Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Imi place felul in care doare

#1
capitolul 1:inceputul dezastrului.
Sambata seara.O seara banala pe care ar trebuii sa mi-o petrec in bar beata de nu mai pot merge pe drum.Dar eu nu stau ca tampita in casa ascultandu-l pe blond cum se vaita din toate incheieturile pe motiv ca maine plec si o sa il uit si ca nu o sa il mai iubesc,de parca as fi facut-o vreodata.Este si va fi mereu doar o distractie pentru mine,doar un alt pusti care sa indragostit de mine.Alt fraier care imi face toate voiile si eu ma sterg pe maini cu el si il arunc la gunoi.Poate credeti ca sunt o scorpie...dar de fapt asta sunt si nu conteaza atat timp cat eu ma distrez.Am invatat de mica arta zambetului fals si a ochisorilor inocenti.Tata mereu imi spunea ca am un talent nativ,adica folosesc un zambet pe post de sedativ.Altii imi spun ca nu stie cum poate sa incapa atata venin intr-o fata atat de frumoasa ca mine.Asta sunt asa ma numesc si nu ma schimb pentru nimeni in lume.Nu stiu cum de am devenit atat de rautacioasa si atat de insensibila.Sunt de trei luni cu albert si el ma omoara cu nervii...tin la el dar in de ajuns de mult pentru a ramane in japonia departe de familia mea...departe de tot ce iubesc.Era momentul sa imi i-au larevedere de la Albert si sa ne vedem fiecare de viata lui.Imi era frica de reactia lui.Imi pare rau ca am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta sau sa tratez focul cu foc?
-Albert!de azi inainte fiecare isi vede de treaba lui!eu plec si tu ramai aici,nu putem continua astfel.
-Layla...doar nu vorbesti serios.Avem atatea amintiri impreuna,tot ce a fost frumos vrei sa uiti asa de odata doar pentru o vacanta in Anglia?
Saracul meu blondin!era atat de dulce cand era disperat dar asta nu il ajuta cu nimic,inca inrautateste situatia si mai rau.Nu suport oameni care se lasa prada sentimentelor.M-am pus pe canapea si am inceput sa analizez situatia.Ma uitla Albert ca la masini straine.Nu imi place sa stiu ca ce mi-a apartinut mie va fi al altcuiva,sa stiu ca imbratisarile si saruturile pe care mi le oferea mie sunt date pe tava altei fete.Ma intreb daca el isi va reface viata dupa plecarea mea.
-Albert tu sti ca te iubesc!

#2
Aaa, cred ca va veni Lynn (parca asa era) pe aici sa iti spuna ceva de 40 de randuri... Aaa, nu prea stii sa folosesti virgulele, o cam sugi la capitolul exprimare, "dialogul", daca se poate numi asa e incredibil de sec. Personaj stereotipic...also folosesti niste expresii cam dubioase, stiu ca vrei ca acea tipa sa fie cea mai bitchy badass dar momentan ai reusit sa o faci sa para...o pustioaca teribilista si putin cam 'curba'.
Also, vaz ca e si pe capitole lol, te-as sfatui sa amani putin continuare sau... sa nu continui, ca nu prea ai ce.

Mai citeste.

Jasmine: Mai citeste si tu regulile. Ai warn pt faza cu suptul.

Wunderbar: "o cam sugi la capitolul exprimare" --> Jasmine: Mai citeste si tu regulile. Ai warn pt faza cu suptul.
Pentru--> limbaj neadecvat

Stii, am si eu o mica nelamurire, de cand, verbul "a suge" este considerat vulgar? "Vampirii sug sangele oamenilor" "I'm a sucker for manga"
Am spus eu ca suge ceva? Ci ca o suge in general, adica nu e buna la asta, am folosit sub forma de expresie.

Cred ca va trebui sa mai citim regulile amundoua, caci asta in niciun cazu nu este limbaj "NEADECVAT".

Jasmine: Nu-ti sfatuiesc sa te iei la harta cu mine. Ce ai dat tu exemplu acolo sunt propozitii total paralele fata de contextul tau. Vampirii sug sangele are cu totul si cu totul alt inteles decat o cam sugi Si sincer acum, zi-mi ca n-a fost chestie cu subinteles! Si daca n-a fost, precizeaza ce anume sa suga [ acadeaua? uau. ar fi cel mai inteligent raspuns.]
Do not speak unless you can improve the silence.

#3
Hey!!! Buna! Am aterizat si eu pe aici si primul lucru care ma atras la acest fic a fost tiltul. Acum descrierea e bunicica, mai mergea pe acolo cateva fraze, sentimentele ei. Naratiunea e buna,iar actiunea nu e deloc grabita. Am vazut mai sus ca Wunderbar a scris ca ai propozitii ciudate, mie nu mi sa parut asa. Dialogul nu e sec, are o tenta usoara de sec.(ma scuzati pentru repetitia deranjanta). Capitolul e original, si mi se pare interesant, pentru o introducere e putin cam multa actiune dar fiecare cu gustul lui. Titlul imi place la nebunie dar puteai si tu sa scrii "Imi place felul in care doare" in loc de "imi place felul in care doare". Per total e binisor dar se poate si mai bine chiar mult mai bine. Astept capitolul urmator. Succes in continuare.
Uita-te in sus...
Uita-te in jos...
Acum uita-te la mine...
Fac misto de tine!!! 10



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Tot felul. appuru 2 2.786 22-10-2013, 05:59 PM
Ultimul răspuns: Rebecka Ford
  Nu zâmbi, doare . Lust. 17 7.019 12-03-2011, 11:35 AM
Ultimul răspuns: Addeh
  A place where you belong Utsuru 7 3.962 16-10-2010, 09:17 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Tradarea doare dar o poti uita! akadella 5 3.973 24-08-2010, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Paradox 。◕‿◕。
  Dragostea Doare[SasuSaku Fic] Alexiis 3 4.655 08-07-2010, 04:25 PM
Ultimul răspuns: Elena.
  Indiferenta doare[sasusaku] Kiddo 4 9.117 12-01-2010, 06:29 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)