Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inu x Boku SS

#1
[Imagine: InuXBokuSS572845.jpg]
Titlu :Inu × Boku SS/Inu Boku Shīkuretto Sābisu(The Dog and I Secret Service)/Youko x Boku
Genuri :Comedy, Romance, Shounen, Supernatural
Episoade : On-going
Anul: 2012

Fiica familiei Shirakiin simte nevoia de a se muta si a locui pe cont propriu si neprotejata.Este lasata sa locuiasca singura numai cu conditia de a locui in conacul "Ayakashi Kan".In acest conac puteau locui doar cei care au dat un examen foarte strict deasemenea fiecare rezident era insotit de un agent al Serviciului Secret [S.S].Chiar daca Ririchiyo nu a acceptat serviciile companiei S.S,in timp ce locuia in conac ea afla ca agentul dedicat protejarii ei este de fapt Duhul Fox,pe care anterior l-a salvat.

Personaje:

Ririchiyo Shirakiin
Soushi Miketsukami
Renshou Sorinozuka
Nobara Yukinokouji
Kagerou Shoukiin
Karuta Roromiya
Banri Watanuki
Zange Natsume

Daca vreti sa va uitati la episoadele aparute pana acum uitati link [apar in fiecare joi la ora 11:30 am, traducerea apare deobicei vineri]
http://www.gogoanime.com/category/inu-x-boku-ss

Povestea mi se pare ceva in gen Kuroshitsuji adica "Butler and Master",daca vreti sa o intelegeti mai bine uitati-va macar la primul episod ca din descrierea mea sigur nu prea intelegeti. 10
Deci ce spuneti? V-ar placea sa-l vizionati?
Daca l-ati vizionat deja,care e personajul preferat? Dar cuplul preferat?
De ce va place acel personaj/cuplu?
Ce credeti despre Ririchiyo?
[CENTER][Imagine: shiki-natsunocopy.png][/CENTER]
[CENTER]Together forever ! xD[/CENTER]

#2
Hmph.... Din descrierea ta pare un anime destul de interesant. Promit că o să mă uit la el cât de curând. Îmi plac mult personajele, sunt foarte drăguţe. Chiar dădusem peste o poză cu fata şi mă întrebam din ce anime e. Mi-ar face plăcere să-l văd. Revin cu un edit când văd măcar o parte din anime.
EDIT: O iubesc pe Ririchiyo... E aşa de drăguţă şi avem în comun acel obicei deranjant. Îmi place mult cum arată, iar ochii ăia violet o să mă omoare. Îi ador personalitatea, chiar dacă este răutăcioasă. Poate că asta îmi şi place la ea? Trecutul ei este destul de trist. Cam aşa se întâmplă de obicei în familiile bogate.
Soushi e un frumuşel şi jumătate. Şi e aşa amabil şi drăguţ. Servitori sau câini din aceştia să tot vrei 21. Eu îl ador în ambele forme, deşi nu o să neg că îmi place mai mult sub formă de "câine". Totuşi, nu sunt foarte sigură de sinceritatea lui, îmi pare genul de persoană cu două personalităţi -.-
Îmi place la nebunie Opening-ul. Are un ritm care mi-a intrat în cap şi nu l-am mai putut scoate.
Anime-ul îl ador la nebunie. Poate că are o temă asemănătoare cu Kuroshitsuji, dar este tratată altfel. Ah, de-asemenea ador faptul că sunt tratate şi tradiţiile japoneze.
Gata, tocmai a urcat în top 10 4 Adică are de toate, absolut de toate. Fazele comice sunt penale rău de tot şi reacţiile lui Ririchiyo sunt aşa adorabile.
Recomand anime-ul tuturor. Este absolut adorabilicios.
She's wiskey in a teacup.



#3
Ohayo!^^ dimineata imi cautam ceva anime de vizionat, si m-am gandit sa arunc o privire la Inu x Boku SS. Nu pot spune ca nu mi-a placut, dar meh, nustiu... E asa si asa (asta consider). Grafica e ok, openingul nu mi-a prea placut, iar personajul preferat ar fi... hm39 Soushi vulpita sexy 8. dar imi place si nebunul care ii face pe oameni sadici sau masochisti (pana si obiectele)... 21. Personajele sunt ok dar a cam lipsit actiunea din punctul meu de vedere. Cuplul preferat ar fi : Soushi si Ririchiyo. Sunt kawai impreuna. Anime-ului i-as da un 8.23. Ja ne~
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Boku wa Imoto ni Koi o Suru Topaz 1 4.048 11-05-2014, 11:01 PM
Ultimul răspuns: Saqir
  Otome wa Boku ni Koishiteru hikari marina 0 3.065 20-05-2008, 02:33 PM
Ultimul răspuns: hikari marina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)