Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intrebari fara raspuns

#41
1. De ce NU exista Dumnezeu?
Pentru ca esti tu necredincios .
2. De ce nimeni nu stie cum a fost creata lumea?
Pai Dumnezeu nu a creat-o ? El trebuie sa stie ...
3. De ce dragostea este dureroasa?
Pentru ca altfel totul ar fi prea banal .
4. De ce meritam sa fim stersi de pe fata planetei( de ce nu in caz contrar)?
Meritam si nu meritam .
Intrebari :
1. De ce baietii nu se pot intelege cu fetele care nu le sunt iubite ? eu pana acum am vazut baieti care se inteklg doar cu iubitele lor si atat .
2.De ce nu parasesc site-ul asta o data ?
3. De ce s-a facut acest site ?
[Imagine: gfxd.png]


#42
1. De ce baietii nu se pot intelege cu fetele care nu le sunt iubite ? eu pana acum am vazut baieti care se inteklg doar cu iubitele lor si atat .
Din experienta mea dar si a ta , pot spune ca ei se inteleg si cu fetele care nu le sunt iubite , doar ca inainte de a descoperi pe acele fete mai speciale ... Totusi , eu ma inteleg si cu cei care au iubite ( problema e ca tu nu ...)
2.De ce nu parasesc site-ul asta o data ?
Pentru ca te tot rog eu , de aia 10 !
3. De ce s-a facut acest site ?
Pentru toti fanii animeurilor ...

1.De ce trebuie sa ne fie frica de trasnet si nu si de fulger ?( asta a fost o explicatie a profei de fizica )
2.De ce nu exista viata si pe alte planete ?
3.De ce , daca iti place un baiat , tu ca fata nu esti obisnuita sa faci primul pas ? ( sau invers )

#43
1.De ce trebuie sa ne fie frica de trasnet si nu si de fulger ?( asta a fost o explicatie a profei de fizica )
Sincer, mie nu mi-e frica de niciunul... Dar , ppentru a te lamuri, am sa-ti spun de ce cred eu asta (tot de la profa de fizica stiu si eu 21 ). Trasnetul este o descarcare elecrica ce se petrece intre un nor si un obiect de pe pamant, pe cand fulgerul este o descarcare electrica ce se petrece intre doi nori. Asa ca, aflandu-ne pe pamant, ne poate lovi doar un trasnet. Totusi , daca ne-am afla intr-un avion , situatia s-ar schimba.


2.De ce nu exista viata si pe alte planete ?
Esti tu sigura ca nu exista viata si pe alte planete... Oamenii nu gasesti si pe Marte & Co. pt ca nu aveam conditii favorabile, dar poate exista viata intr-o alta forma... CINE STIE>>>

3.De ce , daca iti place un baiat , tu ca fata nu esti obisnuita sa faci primul pas ? ( sau invers )
Depinde de firi. Eu nu o fac deoarece n-am curajul necesar (yeah, pot sa fiu cea mai tupeista fata, dupa cum mi s-a mai si spus, dar ma inmoi cand il vad pe cel pe care-l plac). Un alt motiv ar putea fi intrebarea stupida pe care mi-o pun : "Daca el nu face nimic, de ce sa fac eu ? " sau tampenia asta de motiv: "DAca i-ar fi placut de mine, ar fi intrat el in vorba ".



INTREBARI :

1). De ce unii oameni sunt atat de nesuferiti ?
2). De ce ma intimidez uneori (eu nu sunt deloc o persoana linistita sau rusinoasa) ?
3). De ce nu pot sa trec peste deceptii decat dupa alte lacrimi?
4). De ce mi-e frica de esec ?

#44
1). De ce unii oameni sunt atat de nesuferiti ?

Pentru c? nu toat? lumea poate fi pe deplin dr?gu?? sau de treab?. G�nde?te-te cum ar fi lumea , dac? noi to?i am fi dr?gu?i. S-ar duce de r�p? f?r? nimic interesant �n care s? tr?ie?ti... Nu o s? mai ai pe cine s? te oftici ?i ce s? faci mai departe.
A?a c? unii oameni sunt nesuferi?i pentru a ne sc?pa de monotonie. Nu toat? lumea e dr?gu??.

2). De ce ma intimidez uneori (eu nu sunt deloc o persoana linistita sau rusinoasa) ?

Oric�t de curajos ai fi mereu va exista ceva sau cineva care s? te intimideze. Depinde de persoan? sau lucru, dac? ai ceva special pentru acea persoan? sau pentru acel lucru este ceva normal s? te indimidezi.
G�nde?te-te c? nimeni nu poate rezista �ntotdeauna tenta?iei. [ orice fel de tenta?ie ]

3). De ce nu pot sa trec peste deceptii decat dupa alte lacrimi?

Unele persoane sunt mai slabe dec�t se cred, probabil c? �nc? nu ai observat c? ?i tu e?ti a?a, ?i lacrimile sunt singura ta alinare. Probabil c? tu singur? te ag??i de ele ?i f?r? ele chiar nu ai putea trece mai departe. Nu privi asta negativ, ci ca pe o sc?pare pentru c? a?a este.

4). De ce mi-e frica de esec ?

Cui nu �i este fric? de e?ec? Probabil pentru c? nu g�nde?ti pe c�t de pozitiv pe c�t se cere. Fii mai optimist?. E?ecul este un lucru normal ?i la fel de normal este s? �?i fie fric? de el. Probabil pentru c? e?ti o persoan? mai ' slab? ' dec�t te crezi, te indimeaz? e?ecul.


�ntreb?ri

1. De ce c�nd g�ndesc pozitiv mi se �nt�mpl? lucruri negative?
2, De ce sunt arahnofob??
3. De ce lumea m? consider? enervant??

Rily @_@

#45
1. De ce c�nd g�ndesc pozitiv mi se �nt�mpl? lucruri negative?

Pentru ca daca nu te'ai gandi la lucruri vesele nu le'ai vedea pe cele negative. Asa functzioneaza intotdeauna. Daca te gandesti la lucruri negative, le vezi pe cele pozitive. E nevoie mereu d contrasturi ca sa iasa in evidentza unul sau altul. La fel cum nu potzi sa'tzi dai seama d rau, decat daca nu'l pui in contrast cu binele.

2. De ce sunt arahnofob??

Heh...asta tzine doar de tine, de imaginatzia ta. E un receptor in creier, acolo responsabil cu frica(am uitat care e, scuze) care , impreuna cu imaginatzia actzioneaza puternic asupra ta cand t gandeshti la paianjeni. Spre exemplu, mie imi este teama de insectele care se tarasc: viermi, rame, omizii(ewwwwww >.<) shi knd vad un asemenea specimen mintea mea se gandeshte la ele marite d cateva ori, plimbandu'se pe mine sau inghitzindu'ma...shi d aici toata teama mea. Asha ar putea functziona shi la u. De asemenea mai am doua posibile explicatzii. Una este ca ai avut o intamplare traumatizanta, cand erai mica, cu arahnidele, sau ai vazut ceva scary cu ele, shi d aici teama a ramas. Totul e in subconshtient. A doua explicatzie e putzin mai fantezista shi provine din imaginatzia mea tampita. Gen, cand ai murit intr'o viatza anterioara, a avut de'a face cu arahnidele shi de aici, in viatza asta momentul a ramas imprimat in tine, and that's why u are scared. Dar aici aberez cu gratzie...dar totushi s'ar putea sa fie shi asha^_^

3. De ce lumea m? consider? enervant??

Eu nu te consider, shi eu fac parte din lumeSmile. Depinde de fiecare persoana in parte shi depinde shi de tine. Poate felul tau de a fi nu le este pe plac, asta simt ei, dar mai sunt shi altzi oameni care te simpatizeaza.


Questions:
1. Daca doua femei gemene identice, look alike pana la ultima celula, fac cate un copil cu acelashi barbat, copiii vor arata la fel?
2. De ce uneori cand vad pe strada cate un cershetor, imi vine sa plang?
3. De ce atunci cand intalnesc pe cineva, am impresia k'l cunosc din totdeauna?
[center][Imagine: SOTW2-House.png][/center]
[center]~only God doesn't believe in...God~[/center]


[center][Imagine: 1241698538_scrubs-party.gif][/center]
[center]Trolebuuuuuuuuuuuzzzzzzzzz[/center]


[center]Do you know a woman who hates herself enough to date me?[/center]

[center][Imagine: chibi_2605.gif]
Pompertziu Fulangesh, chibi-ul lui YamaMina
[/center]


#46
1. Daca doua femei gemene identice, look alike pana la ultima celula, fac cate un copil cu acelashi barbat, copiii vor arata la fel?

Gandind logic, nu. Pentru ca infatisarea viitorului copil depinde intr-o mare masura si de conditiile externe, de mediu. De exemplu, daca una din mame bea si fumeaza cat timp este insarcinata, exista toate sansele ca viitorul ei plod sa aiba 3 maini si patru ochi (am exagerat putin, insa ideea conteza 4 ). Asta e varianta lunga a raspunsului...Dar mai scurt si la obiect: nici macar copiii aceleiasi femei cu acelasi barbat nu arata la fel. Si cu atat mai putin daca femeile sunt doua persoane diferite.

2. De ce uneori cand vad pe strada cate un cershetor, imi vine sa plang?

Pentru ca realizezi cat de mult sufera acele persoane care nu au niciun adapost, nicio familie care sa ii iubeasca si pe deasupra mai sufera si de cine stie ce boala.Si poate si pentru ca tu esti destul de sensibila incat sa te emotioneze aceste lucruri.Si asta dovedeste ca ai inima si ca esti mai presus de toate om!

3. De ce atunci cand intalnesc pe cineva, am impresia k'l cunosc din totdeauna?

Ziceai ca aberezi cand spuneai de o viata anterioara, insa alta explicatie logica n'as gasi pentru intrebarea asta. Ori creierul tau iti transmite niste semnale gresite cum ca acea pesoana ai mai intalnit-o, ori chiar exista o alta viata in care voi doi v-ati intalnit Smile

Intrebari:
1.De ce cineva ar fi absolut convins ca exista fantome si spirite care ratacesc pe pamant si exclud din start ideea existentei vietii extraterestre?
2.Va ajunge specia umana la autodistrugere?
3.Daca omul va ajunge sa controleze timpul- de unde rezulta ca va deveni nemuritor-, se va mai reproduce?
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#47
1.De ce cineva ar fi absolut convins ca exista fantome si spirite care ratacesc pe pamant si exclud din start ideea existentei vietii extraterestre?
Hm...cineva ar putea crede ca exista fantome fiindca a interpretat unele semne despre care banuieste ca doar o forta spirituala le-ar putea crea. Sau pur si simplu s-a uitat la niste documentare [fiind foarte pasionata de fantome] si a ajuns sa creada ca acele "lucruri" chiar exista. Cat despre extraterestrii...avand in vedere ca ar trebui sa vina de pe alta planeta si ca nimeni nu are vreo dovada, nimeni nu crede in existenta lor [sau majoritatea nu o fac]
2.Va ajunge specia umana la autodistrugere?
Daca o mai tin asa mai mult ca sigur DA! Adica sa fim seriosi gunoaie pe toate drumurile, tot felul de crize la nivel national, boli, razboaie, terorism, plus ca nimanui nu-i pasa ca multe dintre resursele pamantului sunt distruse in fiecare secunda a vietii. Si avad in vedere ce nimicuri au ajuns sa ne reprezinte [halal de eur-parlamentari de avemgrr] eu zic ca nu va mai dura mult pana ne vom autodistruge.
3.Daca omul va ajunge sa controleze timpul- de unde rezulta ca va deveni nemuritor-, se va mai reproduce?
Probabil ca nu fiindca altfel nu ar fi suficient loc pe pamant pentru a trai cu totii.

next: 1. De ce lumea promoveaza toate nimicurile? [adica vezi tot felul de proaste imbracate intr-un petec de haina care habar nu au sa cante22]
2. De ce nepasarea persoanei la care tii doare mai rau decat ura acesteia?
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#48
1. Poi pt ca, U see... fiecare vede altfel acele nimicuri, iar cei care le promoveaza le pot crede talentate [Duh... you see.. tu ma promovezi pe mine ca scriitor pt ca ma ma crezi un pic talentata dar altii cred ca eu am 0 talent. Depinde astfel de mentalitatea ta faptul ca ma promovezi. Got it? 3]

2. Deoarece cand the apple of my eye ma uraste e mai sexy 24 si vrea sa ma omoare, nu? deci vrea sa ma gaseasca si sa fie in acelasi loc cu mn [Adik de la ura la dragoste e doar un pas si invers]. Dar cand the apple of my eye e nepasator 65 nu mai e chiar atat de bine deoarece atunci itzi dai seama ca tu nu mai esti the apple of his eye dak nu-ti da atentie si nici nu te priveste si ai da orice in acele clipe sa te priveasca macar cu ura.

Acum intreb si yo:

1. De ce ne indragostim numai de persoanele imposibile sa fie cu noi?
2. De ce simtim nevoia sa facem planuri de viitor?

#49
Topicul asta e destul de amuzant, pacat ca n-l vede nimeni.
Sa vad ce raspunsuri gasesc...

1)Am citit odata un articol cum ca daca cineva iti spune sa nu faci ceva, in mintea ta deja te-ai gandit cum ar fi sa-l faci. De exemplu spun "Nu te gandi la o girafa roz." Dar tu deja ai imaginea ei in minte inainte ca sa o respingi(principiu folosit in realizarea mesajelor subliminale). Ma gandesc ca o fi aceeasi chestie ori daca suntem interesati prea mult de provocari, daca primesti ceva pe gratis nu mai esti tentat sa vezi lucrul ala ca pe ceva important. Da' dupa ce ai luptat o gramada ca sa-l ai, e cu totul altceva...
2)Pentru ca suntem fiinte umane si ne sta in caracter sa ne organizam, si sa ne stabilim teluri pe care sa le atingem in viitor.

Acum sa bag eu niste intrebari, sa vad cine le stie...

1)De ce sunt portocalele portocalii?
2)Oare cei de la Lipton au pauza de cafea?
3)Cat de destept este cel mai prost om din lume?24(de unde am mai scoso si pe asta)

See ya
Beware!!! IceCat it's always coming back!!!
Povestea mea>> Nu-mi poti lua si ultima suflare
[Imagine: button.png]

#50
1.Cum se poate să evoluăm din amibe ?
2.De ce toţi cred în dumnezeu, care defapt, nu există ?
3.De ce şi bebeluşilor le este implantat în creier că dumnezeu există ?
4.Cine ne-a făcut, defapt ?
5.Când voi muri ? (Sper în 2074)

Dacă cineva încearcă să răspundă la întrebări, vă rog, gândiţi logic, nu faceţi glume pe care numai voi le consideraţi amuzante.
Mulţumesc.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Intrebari. kriptykk 8 5.453 29-04-2011, 03:48 AM
Ultimul răspuns: Wunderbar


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)