bioshock
3.Warhammer 40k
4.Metal Gear Solid
5.Mass Effect


P.S10ersona 4 are si o adaptare anime care si ea este la randul ei foarte bine realizata!

#39
@Victor

De ce dumnezeului sa iti cumperi PS Vita cand poti juca P4 foarte bine pe PS2 (orice PC decent din ziua de azi e de asemenea capabil sa ruleze mai toate jocurile PS2 cu PCSX2). Golden are prea putine lucruri in plus care sa merite bani dati pe joc + achizitionarea unui Vita. Dar in fine, daca ai bani de aruncat pe geam..

Daca ti-a placut Persona, ar trebuii sa incerci si celalte titluri din SMT (Persona fiind mai mult spin-off series). Shin Megami Tensei 3 : Nocturne e unul din cele mai interesante titluri din serie.
Innocence proves nothing

[Imagine: itswG.jpg]

#40
Jocurile mele de suflet sunt Gothic (1, 2 + expansion, 3) si seria The Elder Scrolls.
Si sa nu uitam de The Witcher 4 Ca MMO am fost corupt de Lineage II (pentru vreo 5-6 ani :s )

Sunt muuuuult mai multe jocuri pe care le indragesc, dar astea sunt de baza ^^
Code high, debug sober, document drunk.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)