Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iti aduci aminte?

#11
Yeah, asistent la un dentist. Nu stiu de ce tocmai asistent si nu stiu de ce tocmai la un dentist. Ce stiu e ca duceam groaza de ei dar cand vedeam biroul acela plin cu hartoage imi sarea inima de bucurie, like wtf? Si acum imi place senzatia de a fi inconjurat de hartie si orice legat de un birou. Well.

Next: Iti aduci aminte prima cazatura zdravana?
[Imagine: ak8THBQ.png]


#12
Prima cazatura, nu o sa o uit nici o data.
Eram pe bicicleta si aveam viteza foarte mare (faceam intrecere cu biciletele cu niste baieti) , la un momentdat era in fata mea un bolovan, eu cum ma uitam in spate, sa vad daca nu cumva ma ajung ei din urma nu am vazut bolovanul, si am cazut rau tare. Am avut o rana la genunchi, daca nu ma insel de vre-o 4-5 cm, tin minte ca mi-a curs la sange, dar nu am plans asta stiu sigur. Ma abtineam sa plang cat puteam. Smile

Iti aduci aminte ce ai simtit in prima zi de scoala?

#13
Sincer, nu foarte multe. Imi amintesc doar ca eram in clasa cu parintii, iar eu stateam cu cea mai buna prietena in banca si vorbeam despre o colega care avea suviete rosii (la doar 7 ani!) si ni se parea scandalos. In rest nu cred ca m-am simtit in vreun fel anume, tinand cont ca prietena mea era in aceeasi clasa cu mine, iar invatatoarea parea si ea foarte draguta.


Iti aduci aminte cum te-ai simtit cand te-ai pierdut prima oara de parinti (in aglomeratie, supermarket etc)?
[Imagine: nbfda8.jpg]

Someone who can't sacrifice anything can never change anything.

#14
Simpatic joc! Ma bag si eu ,in ciuda senzatiei persistente,ca am ajuns prea tarziu 24 Nu am cum sa-mi aduc aminte de asta,pentru simplu motiv ca nu m-am pierdut niciodata de mama. Si ca sa ramanem tot in zona pierdutului...


Iti mai aduci aminte cum te-ai simtit cand un prieten la care tii foarte mult nu a mai vrut sa vorbeasca cu tine?
Moving like the speed of sound
      Feet can`t keep on the ground
                        Can`t stay in one place
                              Keep moving like a bullet train...

#15
Pff....da, eram in clasa a-IV-a 21 si colega mea de banca , pe vremea aia prietena cea mai buna ( in timp, mi-am dat seama ca era o persoana foarte ipocrita ), se suparase pe mine , dintr-un motiv numai de ea stiut si in pauza nu a mai vorbit cu mine, iar eu ma intrebam cu ce i-am gresit si eram foarte nedumerita, adevarul era ca ma juca pe degete . Cand ma gandesc, la cat de influentabila eram Smile .

Acum ca tot suntem in perioada sarbatorilor : Iti aduci aminte de zilele cand mergeai la colindat ^^ ?

#16
Da, cu mare placere. Ori ca mergeam singura doar pe strada mea, ori ca prin tot satul, sunt amintiri pe care am sa le pretuiesc. Tin minte ca intr-un an am adunat o suma monstruoasa, 30 de lei, toti in cate un leu si am fost foarte fericita sa ii am. Nu mai stiu pe ce i-am cheltuit. Daca am o amintire neplacuta, aceea a fost la Craciunul de pe clasa a patra, cand am fost la colindat la o vecina si femeia m-a scos si mi-a zis ca ar trebui sa ma marit ca sunt prea mare sa merg la colindat. Femeie nebuna. Anyway, good times xD!

Next: Iti aduci aminte cand ai baut primul pahar de vin fiert?
[Imagine: ak8THBQ.png]


#17
Sincer...nu am baut nici o data vin fiert dincauza mamei,deoarece a ajut o mica ,,peripetie'',as putea spune,in ceea ce priveste alcoolul cand avea 4-5 ani.Iar acum ii e cam frica.Dar sunt curioasa ce gust o avea.


Iti aduci aminte cand te-ai indragostit prima oara cum ai reactionat?

#18
Nu cred ca m-am indragostit niciodata si suna oribil, fiind intr-o relatie de un an jumatate. Dar nu m-am indragostit de el, ci doar am ajuns sa-l... iubesc (fucking god, cat de cheesy suna, da' asta-i adevaru').
O sa zic prima data cand am placut mai pe bune pe cineva ("mai pe bune" inseamna sa nu pun la socoteala gradinita xD).

Eram clasa a V-a si atat mie, cat si altei colege, M, ne placea de acelasi baiat. Noi doua eram "tocilarele" clasei, fiind cu media 10 (good old times, am ramas ff buna prietena cu tipa asta, ea in continuare un geniu, eu o lepra), deci era mult orgoliu la mijloc. A venit Valentine's Day, iar baiatu' asta ne-a oferit cate un clasic soricel pe o inimioara de plus. La sfarsit de zi, a zis ca pe mine ma place mai mult si am fost cred o saptamana impreuna. Mama a pastrat o poezie pe care mi-a scris-o, e atat de jenant. xD
Amuzant este ca singura persoana cu care am tinut legatura constant din fosta clasa de generala, este chiar tipa asta, M, iar acum cand vorbim de aceasta intamplare suntem ceva de genul: "Hei, mai stii cand X ne-a dat sobolanu' ala de plush?" "Da, stii ca dupa ce ti-a zis ca te place pe tine, eu l-am rupt si mi l-a cusut mama la loc, nu?". Oh, well...


Next: iti aduci aminte primul lucru achizitionat din banii tai (alocatie/bursa/colindat/salariu etc.)?
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#19
"Batsy" That story`s fuckin`cute yo. [:


Primul lucru cumparat de care-mi aduc aminte a fost un telefon. Era un Sony Ericsson K300i si pe vremea aia mi se parea ca era tha`bomb. Tin minte ca am strans tot maruntisul intr-un portofel sumplu, bancnote indoite and all that. I felt so proud of myself.


Next: iti aduci aminte prima betie, daca nu bei inventeaza ceva. make it fun either way [:
"You got no business questioning a thang"

#20
Da, prima mea betie a fost la 2 sau la 3 ani, cand mi-au dat matusile visinata si m-au pus sa vorbesc la telefon. Pe asta nu o tin eu minte, o tin ele.
Una de care imi amintesc e, nu atunci cand m-am imbatat, dar m-am pilit cu bere, la 11 ani. Eram la Pestera Muierilor, a trecut ghidul pe langa masa noastra si ne-a urat de pofta buna, iar eu, ametita si vazand ca are capul golas si lucios ca un bec, l-am strigat ,,nenea Spanul !". Inca tin minte cum m-a facut tata ,,tampita'' si a vrut sa ma puna sa ii cer scuze.
Alta data m-am imbatat la 12 ani cu gin. De unde era sa stiu ca ginul nu se bea sec, si in niciun caz o cana intreaga? Tin minte ca eram singura, vomitasem, scriam tampenii pe Y! Messenger, nici eu nu stiam ce vreau sa scriu si am adormit, intr-un final.

Astea au fost primele mele betii, inocente.


Iti mai aduci aminte primele tale reactii cand ai aflat despre sex?
[Imagine: ls.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)