Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inceputul vostru in desen

#31
Eu am inceput sa desenez de pe la 3-4 ani. Faceam adevarate caricaturi, pana la varsta de cinci ani. Atunci am vazut desenele matusii mele, si mi-am zis: "Cum deseneaza asa bine? Vreau si eu!" cam ca orice copil, si am inceput sa desenez. La inceput faceam capul ca un cartof si nasul ca o cizma, dar am exersat si icna exersez. Tehnica mi s-a mai imbunatatit, si poate intr-o zi imi voi posta desenele aici. (schite mai mult)
Cine spune ca n-a avut parte de tristete este un mincinos.
Violenta este ultimul refugiu al incompetentei.
Optimistul e un prost fericit. Desigur, pesimistul e doar prost.
Nu sufar de nebunie, ma bucur de ea in fiecare clipa!

#32
Well.. desenatu` e o boala veche. Deobicei eu desenez cand ma prinde plictiseala...

De fapt eu desenez de la gradinita, doar acolo nu trebuie sa ne chinuim sa descifram legile matematicii.

Dar animeuri am inceput sa desenez dupa ce am vazut Slayers . Stiu sigur ca se difuza pe un program..nu mai stiu numele, insa imi placea la nebunie..atunci aveam vreo 10 ani.. Dupa, pe la vreo 12 ani am prins si eu a+ sau animax cum vreti sa-i spuneti, si tadam...am reinceput sa torturez lumea,

Dupa pe la 13-14 ani am vazut cateva desene super bine realizate pe net, si de atunci nu am mai lasat creionul din mana. Insa era cam stresant, insa acum e bine sa iei o pauza XD
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#33
Sa ma gandesc ... de mica, de cand aveam cativa anisori,pe atunci desenam planete si peisaje de iarna, ce vremeuri, apoi prin a 3a incepusem sa fac numai plaje, prin a 4a am descoperit anime-urile si am incercat sa le reproduc si eu pe foaie, ceea ce fac si in prezeent. :]
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#34
Well ... O colega de-a mea desena bine. Si am vrut si eu sa inecrc sa desenez, pentru ca mi se parea interesant. Nu desenez foarte bine. Adica, nu este un talent de-al meu, este doar o placere. Desenez pentru ca-mi face placere, nu pentru a ma lauda cei din jur. Desenez tot felul de desene decorative, flori, fluturi ... Dar nu ma pricep la desenat oameni si animale complicate ... Poate ca pictura nu este talentul meu, dar eu incerc.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#35
Eu una desenez de cand ma stiu, dar desenam total aiurea, pana in cl a 7-a ( cand am descoperit animeurile ) desenam ce mi se spunea... intr-o seara ma plictiseam si stateam in fata calculatorului fara sa fac nimic, apoi mi-a venit ideea asta geniala de a desena... am cautat pe internet niste animeuri si am inceput sa desenez... am ramas uimita ce mi-a iesit dupa ce am terminat... de atunci desenez in fiecare zi, a devenit pasiunea mea si din cauza asta recent am inceput niste cursuri de desen, peste o luna voi organiza prima mea expozitie... abia astepto//o
[Imagine: 28hd75k.jpg]

[Imagine: 2d5lja.jpg]

[Imagine: 15hk03l.jpg][Imagine: 20aaudj.jpg]

#36
Pai, eu am avut mai multe motive deodata :p
Fratele meu desena mai fain si am vrut si eu sa desenez si sa incerc sa il depasesc. Si chiar am reusit.
Dupa care mai era si Witch, si vroiam si eu sa desenez asa.
Si mai erau si desenele de pe A+ care m-au determinat sa vreau sa desenez din ce in ce mai bine pe parcursul a cinci ani, pana cand au scos programul.
In prezent desenez destul de bine. Dar vreau sa ma perfectionez din ce in ce mai mult, pentru ca poate s-ar putea sa ajung undeva cu desenul :p :d

#37
Păi...cred că întotdeauna am avut doza mea de talent, câte un pic din fiecare. Şi vara trecută mi-am zis: "Ce-ar fi să mă apuc eu de desen?" Şi aşa a început totul. Nu desenez extraordinar şi nu mă laud cu asta, dar mă străduiesc ca să devin din ce în ce mai bună. Încerc să mă exprim prin desenele mele, nimic mai mult. Dar cu şcoala (bine că s-a terminat!) nu prea am mai avut timp să desenez, aşa că nici nu prea am evoluat.
Oricum, ador ceea ce fac şi asta contează.

#38
Pai eu am inceput sa desenez cand eram mica[desenam ce-mi venea prin cap]. Apoi am vazut Sailor moon si am inceput sa desenez personajele(evident ca numi ieseau exact ca in desene) apoi a aparut Pokemon si Digimon. De aici nu-mi mai amintesc exact. Stiu ca m-am reapucat dupa ce am inceput sa scriu povesti, asta prin clasa a 8-a. De atunci nu m-am mai lasat. Am continuat si au inceput sa apara anime-uri la tv tot mai multe, intai m-am uitat pe jetix, apoi am descoperit si A+(acum animax). A+ l-am descoperit mai tarziu. Stiu ca se uita fratele meu pe A+, dar pentru ca dadea si filme, mi se parea o prostie. Chiar ma certam cu fratele meu, ca se uita la asa ceva, si pentru ca era progam tarziu, eu vroiam sa ma culc si el se uita la desene animate[cea ce ma enerva ca nu puteam dormi21](din cate imi aduc aminte era vorba despre Inuyasha). Apoi am inceput sa urmaresc Shaman King si pentru ca dadea mai multe episoade, in timp ce dadea reclama am schimbat odata din greseala pe A+ si dadea Inuyasha pe atunci. M-am uitat azi o bucata, maine alta bucata, si incet, incet am inceput sa prind gustul si firul povestii... si de atunci totul a fost iremediabil. Am inceput sa ma uit la Tokyo Mew Mew, Kaleido Star, Spiral etc... Cand mi-au pus internet nu mai vorbesc, mi s-au deschis caile spre toate animeurile[nu mai vorbim de tutoriale etc] si treptat am descoperit si manga. De atunci am mers pe o rampa indreptata in sus, zic eu, si sper sa continue.

See ya
Beware!!! IceCat it's always coming back!!!
Povestea mea>> Nu-mi poti lua si ultima suflare
[Imagine: button.png]

#39
Eu am inceput sa desenez de mica, stiu ca nu am pus nici un desen pe forum, o sa pun. Desenam peisaje, inca imi place. Intr-un timp m-am lasat spunandu-mi ca nu-s destul de buna si m-am dus unde imi era bine, la pian, la muzica si in paralel scriam. Scriam mult si inca scriu. Am revenit la desen si m-am inscris la liceul de arte plastice Tonitza din Bucuresti, acum desenez pentru ca trebuie si in acelasi timp pentru ca imi place. Nu am renuntat insa la scris si de cantat cant rar.
Amorul desenului, ca toate amorurile mele de fapt, au inceput intr-un mod dubios. Aveam nevoie sa ma exprim prin ceva, nu suportam sa vorbesc cu cei din casa despre mine sau despre ceva asa ca am incercat diverse metode21
Inca le practic pe toate trei si le ador<3
Stilul meu se bazeaza mult pe expresionism, realism(inca imi doresc sa ajung la renasterea germana, atat de real) si rareori imi place arta abstracta, desi imi place sa ma gandesc laarta nu la o dunga verde in centrul foii4.
Iubesc sa simt cum cazi
[Imagine: Untitled3-3.jpg]
cad
cadem

#40
Eu desenez de când ma știu.Am început cu oamenii din bete,iar după aceea am început sa desenez mutanți(vai numai când îmi amintesc îmi vine sa rad).Desenul și pasiunea de desenat a început acum câți va ani când am fost la niște prieteni iar ei aveau o vecina cu vreo 4 ani mai mare ca mine .Am început sa desenam dar când ma uitam la desenele ai rămâneam uimita ,fata de ale mele erau superbe ,de atunci și pana în zilele de azi desenez iar de anul trecut am început sa ma perfecționez în anime-ul
adevarat.Multi mi-au zis sa merg la scoală de arta dar nu fiindcă vreau sa rămână doar una dintre pasiunile mele
Selbst Engel weinen, Engel leiden, Engel fuhl'n sich mal alleine
Sie verzweifeln, wie jeder andre, fallen tief und haben Feinde




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)