Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Inuyasha] Inuyasha vs. Sesshomaru

#1
Sa ma gandesk...

Inuyasha>Este personajul principal.Este un personaj puternic,isi ajuta prietenii in orice moment,este foarte agitat,cand vine vorba de diferite lupte,el se arunca cu (,)capul inainte,uneori demonstrand ca parca nu ii pasa de consecinte.Oricum...este foarte dragut.

Sesshimaru>Personajul meu preferat.Spre deosebire de fratele sau,Sesshy este un personaj calm,se gandeste de doua ori inainte sa actioneze,vrea sa lase impresia ca nu ii pasa de nimeni si de nimic,chiar daca acest lucru nu este adevarat.Este incredibil de dragut!!

Singura asemanare care o gasesc intre ei doi este dorinta de a-l distruge pe Naraku,fiecare avand un motiv bine intemeiat.Votul meu merge la Sesshomaru.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
Il aleg pe Sesshomaru desi Inu este personajul prinicpal si apare mai mult pe parcursul animeului si este amuzant,dar il aleg pe Sesshomaru pentru ca imi place mai mult caracterul sau.Este misterios,puternic,calm,nice ..si desi aparent pare atat de rece si crud se pare ca are si o parte mai umana as putea zice pe care a dezvaluit`o cand a salvat`o pe Rin si nu numai.Si este personajul cu care ma aseman ..mai mult decat cu Inu.Deci Sesshomaru este alegerea mea.


#3
Alegerea mea este Sesshomaru ^__^ . In comparatie cu Inuyasha , acesta este calm , gandeste inainte sa actioneze , este misterios ( niciodata nu stii la ce se gandeste sau la ce sa te mai astepti din partea lui). In schimb Inuyasha este foarte naiv si cateodata nu-si da seama cat de grava este situatie . Este copilaros , vorbeste gura fara el , raneste persoanele pe care le iubeste , este incapatanat ( in sensul rau) , nu-si recunoaste sentimentele etc.
In plus , Sesshomaru mi se pare mai dragut..Acel par alb precum spuma laptelui , acei ochi portocali precum apususl demonic , acele ''semne'' de fata care il fac asa atragator ..
Mie mi se pare totusi , mai puternic Sesshomaru . Inuyasha , dak nu ar avea acea sabie primita de la tatal lui era mai slab si oricine il putea invinge . In schimb , Sesshomaru este foarte rapid si se descurce de minune in kupte ^_^ .
Cam asta este parerea mea..Bye !

#4
eu, k orice fan(atik) de anime boys il aleg pe seshhy, a.k.a fluffy Smile
inuyasha, desi este personajul principal, arata relativ bine, are haz, este puternic si este un priten de nadejde, tot nul aleg pe el 10 .
sesshomaru este calm, calculat, nu s elasa ghidat de sentimente inutile precum e ura (in lupta ma refer....daca te lashi ghidat de ura pierzi deoarece 'vederea' iti este incetosheata), o ocroteshte pe rin...shi pe jaken, imi place stilul sau elegant, aerul sau misterios, intrun cuvant TOT.

#5
Da,da....si mie imi place Fluffy-sama(e misterios,puternic,alb in cap,cold<<freeze>>si toate alea)dar am eu o slabiciune pentru Inuyasha(si nu pentru ca numa nu se poate decide pe cine iubeste si alea)pt caaaa......e mortal de cele mai multe ori.......si chiar se chinuie sa devina mai puternic..si e chiar incapatanat.
Imi pare rau sa stric sirul(traditia)dar votul meu merge la Inuyasha(chiar daca nici mie nu mi-e 100% clar dece......pur si simplu il aleg pe el 10 )
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#6
Dintre cei doi,eu il aleg pe Inuyasha.Este mai sensibil decat Sesshomaru.Inuyasha nu uraste oamenii din simplu fapt ca nu sunt de aceeasi rasa cu el sau pentru ca sunt slabi,asa cum face Sesshomaru.Inuyasha incearca pe cat posibil sa evite sa omoare oameni, Sesshomaru nu.Inuyasha incearca sa ii salveze pe oameni de alti demoni, Sesshomaru nu.Inuyasha intelege oamenii, Sesshomaru nu.Inuyasha stie sa iubeasca si sa pretuiasca prietenii, Sesshomaru nu.
Deci din cauza acestor motive (si poate si din altele), dintre cei doi, eu il prefer pe Inuyasha.

#7
Vad ca la majoritatea va place de sesshy 10
[and that's a good thing 65]

Il prefer pe Inuyasha in momentele sale dragute[glumind,razand etc]atunci cand este plin de viata si mereu pregatit sa-si infrunte dusmanii ^_^

Il prefer pe Sesshomaru atunci cand....hmm....cred ca intotdeauna e foarte tare.Are mereu un aer misterios,este calm si hotarat in orice situatie.

Si il prefer si pe Inu si pe Sesshy intr-un manga/fic yaoi care contine acest pairing ^----^
[heheh....I know I'm a little weird ^^']

Oricum mie imi place mai mult de Sesshomaru 65

#8
Sesshomaru este clar mai interesant decat Inu.Inuyasha este inca un copil mofturos,dar violent.Nu pot sa-lsituez pe Inuyasha in fata lui Sesshomaru.Pana la urma.Inuyasha este totusi jumatate om,deci cu 50% imperfect.Sess e demon complet,dar nici el nu e un demon comun.Telul lui,nu corespunde cu al celorlalti demoni-sa taie in stanga si in dreapta.In plus,la fel ca Inuyasha,o accepta si pe fetita muritoare,Rin,pe care nu numai ca o accepta,ci o si protejeaza.Hmm...Demon ciudat.Sesshomaru este intradevar mai matur,mai bine organizat si poate sa si castige frumos,cei drept.So that's all for the momSmile

#9
Well sa vedem , o sa-l iau pe fiecare in parte xD

Inuyasha : e personajul principal din acest anime, de obicei mie imi plac persoanjele principale pe care se bazeaza intreaga poveste, dar de aceasta data lucrurile stau altfel, intr-un fel nici nu-mi place nici nu-l urasc pe acest personaj, dar nu m-a atras cu nimic in mod special, dar totusi ... e foarte puternic, tine la prieteni (nu i-ar pune in pericol) dar pare putin cam imatur si enervant uneori.

Sesshomaru : e un personaj destul de complex si care mi-a placut foarte mult, chiar daca nu e unul dintre personajele principale si nu apare chiar foarte des in anime, dar e matur, sigur pe el si puterile sale, e un personaj bine conturat si imi place din toate punctele de vedere.

In concluzie eu il aleg pe Sesshomaru n.n

#10
Eu il aleg pe Sesshoumaru. De ce?
Pentru ca este personajul meu preferat..si iarasi apare intrebarea de ce?
Pai..eu sunt de parere ca se observa ca Sesshoumaru este mai mare decat InuYasha...sper deosebire de InuYasha, Sesshoumaru nu se enerveaza atat de mult si de repede ca el. De fapt nu prea il vedem pe Sesshoumaru ca se creizeaza lol . Apoi, de multe ori il vedem pe InuYasha cum se duce dupa respectivul criminal sau hot sau eu mai stiu fix la el tinta sa il omoare sau eu mai stiu. Ei bine, Am observat ca Sesshoumaru mai intai isi face un plan sau se gandeste putin inainte de asta...Si cred ca Sesshoumaru este mai puternic decat InuYasha...Poate ca este chiar foarte puternic avand in vedere ca pe el nu ilintereseaza Shikon no Tama.
InuYasha, nu e chiar asa de slab daca stam sa ne gandim. Devine puternic destul de repede, este foarte haios pe langa fratele sau care il vedem mereu, dar mereu serios, nu ca ar fi un lucru rau, dar nu i-ar strica sa mai rada si el asa din cand in cand. Si InuYasha ii face repede prieteni, are incredere in oameni, adica nu crede ca sunt inutili si alea alea, nu ca Sesshoumaru crede asta, dar asa da impresia, chiar daca faptul ca a luat- pe Rin cu el dovedeste contraiul. Dar tot pe Sesshoumaru il aleg.
[Imagine: Celestia_III2C_Spsasasaac1651sca-1.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Alegerea lui Inuyasha Dei 10 12.357 04-04-2013, 02:01 AM
Ultimul răspuns: Akiii
  [Inuyasha] Naraku vs InuYasha Lye 2 5.221 03-12-2011, 10:48 PM
Ultimul răspuns: Matt
  [Inuyasha] Inuyasha forum game Antharas King 38 23.878 29-08-2011, 02:27 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Inuyasha] Prea mult InuYasha cand... white angel 9 6.975 11-08-2011, 06:43 PM
Ultimul răspuns: KathVonTe


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)