Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: cu cine se potrivestte inuyasha
kagome
73.81%
31 73.81%
kikyo
26.19%
11 26.19%
Total 42 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Inuyasha] InuKago sau InuKikyo ?

#1
cu cn se potriveste inuyasha cu kagome sau kykyo? dc?

[edit fleeting ray ] ideea nu mai e ( app, am schimbat titlul ) dar... postul tau e spam.. pt ca nu mai e idee ramane topciul praise

#2
No offence...insa mie imi place mai mult Kikyo.Este mai tacuta...mai singuratica si arata mult mai bine decat Kagome(gomen fanilor...dar am ceva cu persoana ei).Si in plus,ea a fost prima dragoste a lu Inuyasha.Kagome...da...e simpatica...insa ma enerveaza caracterul ei.Cum bietu Inuyasha face ceva..."Oswari"!Si orikm...Kikyo i-a salvat posteriorul de cateva ori....asa ca si asta se pune.Mie imi place mai mult cuplul Inuyasha x Kikyo.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#3
Hmmm... nu stiu ce sa aleg , deoarece nu imi plac niciuna =]] Nu ca am ceva cu ele , dar pur si simplu nu sunt pe placul meu . Nu stiu , probabil nu ma regasesc in nici una din ele . Parca astea doua sunt in antiteza , cum ar veni . Kikyo este atat de calma , linistita si nici nu vorbeste mult . Kagome e o vorbareata , cateodata ma intreb cand mai inchide gura xD . Chiar nu stiu cu cine s-ar potrivi Inuyasha , deoarece pur si simplu nu le vad pe cele doua formand un cuplu cu el . Dar totusi , trebuie sa aleg pe una dintre ele , asa ca o voi alege pe Kikyo. De ce ? Nici eu nu stiu xD Gandeste mai matur si da dovada de eleganta 8 Kagome e prea copilaroasa si cateodata destul de enervanta. Kikyo nu ma enervat deloc , deci o aleg pe ea.

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#4
Parerea mea:
Categoric InuKago! Se potrivesc ... Au momente triste, impreuna, momente fericite, momente amuzante si ce-i drept, trec peste toate impreuna.
Este adevarat, Kikyo a fost prima dragoste a lui, dar tot ea, l-a tintit cu o sageata sacra, de "copacul vremurilor". Kagome i-a inlaturat sageata din piept. Daca nu ar fi venit ea, poate ca Inuyasha nu ar fi liber.Si totusi, Kikyo a fost inviata din o parte din sufletul lui Kagome.
Prin multe fapte ale lui, Inuyasha demonstreaza ca o iubeste pe Kagome. Daca nu ar simti ceva pentru ea, de ce ar fi gelos, cand Koga ii spune ca o iubeste si ca e femeia lui ?

Asta-i parerea mea, gomene pentru fanii lui Kikyo ...
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#5
My choice....
InuKago logik
Nu o suport pe Kikyo! Se tot baga intre Inuyasha si Kagome. Imi place caracterul ei mai linistit, tacut....dar nu cred ca se potriveste cu Inuyasha.
Kagome e mai idk...funny, mai copilaroasa, energica...se potriveste muuult mai bn cu Inuyasha.
Au avut multe momente impreuna - atat triste cat si fericite -
Din tot ce a facut Inuyasha pentru Kagome reiese ca tine la ea foarte mult. O protejeaza, e gelos...iar Kikyo nu vrea sa inteleaga ca Inuyasha nu mai simte nimic pentru ea
Deci eu o aleg pe Kagome<3
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#6
Nu stiu ce parere o sa aibe fanii Kagome , dar eu o aleg pe Kikyo =]] Imi displace intr-un anume fel Kagome , deoarece ... ei bine , pur si simplu nu m-a impresionat cu nimic fetita aia =]] Prea enervanta uneori si dupa parerea mea nici nu e frumoasa =]] Nici draguta nu pot spune . Kikyo este mult mai frumoasa si mult mai eleganta . Este dura atunci cand trebuie si chiar daca nu arata , ea tine enorm de mult la Inuyasha , cuz ... ea a fost prima dragoste a lui Inuyasha , right ? ^.^ Ma regasesc de foarte multe ori in Kikyo , imi place mult caracterul ei si o admir pentru ce a facut pe tot parcursul anime-ului .Este mereu calma si nu se enerveaza niciodata , deasemenea gandeste foarte mult inainte de a actiona , lucru care imi place foarte mult la ea . Kagome este prea vorbareata , mult prea vorbareata si cum am mai spus si inainte prea enervanta pentru mine xD . So ...sorry fanilor InuKago , dar mie nu-mi place absolut deloc acest cuplu , pur si simplu nu l-as vedea pe Inuyasha facand un cuplu cu Kago , nu imi plac de ei doi impreuna xD Aceasta este strict parerea mea .
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#7
N-am nimic nici cu Kikyo, dar nici cu Kagome, insa alegerea mea ramane InuKago, deoarece Kagome are ceva mai special fata de Kikyo, chiar daca aceasta e copilaroasa si galagioasa l-a facut pe Inuyasha s-o iubeasca si sa-si doreasca s-o protejeze. Kagome este o fire mult mai deschisa, mai inocenta si ceva mai naiva, insa Kikyo este mai mereu serioasa, poate n-a fost ea asa mereu... Kagome se potriveste mult mai mult cu Inuyasha, prin firea ei mai plina de viata si mai copilaroasa atrage mai mult atentia...
Ba chiar si-n prima parte a anime-ului reiese ca Inuyasha tine foarte mult la ea, ba chiar o iubeste ( sunt multe faze comice cu cei doi ), insa acesta este total indecis pe care s-o aleaga, tinand cont ca o iubeste si pe Kikyo, dar intr-un final ramane cu Kagome.
* Z-Bye *

#8
Reanim topicul, nu ma luati in seama, postul e sindromul plictiseli.
Ok, cred ca subiectul e mult prea fumat, de prea mult timp si cu toate astea, nu stiu daca toti au vazut seria, desi cred ca da. Kikyo moare la un moment dat, o omoara naraku.
In fine, eu una nu as avea pe cine alege. Amandoua sunt foarte bine definite, doar ca kikyo este originalul daca stam sa ne gandim si kagome e un derivat, in fine, mai e o chestie, diferenta dintre ele e foarte mare:
-kikyo stie ce face, e calculate, e matura si nu, nu e rece, daca ar fi fost rece nu s-ar fi bagat intre ei si nu vroia sa-l ia cu el pe YnuYasha, apoi nu s-ar fi realizat tot ceea ce s-a realizat inainte ca ea sa fie omorata de naraku
-Kagome este copilaroase, tipicul a dolescentului care descopera lumea, in cazula asta, o lume.
Ce ma jeneaza e o mica lipsa de sens, Kagome e derivatul lui Kikyo, totusi ea are o personalitate total diferita, un cuget lipsit de diverse informatii iar Kikyo e aceeasi dar nu are spiritul, care pana la urma e tot ceea ce o face ea.
xD
Sincer, candva imi doream sa ramana cu Kikyo, da, ar fi trist pentru Kagome, dar pana la urma cum ar trai ei doi impreuna, Kagome si Ynuyasha? Cu toate ca se plac, ar face naveta intre lumi in fiecare zi?
Sa fim seriosi, intre Kagome si YnuYaha e ceva realmente imaginar, dupa cum stiti si-si da si Kagome seama de la inceput, YnuYasha, iubeste sufletul, spiritul lui Kagome, nu neaparat firea sau felul ei de-a fi, ci originalul din ea. Dat fiind faptul ca Kikyo moare nu prea mai are decat sa se minta.
Dupa mine nu ar ramane cu nimeni, desi ar fi un final tragic.
Defapt eu nu vad un final la anime-ul asta, desi astept sa se termine odata, pentru ca eu deja nu-l mai urmaresc de mult timp.
Iubesc sa simt cum cazi
[Imagine: Untitled3-3.jpg]
cad
cadem

#9
eu o aleg pe Kagome. Intradevar o fi ea copilaroasa, dar mereu cand Inuyasha a avut nevoie mare de ajutor numai glasul ei l-a salvat. Si Kikyo imi place dar dupa ce l-a agatat de pomul ala47.. bleah.. ma scuzati, dar daca iubesti pe cnv nu il omori cu brutalitate cand sti ca persoana respectiva te iubste la randul tau enorm. Cred ca asta s-ar numi un fel de iubire falsa. Sau nu l-a iubit, sau s-o fi tampit cand a facut gestul respectiv. In ori ce caz, Kagome ramane, si dupa cate am vazut cu totii (unii in toate episoadele altii in apropape toate), fata care il va iubi cel mai mult pe Inuyasha. Ea niciodata nu l-a omorat asa ca merita sa fie alaturi de Inuyasha.
[Imagine: p_wall1x-2337629b24-1.jpg]

Nanairo no kaze ni fukarete tooi misaki wo mezashiteta
Yoake mae kikoeta MERODII
Sore wa totemo natsukashii uta

#10
eu una o aleg pe kagome. imi place caracterul ei si se potriveste perfect cu inuyasha, insa kikyo...l-a facut de prea multe ori pe inuyasha sa sufere si chiar a incercat sa-l omoare.poate ca din iubire sau singuratate,dar asta nu-i dadea dreptul sa faca asa ceva.mi se pare oribil.kagome si-ar da si viata ptr inuyasha si chiar se simtea rau cand a aflat despre el si kikyo si vroia sa-i faca sa se impace...asta-i parerea mea bye




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)