Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire intre doi Akatsuki

#11
Buna! Pai ma bucur ca ai adus nextul atat de repede.
Si acesta imi place, iar eu... acum chiar nu mai stiu daca vreau sa fie ItaSaku sau DeiSaku:))
Ei bine, o-m trai si o-m vedea:))
Descrierea e buna, mi-a placut cum ai descris camerele, insa ar cam trebuii, dupa cum a spus si Cookie, sa descrii si sentimentele fetei.
Actiunea nu mi s-a parut grabita, ar dialogul deloc sec.
Ideea, dupa cum am mai spus[sau nu?] e originala:X
Abea astept continuarea:X
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#12
Eee ce mi'a placut capitolu asta :> Chiar am ras:> Te rog sa fie Deisaku:X Cookie vezi ca te omor online daca te mai dai la Dei-kun al meu Nu ma baga in seama. E de la cola. Revenim la fic. Descrierea este prezenta desi ar mai merge. Dialogul nu este sec ceea ce e bine. Actiunea si naratiunea sunt bune si ele. Greseli de tastare nu am vazut. So, astept nextu`
[Imagine: EnvYQ.png]

#13
Pai ma bucur ca va place ... O sa postez si ultimul capitol pe care il am scris si imediat o sa ma apuc sa il scriu pe urmatorul si daca am timp il voi posta tot azi . Deci sentimente ..Da sentimente . Trebuie sa imi scriu in frunte sa nu uit -_-" Aaa..Si sa ii aduc aminte lui Cookie ca am postat capitol nou , pentru ca m-a rugat ... Hmm... O sa imi aduc eu aminte cumva -_-" Aaa...Si trebuie sa citesc si ficul Alexandrei pentru ca aseara nu am apucat sa il citesc pe tot si m-a rugat sa ii las comentariu-_-"Gata tac . Deci uitati nextu'

Sakura : La un moment dat am inchis ochii prea speriata sa vizionez filmul acela . Blondul observa si muta pe un alt program si nimeri la un film de dragoste cu advertisment peste 18 ani . Nimerise chiar in mijlocul actiunii .
-Da inapoi la filmul horror ! tip eu acoperindu-mi ochii .
-De ce ? intreba acesta uitanduse captivat la film .
-Pentru ca am 15 ani nu 18 !
-Tu tii cont de chestiile astea cu advertismente ?
-Nu , dar … Nu ma uit la asa ceva ! Clar ?
-N-ai experimentat , sau ce ? Vrei sa experimentezi acum ? ma intreba acesta razand si glumind , sper .
Acesta a inchis LCD-ul si arunca telecomnada la mama naibii in cealalta parte a camerei uitand ca lumina este stinsa . Minunat ! Ma ridic incet de pe canapea sperand ca blondul nu isi va da seama , dar nu fac bine doi pasi ca ma lovesc de blond . Ii vedeam ochii ca de safir in intuneric .
Norii o lasase pe mandra luna sa isi arate razele albe , luminand putin camera . Trec pe langa Deidara si urc scarile , dar cand ajung la primul etaj intuneric iar . Ma chiorasc sa vad care este camera lui Naruto si intru in ea . Blondul dormea de rupea patul . Il trezesc , acesta miranduse ca ma aflu in camera lui .
-Sakura ? Ce faci aici ? ma intreba acesta .
-Naruto , ai o lanterna ? Am fost sa beau apa , dar lanterna mea s-a stins . mint eu cu desavarsire .
-N-am lanterna , dar daca vrei merg cu tine .
Am aprobat din cap , iar acesta s-a ridicat din pat conducandu-ma pana la camera mea . Cand am ajuns in camera mea i-am multumit blondului , apoi i-am urat “Noapte Buna !”. M-am urcat in pat si m-am invelit si cum am pus capul pe perna am si adormit .
A doua zi de dimineata toti urlau prin casa ca niste nebuni . Nici nu vreau sa aflu ce s-a intamplat . Ma ridic din pat si ma duc in baie facandu-mi siesta de dimineata . Dupa aceea ma intorc in camera si deschid dulapul cotrobaind prin haine . Imi i-au o pereche de egari scurti rosii , o fustita neagra despicata de tot in laterale si un maieu mulat tot negru cu un decolteu irezistibil , iar in picioare imi i-au incaltari ninja de culoarea rosie . Pe cap imi pun bandana ce era de asemenea si ea tot rosie . Ies din camera si ma indrept spre parter unde continua sa fie harmalaie .
Naruto si Sasuke erau in pijamale fiind la fel de uimiti ca si mine , Konan se indopa de zori , Deidara radea de nu mai putea . Pein si Itachi se certau de mama focului cu Hidan care varsase pe ambii suc de portocale , Kisame vorbea cu pestii din acvariu , Sasori radea alaturi de Deidara , Tobi se prostea si el pe acolo , iar Zetsu vorbea cu plantele . Daca asa va fi in fiecare dimineata … Nici nu vreau sa ma gandesc . Le spun buna dimineata lui Naruto si Sasuke , acestia spunandu-mi acelasi lucru . Ne uitam toti trei la peisajul de dimineata , nimeni observand ca am aterizat si eu pe aici . Naruto era deja enervat de situatie asa ca urla odata de imi sparse timpanele . Toti se uitara la el oprindu-se din activitatile lor prostesti .
-Voi nu stiti decat sa faceti pe maimutele ? intreba Sasuke cu sarmul sau aparte cu , care obisnuia sa dea pe spate fetele .
Cu mine nu mai mergea , dar cred ca mergea cu Konan pentru ca aceasta se ridica de la masa , indreptandu-se catre Sasuke .
-Stai linistit tigrule . Daca ei te enerveaza hai cu mine in camera . Va fi mult mai placut . spuse Konan , lipindu-se de Sasuke .
Nu imi placea sa il vad pe Sasuke in minile altei fete , dar ce puteam face ? Pentru el nu conta ca il iubesc . Ce puteam sa ii fac ? El era cu o fata doar pentru aventuri de o noapte , nimic mai mult si decat sa ajung si eu una dintre distractiile lui , mai bine stau si indur . Am alergat spre scari , urcand la etaj avand ca destinatie camera mea , dar din neatentie si din cauza lacrimilor ce incepura sa curga , m-am impiedicat si am cazut . M-am tarat pana aproape de perete si m-am rezemat de el , stand cu capul pe genunchi , plangand . Ma saturasem de acea priveriste . Si acum mai mult ca sigur , Konan va fi distractia lui . De parca l-ar fi iubit cineva pe el . Toate alearga dupa el doar pentru ca este popular . Dar eu ? Eu vreau doar afectiune din partea lui . N-am nevoie de nopti petrecute cu el sau orice altceva . Dar asta era imposibil . El nu simtea nimic pentru mine …Cred . Pierduta in gandurile mele nu imi dau seama ca Deidara urca dupa mine . Mi-am dat seama de abea cand am simtit ca m-a luat in brate . Ma simteam bine . Era placut sa simt ca cineva tine la mine catusi de putin . Acesta ma mangaie pe spate incercand sa ma linisteasca , soptind cuvinte linistitoare . Au fost de folos pentru ca dupa 10 minute m-am oprit din plans .
-Ce ai patit ? ma intreba blondul uitandu-se in ochii mei , parca citindu-ma ca pe o carte . De ce plangi pentru el? Nu te merita , Sakura … Cat suferi tu pentru el , iar el chiar daca stie acest lucru nici macar nu il intereseaza . Sakura , trebuie sa iubesti pe cineva care iti merita dragostea . El nu isi da seama cat tii tu la el . El n-a tinut niciodata la o fata asa cum tii tu pentru el .
Deidara avea dreptate , dar imi era greu sa il uit pe Sasuke in favoarea altui baiat , dar poate ca ma va ajuta acest lucru . L-am imbratisat pe blond in semn de multumire pentru sfaturile date .

Si asta e scurt recunosc , dar promit ca ma revansez cu capitolul urmator . Acum am si o mica veste , care sper sa va bucure . M-am hotarat ca ficul sa fie DeiSaku si pentru fanii ItaSaku , dupa ce il voi termina pe acesta voi scrie si un fic cu Itachi si Sakura . Deci ... Sper sa va placa ^^
[Imagine: lovely-complex.gif]
Risa Koizumi & Otani Atsushi
[Imagine: risa05.png] [Imagine: Otani.gif]
My fic : Iubire intre doi Akatsuki

#14
Ieeee :X Deisaku la putere So, ce am ras la capitolul asta Kisame vorbeste cu pestii, Zetsu cu plantele =)) Aoleu mor . Itachi si Pein se certau cu Haidan Ceva original Itachi sa se certe si Pein Tare So, descrierea este prezenta dar cum ma mai zis mai mergea. Dialogul nu e sec, iar actiunea si naratiunea sunt bune. Ce imi place atitudinea lui Deidara Il iubesc . So, astept nextu si imi place ca pui repede nexturile:>
[Imagine: EnvYQ.png]

#15
Am aterizat si eu dupa muuuuultaaaaa vacanta :D ei bine sunt cam lenesa sa dau comentarii dar sa stiti ca va citesc ficurile la toti :ha: .... \
super ficulll....originalitateee ... n-am mai vazut de mult pe aici asa ceva :-O :-O :-O :-O
DEiSaku ieeeeeee YEEEEEEEE ..... asa fata sa nu faci fic itasaku k Itachi e al meu :-w ....
Nu m-am uitat dupa greseli =)) scuze... deci imi place originalitatea :>


Itachi :


Te certai ehh? lasa ca te bat yo pe tine cand ajungi acasa... ce-am vorbit noi? nu mi-ai promis tu mie ca esti calm? sa vezi ce bataita primesti :-w


astept nextu.... repede :-w
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#16
Pai trec si eu pe aici cu intarziere:((:scuzeee. Da mi-a placut foarte mult. Itachi sa se certe? Ceva nou dar foarte tare:bv: sa sti ca nu is deloc supi ca va fi un fic DeiSaku ca deza ti-am zis deza: nu pot sa aleg dintre ei trei deci is foarte bucuroasa cant se face un fic cu ei ca personaje principale:chuu:. Cam atat si abia astept nextul. PUPICI MULTI:*:*:*
:bye:
My fic:
Dragoste ta sau fericire celorlalti?
Tablete de ciocolata amara( in colaborare cu lilicycutza^_^ si LemoCandy)


comuri plizz:pls:



Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
ÃŽl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea...
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!!!


#17
Am trecut si eu pe aici...
Deci imi place foarte nult ideea.
Incearca sa ai descriere putin mai multa si in felul acesta vei avea si capitolele mai lungi.
La inceput am crezut ca vei face un fic ItaSaku, dar sunt destule din acestea, desi ideia ca cei doi frati sa se certe pe o fata, mi se pare incitanta e mult mai hot ideia cu DeiSaku. Desi nu se stie daca te-ai hotarat care cuplu ramane? Sper ca DeiSaku!
Te pwp si astept nextul :bye:
!!! Priveste lumea in ochi si spune exact ceea ce gandesti, altfel esti doar o marioneta !!!

#18
Scuze insa mi-a fost mult prea sila sa comentez imediat. Lenea asta, nu ai ce sa-i faci.

Pai este foarte amuzant. Cred ca eu as fi ras daca as fi patit asa ceva intr-o dimineata. Biata Sakura. Ma bucur ca Dei-kun ii este alaturi.

Descrierea este insa ar mai trebui. Actiunea nu este grabita chiar deloc. Dialogul nu este sec deci este foarte bine. Naratiunea este si ea ok.

Doamne, cat am putut sa rad la partea cu filmul =)). Stii ar trebui sa faci parodii.

#19
Ma bucur ca va place si imi cer scuze ca n-am venit mai devreme cu next-ul , dar mi-a luat ceva timp sa il scriu , mai ales ca inspiratia m-a cam parasit in acest capitol (zic eu ) Mie capitolul acesta mi se pare cam plictisitor , dar astept parerile voastre .

Deidara : O strangeam si mai tare in imbratisare in fiecare secunda , parca nemaivrand sa ii dau drumul . Nu o cunosc de mult timp pe Sakura , dar e singura fata pentru care am impresia ca simt ceva . Imi face placere sa fiu aproape de ea . Simt ca trebuie sa o protejez pentru ca desi ea este puternica pare atat de firava . Nu ma pot gandi ce as face daca ar pati ceva . E greu de crezut ca intr-un timp asa de scurt te poti indragosti . Dar totusi preferam sa ascund sentimentele mele fata de ea , un timp . Nu cred ca poate lua o decizie atata timp cat ea il iubeste pe piticania de Uchiha . Ma trezesc din visare si vad ca Sakura era mai bine . Am intrebat-o daca se simte mai bine pentru a cobora la parter , iar aceasta a aprobat din cap . Nu cred ca ii va fi usor sa dea ochii cu Uchiha in felul in care a sarit Konan pe el , dar ceva era sigur . Voi avea o discutie cu Konan de o sa ii fie frica si sa ma priveasca . Revenind la realitate . Coboram scarile impreuna cu rozalie si cand am ajuns in bucatarie totul era mai calm . Probabil ca plecarea brusca a rozaliei i-a pus pe ganduri pe toti . Nimeni n-a itrebat-o nimic , doar blondul ala hiperactiv tot incerca sa scoata ceva de la ea , dar nu prea ii reusea . Se pare ca mintea lui era la fel de blnda ca si parul . L-am privit pe Sasuke sa vad ce reactie are in prezenta Sakurei , dar nu parea sa arate prea mult interes fata de Sakura . Era de asteptat , dar nu mai comentez pe tema asta . Dupa ce am mancat toti , fiecare si-a gasit de treaba , astazi neavand misiuni . Insa pe mine ma rodea un gand . Cu cine va face Sakura echipa ? Nu pot fi toti trei . O grupa trebuie sa aiba doua persoane . Sa vedem … Eu sunt coechipier cu Sasori , Pein cu Konan , Itachi cu Kisame , Hidan cu Zetsu si Tobi care nu prea era luat in misiuni pentru ca se prostea tot timpul , dar facea treaba buna cand aveai nevoie de el . Deci Sakura va cadea ori cu Tobi , ori cu hiperactivul ala , ori cu piticania de Uchiha . E clar . Trebuie sa vorbesc cu Pein . Nu mai stau pe ganduri si ma indrept spre biroul lui . Ma pregatesc sa bat la usa , dar ma opresc cand aud niste gemete de placere din incapere . Pun capul pe usa incercand sa aud mai bine pentru a fi sigur ca imaginatia mea nu imi joaca feste . Se pare ca Pein si Konan se distrau din nou . Of , Doamne ! Plec din fata usii indreptandu-ma catre camera mea . Cand ajung in dreptul camerei mele aud tipete din camera Sakurei ce m-au alarmat . Am inceput sa alerg spre camera Sakurei si am vrut sa deschid usa , dar aceasta era inchisa . Ma dau putin mai in spate si o lovesc cu piciorul , aceasta daramandu-se si scotand un sunet inferanal , alaramand tot sediul . Privesc in camera si o vad pe Sakura in lenjeria intima , plangand , deasupra ei fiind … Itachi ?! Dar de cand s-a facut el pervers ? Parca era cuminte . Stiu si eu ca Sakura iti fura ochii , dar nici sa o violezi . Ma apropiu de Itachi luandu-l de brat vrand sa il dau afara , dar acesta se impotrivi dandu-mi un pumn zdravan .
-Stai la coada frate ! imi spuse acesta enervandu-ma peste limita .
Il scot afara din camera prin suturi si nu apuc sa mai fac vreo miscare ca apar toti in fata camerei Sakurei . Ma intorc cu fata la ea si vad ca aceasta isi trase cearsaful pe ea stand ghemuita si plangand . Imediat ce Naruto isi da seama de cele intamplate incepe sa isi dezlantuie furia prin vulpea cu noua cozi . Sakura vazand acestea se da jos din pat si se indreapta spre el incercand sa il calmeze . Naruto se opri vazand ca Sakura il roaga acestea , apoi o imbratisa . Ma simteam pe dinafara . Cred ca se simtea mai aparata de fostul coechipier decat de mine .
-Sasuke , tine-ti fratele in lesa daca nu vrei sa il decapitez . spuse Naruto uitandu-se cu ura la Itachi .
Va dati seama ce mutre aveau ceilalti , nu? Adica nimeni nu il credea pe Itachi in stare de asa ceva . Ma uit la Sasuke , care se uita putin ciudat la Itachi . Avea si de ce , dar totusi nu reactiona . Probabil ca nu stia cum . Intr-un sfarsit au plecat toti , ramanand doar eu si Sakura . Aceasta inca avea cearsaful pe ea stand pe pervazul geamului privind cerul oarecum trista . Nu cred ca a fost o experienta prea placuta pentru ea si sincer sa va spun am ajuns in locul lui Sasuke . Nu stiam cum sa reactionez . Pur si simplu o priveam . Ma durea sa o vad asa , dar nu staim ce sa ii fac . Mi-as fi dorit sa dau timpul inapoi , sau sa il opresc si sa ma gandesc ce as putea sa ii fac pentru a se simti mai bine , dar nu puteam . Pasii ma conduc catre ea , fara voia mea , iar bratele ii inconjoara talia intr-o imbratisare . Aceasta isi puse capul pe pieptul meu , luandu-ma la randul ei in brate . Cred ca se simtea mai bine pentru ca incepea sa ma stranga din ce in ce mai tare . Poate ca m-am inselat . Poate ca si ea simte ceva pentru mine , dar probabil ii era teama sa imi spuna . Ea nu avea nicio vina . Eu trebuia sa fac primul pas , dar nu era momentul potrivit , sau cel putin asa credeam eu . Probabil ca si mie imi era teama sa fac acel prim pas . Nu stiam cum va reactiona . Imi era teama sa se sperie de mine cum s-a speriat si de Itachi . O vad pe Sakura cum isi atinteste privirea catre mine privindu-ma in ochi . Se ridica pe vrafuri ajungand la inaltimea mea . Stiu ce vroia sa faca , dar ezita , asa ca am facut-o eu in locul ei . Mi-am unit buzele cu ale ei intr-un sarut tandru si pasional , introducandu-mi limba in gura ei cercetand fiecare particica . Limbile noastre se duelau , intr-un sfarsit castigand a mea . Sarutul continua timp de cinci minute , mai apoi eu desprinzandu-ma din sarut si privind-o pe Sakura in ochi . Nu parea sa ii fie rau de cele intamplate , ceea ce ma bucura .
-Deidara … Tu ma iubesti ? ma intreba aceasta lasandu-si privirea in jos .
Am zambit ridicandu-i cu doua degete capul pentru a ii putea vedea privirea . Aceasta era putin rosie in obraji , avand o privire putin tematoare , probabil de raspunsul pe care urma sa il dau .
-Daca nu te-as iubi , nu te-as mai fi sarutat .
Imi apropii capul de gatul ei incepand sa il sarut si probabil as fi mers mult mai departe daca in camera nu intra piticul de Uchiha . Cand ne vazu incremeni in usa parca ar fi vazut cine stie ce .
-Ce vrei Uchiha ? il intreb eu in sila .
-Vroiam sa vorbesc cu Sakura , dar vad ca sunteti ocupati , asa ca nu mai conteaza . spuse acesta , apoi parasi camera .
O privesc pe Sakura si vad ca nu prea o deranja ca Sasuke a plecat . Se pare ca Uchiha nu mai este detinatorul inimii sale . Ranjesc pervers in sinea mea , apoi vreau sa continuu ce am inceput , dar Sakura ma opreste . Oare ce s-a intamplat cu ea ? Pana acum vroia… Nu ma mai gandesc la asta si o i-au in brate punand-o pe pat , apoi ies din camera ei mergand spre living .

Sakura : Poate ca Deidara s-a suparat ca l-am respins , dar in acest moment trebuie sa ma gandesc la anumite lucruri . Ma gandeam ce ar putea sa imi spuna Sasuke . De ce ar vrea el sa vorbeasca cu mine ? Ma dau jos din pat si ies din camera indreptandu-ma spre curtea din spate a cabanei . Aceasta era plina de trandafiri rosii , iar in mijloc era un balansoar . Ma asez in el dand drumul sirul gandurilor . Observ ca langa mine se aseaza Sasuke pregatindu-se sa zica ceva .
-Sakura…Imi pare rau pentru atitudinea fratelui meu …Stii , eu chiar credeam ca te-ai speriat , dar tu imediat ai inceput sa te dai la acel blond si cred ca m-am inselat . Probabil ca ai sa devii ca Konan . O curva !
Incremenise-m . Nu imi venea sa cred ceea ce imi spusese . De ce credea asta ? Eu nu avusesm pana acum nicio relatie sexuala pentru a spune asta . Inainte ca lacrimile sa imi alunece din ochi , i-am dat o palma , apoi m-am ridicat fugind in casa si dand drumul la lacrimi .

Sper sa va placa
[Imagine: lovely-complex.gif]
Risa Koizumi & Otani Atsushi
[Imagine: risa05.png] [Imagine: Otani.gif]
My fic : Iubire intre doi Akatsuki

#20
O.O Vorba lui Cookie te-ai gandit sa faci vreo parodie? Esti buna, zau! Vai ce am mai ras Mai ales cand i'a zis Naruto lui Sasuke sa il tina pe Itachi in lesa =)) Stai asa Itachi asa pervers? Mama draga da` stii sa ma uimesti. Ieee repet Deisaku Revenim la fic. Descrierea este prezenta in cantitati mai mari ca in celelalte capitole, dar ar mai merge putin putin. Dialogul nu este sec. Ci unul chiar comic :> Actiunea si naratiunea sunt ok si ele. Greseli de tastare am vazut dar nu sunt prea grave. Singura care m-a deranjat e ,,Incremenise-m". Nu trebuia cratima acolo. Si Sasuke? Mama cum am mai zis stii cum sa ma surprinzi.Cum a putut zice asa ceva? Sincer cand am inceput sa citesc replica chiar am zambit ca mama draga se face baiat bun si isi cere scuze din partea lu fracsu :> Da cand am continuat am ramas ceva de genu: WTF? Si Pein cu Konan Scene fierbinti I like it Deci astept cu nerabdare nextu`:*

Edit: Priimaaaa \:D/
[Imagine: EnvYQ.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ramane intre noi doi ? Natsuru 14 8.955 13-08-2013, 11:15 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  [Naruto] Intre vant si umbre... hero1hero 11 8.303 12-08-2012, 04:09 PM
Ultimul răspuns: hero1hero
  Intre viata si moarte + 16 *Piersicuta 2 3.340 01-07-2012, 02:00 AM
Ultimul răspuns: *Piersicuta
  Iubire intre demoni[+18] ♥FallenAngel♥ 16 11.811 12-09-2011, 09:57 PM
Ultimul răspuns: ♥FallenAngel♥
  Intre doua paralele Ymequa 8 4.611 10-04-2011, 05:40 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Intre vis si realitate CandyGirl 8 4.582 22-03-2011, 05:35 PM
Ultimul răspuns: CandyGirl
  Viata intre doua paralele Aira 3 3.438 23-01-2011, 02:05 AM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Intre razbunare si iubire uselessHope 7 5.304 31-10-2010, 01:12 PM
Ultimul răspuns: Marina.
  Intre bine si rau Neith 40 18.812 05-09-2010, 03:34 PM
Ultimul răspuns: Yuki Onna
  Un destin intre umbre si lumini Shadow. 8 11.897 15-12-2009, 11:53 AM
Ultimul răspuns: marya


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)