Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Itachi

#21
Itachi Uchiha(tigrutul meu)


Itachi este personajul meu preferat il ador sunt o fana infocata dupa Itachi
Ii ador farmecul,caracterul,comportamentul si imi place cand el intr-un episod s-a enervat la culme.
Daca ar fi in realitate asi fi topita dupa el
Sunt asa de obsedata de el incat ma comport ca el,am frizura lui,chiar am si unghile mov si inelu pe degetul pe care tine el inelu.
Deci il ador foarte,foarte mult.

o//o

Pai il ador pe Itachi(tigrutul meu) :001_tt1: si pe prietena mea(batmanul meu):thumbup1:
Si pe cei care sunt fani naruto ii salut cu drag:bv:bye
(Prieteni dragi)

#22
Unul dintre personajele mele favorite:X.Imi place foarte mult atitudinea lui si faptul ca este destept si un frate iubitor.Desi prima oara cand l-am vazut in Naruto mi se parea cea mai jalnica persoana din lumea Naruto [si mi'era foarte sila sa caut despre el pe internet >.< rusine sa'mi fie] , acum cred ca e un super personaj deoarece nu multi si'ar omori familia doar ca sa isi salveze fratele.Cand am aflat ca a murit imi smulgeam paru din cap si am inceput sa plang.So, Itachi va ramane printre cele mai tari personaje din anime.
[Imagine: EnvYQ.png]

#23
Eu pentru el nu simt decat parere de rau, imi pare atat de rau sa ma uit la Sasuke cum spune ca isi va omora fratele. Pentru mine Itachi si Sasuke au fost niste victime ale satului in acre ei credeau. Si Itachi are o vina, putea sa refuze satul si nu mai il ura Sasuke, si apoi de ce nu i-a spus fratelui sau de ce a facut ce a facut. Lui i-a pasat mai mult de sat decat de familia lui. Itachi este de treaba dar are si parti rele.

#24
Umm ... e complicat .
Itachi este el 21 Emana o aura de bad boy misterios si calm . Uraste lupta si sangele , lupta numai cand e neaparat nevoie . Isi calculeaza atent fiecare miscare si face tot posibilul sa evite eventualele conflicte . Nu am avut nici cea mai mica banuiala ca tinea la Sasuke insa am stiut in adancul meu ca nu a fost el de vina pentru moartea familiei . A fost atat de dramatica moartea lui , scena aia mi-a provocat o stare profunda de tristete si fiecare cuvant pe care il spunea ma facea sa plang [ indiferent ce spunea pentru ca stiam ca o sa moara si imi venea sa il iau la pumni pe Sasuke ] . In amintirile lui Sasuke se parea ca era protector , devotat si iubitor . Si atunci cand a inceput sa il indeparteze pe ala micu o facea ca sa nu sufere dupa el , sa nu ii simta lipsa sau sa fie uimit de actiunile lui ... socat mai degraba . Poate era el egosist si nu a facut alegerea cea mai buna pentru ca a incercat sa se simta el mai bine stiind ca Sasuke nu-i va simti lipsa ci il va uri .
E complicata firea lui , retras dar in garda , calm si totusi mortal , inchis dar iubitor ... are multe aspecte pozitive daca il privim din profil si acum , serios vorbind , dupa moartea lui toti l-am iubit . A fost ceva gen : Iti dai seama ce aveai dupa ce ai pierdut ... oricum e un personaj frumos conturat , vital pentru desfasurarea actiunii si sunt sigura ca o sa mai dam de el pe parcursul episoadelor .
Mie imi place mult si chiar imi pare rau ca nu am posibilitatea sa ii zic vre-o doua lui Sasuke care ma calca pe toti nervii . 21

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#25
Imi place cand lumea e de acord cu mine si da faza cu Madara m-a intristst si pe mine pentru ca m-am gandit : " Bai i-a fost greu si lui dar nu s-a plans iar prieteni apropiati nu a avut saracutul 22 "
Sincer nimeni nu s-ar simti confortabil sa stie ca toti il cunosc ca un criminal fara scrupule ce si-a ucis toata familia ... si cu toata dragostea din el probabil ca se gandea cata nevoie are Sasuke de sfaturile si indemnurile lui si poti sa ti-l imaginezi noaptea privind pe geam si intrebandu-se ce face fratiorul lui sau dorind sa vada cum o mai duce ce probleme are . Era si el un om e imposibil sa te gandesti la chestiile astea . A fost dificil pentru el sa plece si pun pariu ca nu multi s-au gandit la asta inainte ca el sa moara . Eu am privit aspectul asta dar l-am lasat deoparte pentru ca dupa cum am spus nu aveam nici cea mai mica banuiala ca il iubeste pe that Sasuke [ <--- ma abtin cu greu sa nu zic ceva ce o sa regret despre acest mic personaj pe care toti il iubesc ... ] .
Prin urmare Itachi a fost dovada vie ca pana si cel mai rece criminal are sentimente profunde si le ascunde pentru a se proteja de orice ar putea sa ii faca rau ... 22

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#26
Well ^_^ Am mai venit cu un post pe aici ptr k mi'am amintit k am vazut cateva posturi in care se zicea ca il urasc pe Itachi ptr ce a facut si ca putea in locul clanului sa ii ucida pe batranii aia. Da sunt de acord cu voi dar imaginati-va si voi putin ca ati fi in locul lui. Era o presiune mult prea mare ptr el. Chiar credeti ca el nu a suferit din cauza asta? Haii sa fim seriosi. Ptr el viata lui Sasuke era mai importanta decat a satului asa ca normal ca a acceptat... Nu stiu si mie mi s'a parut trist dar....asta e! Oricum Itachi chiar a fost, este si va fi un personaj complex. Chiar daca arata ca o statuie fara sentimente fara nimica doar el stia ce era in sufletul lui si niciodata nu a reusit sa o ia razna din cauza asta. Deci e un personaj foarte admirabil. Cum s'a mai zis mai sus niciun personaj nu ar accepta sa traiasca ca un criminal ptr un pusti care vrea numai razbunare si iar razbunare O.O. E unul dintre personajele mele favorite si asa va fi mereu
[Imagine: EnvYQ.png]

#27
Itachi este unul din cei mai mari eroi din anime! a intrat in ANBU si si-a omorat tot clanul pentru a proteja konoha(cei din clanul uchiha planuiau o lovitura de stat care ar fi dul la un mare razboi ninja)Apoi a trait ca un infractor si s-a infiltrat in akatsutki(nush dac am scris bine dar intelegeti voi) pentru a-i spiona ! L-a mintit pe sasuke pentru ca sa il faca mai puternic si in final a murit in fata lui pentru a-i trezi mangekyou sharingan . si a murit cu zambetul pe buze ! itachi forever[posturi unite]
Itachi nu vrea ca altii sa descopere adevarul pt a nu pata onoarea clanului sau. In plus, cand avea 4 ani a participat la un mare razboi ninga(al 3-lea cred) lucru care l-a facut pacifist. si isi iubea satul mai mult decat orice! si el voia sa fie ucis de sasuke ( mi se pare putin amuzant...sasuke se antrena atat doar pentru a-l ucide pe itachi si apoi afla ca el voia sa fie ucis)
in plus eu nu cred ca il deranjeaza felul in care gandesc altii despre el : cu totii stim ca daca ar stii adev , l-ar considera un erou!
Se va alia cu naruto si ii va da lui koto amatsugami pentru ca a fost impresionat de naruto
dupa mine ITACHI a facut cele mai multe sacrificii[posturi unite]
in plus daca urmarim toate ep , itachi a purtat TOT TIMPUL acea aparatoare pe cap

#28
Itachi e special.Nu este ca celelalte personaje si asta se observa de cand este mic.Creste repede si invata la fel de repede.Ajunge chuunin mai repede decat toti ceilalti si devine suspicios.ANBU umbla cu limba scoasa dupa el, dar inca dureaza pana devine membru.La varsta frageda poseda si controleaza Sharinganul si este respectat de membrii clanului.Acest fapt evidentiaza ambitia lui.Peste cativa ani,toata lumea il vrea,Orochimaru pune ochiii pe el si incearca sa-l atraga,dar nu functioneaza ca in cazul lui Sasuke.Invata din greseli si este cu adevarat serios.Isi da seama de complexitatea lumii de parca ar fi trecut deja prin toate razboaiele,totusi nu era asa.Ajunge in ANBU si incep problemele lui, se cearta cu tatal sau si afla ca Danzo este dupa ochii lui Shisui,cel mai bun prieten al lui.Acesta ii da OCHIUL(unul i l-a luat Danzo) si Itachi este acuzat ca l-ar fi ucis pe acesta.Nu-si respecta promisiunile si il minte constant pe Sasuke,neavand incredere in el.Isi ucide clanul,devine asasin fugar si ameninta Konaha ca o va distruge daca se va atinge de Sake.In toti acesti ani,este cu un ochi pe Danzo.Este ucis de Sasuke si accepta rusinea si ura lui , dar moare cu zambetul pe buze.In razboiul al patrulea din lumea ninja este invocat prin EDO tensei si manipulat de KAbuto care a luat locul lui Orochimaru.Scapa de tehnica si poate sa se controleze.Impreuna cu Sasuke, lupta si il invinge pe Kabuto, dar el este K.O. pentru ca s-a distrus tehnica prin care a fost reinviat.Ultimele lui cuvinte sunt pentru Sasuke: "Orice ai face in continuare,I will always love you,little brother"Itachi este cel mai important personaj din anime.Daca vreti sa stiti cum s-a intamplat totul, cititi manga!! Avertizare: Nu plangeti !Bye !4
[edit] http://www.narutobase.net/manga/Naruto - merita citit 20
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#29
Itachi ne-a dus pe toti de nas. Nu am putut sa nu il iubesc si atunci cand am crezut ca era de partea raului si chiar isi dorea sa aiba ochii lui Sasuke. Nu l-am placut prea mult pe Sasuke dar tot mi se parea o nebunie, Itachi sa aiba atata rautate in el, incat sa il tortureze si sa il duca la extrem. Personalitatea lui misterioasa m-a bagat in sperieti. Acum, cand stiu ce s-a intamplat cu adevarat pot sa spun ca imi pare rau pentru el. A fost unul dintre cele mai inteligente personaje si merita sa aiba o viata mai buna. A suferit foarte mult, incercand sa faca ce era corect, nu doar ce credea el ca e corect. Chiar si in momentele in care a fost nevoit sa isi abandoneze sentimentele, tot nu a putut sa isi ucida fratele. In schimb, a incercat si a reusit sa il motiveze sa traiasca, sa meaga mai departe si sa ajunga destul de puternic incat sa vina dupa el. Sa devina puternic si chiar daca asta insemna moartea lui. Am o mila profunda pentru el. Chiar daca a reusit sa il faca pe Sasuke sa inteleaga ce s-a intamplat de fapt, nu am vrut sa moara. A pierdut o gramada de prieteni, s-a sacrificat pentru sat, a fost folosit si dupa toate astea, a trebuit sa traiasca stiind ca fratele sau il uraste de moarte. Imi pare foarte, foarte rau de el.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#30
Itachi, ingerasul...
Am si sig cu el, e evident ca mi-e tare drag. E preferatul meu din n motive, cel mai mult fiindca este personajul cu cea mai tragica si bine conturata poveste. El m-a invatat ce este loialitatea si ca daca iubesti ceva sau pe cineva nu exista un sacrificiu prea mare.
Baiatul- omul asta minunat s-a sacrificat pentru Konoha, alegand sa fie vazut toata viata ca un criminal odios, doar pentru a-si proteja fratiorul? Un personaj complex, si nicidecum doar un chip frumos. Un exemplu perfect pentru ceea ce inseamna altruismul, disciplina si dedicarea. Chiar merita titulatura de shinobi, controlul de sine de care a tot dat dovada e ireal!
A varsat lacrimi amare cand a fost nevoit sa-si omoare parintii, dupa ce l-a lasat pe Sasuke singur, si probabil de multe alte ori de care nimeni in afara de el nu stie. Dar in cele mai multe aparitii a fost calm.
Si a avut si boala aceea, si-a suprimat-o atat de bine si niciodata nu-l auzeai plangandu-se. Clar a vrut sa moara in lupta cu Sasuke.
L-am placut de prima data, mereu am stiut ca e o poveste in spatele lui. <3



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce parere ai de Itachi Uchiha ? Miranda. 4 4.619 23-08-2011, 12:13 AM
Ultimul răspuns: Alicia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)