Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Il practic, mi se potriveste, nu imi place.

#1
Am deschis acest topic in scopul de a te cunoaste mai bine pe tine si pe altii, sau de a-ti deschide ochii in privinta sporturilor pe care le-ai practicat, le practici, care iti plac etc., urmand tabelul de mai jos. Daca ai alte idei, poti veni cu ele. Fara spam, va rog, altfel voi sterge topicurile.

Practic
Imi place
Nu imi place
Vreau sa invat
Ma caracterizeaza

__________________________________
Practic inotul, insa nu de performanta. Am invatat acum 3 ani la piscina ( parca 3 ani au fost, lol ) si de atunci am gasit o pasiune pentru el. La plaja sau la tara cand merg la baraj imi gasesc de lucru. Bine, obosesc destul de repede pentru ca nu pot inota decat vara si nici atunci in fiecare zi, dar chiar mi-ar placea sa fac din acest sport un obicei.
Imi place fotbalul, insa doar sa il privesc. Ma amuza in acelasi timp cand privesc mingea cum se plimba de la un jucator la altu;. Nu cunosc toate echipele si nu ma pasioneaza numele fiecarui jucator, nici macar termenii folositi, insa imi place sportul in sine. Pe langa asta, as putea spune ca si fotbalul american ma incanta, insa nu le-as practica nici pe prima, nici pe a doua mentionate.
Nu imi place handballul. Am jucat in generala, invatasem regulile si totul, ma pricepeam putinel, dar nu a fost sa fie. Am avut multe colege care se pricepeau, insa de cand am venit la liceu si mai mult facem basket, am tras aer adanc in piept si am zis ca aici e rai. Fara handball, yeah!
Vreau sa invat cam tot ce se poate, apoi ma decid eu daca imi place sau displace sportul respectiv. Ma pasioneaza totusi voley-ul, sau chiar si basketul. As vrea totusi sa invat si sa ma dau cu skateul sau sa stiu cateva trick-uri de parkour. Suna interesant!
Ma caracterizeaza... Aici e cam greu. Sunt mai scunda si nu stiu ce sport m-ar caracteriza in totalitate, defapt nici nu m-am gandit la asta, dar cred ca ceva cu apa, ori bungee jumping, extreme, skateboarding si... tot asa.

#2
Hai ca ma bag si eu.
_________________________
Practic basketu; a fost o vreme(mai exact 2 ani jumatate) in care am practicat acest sport de performanta insa un mic incident m-a retinut pe loc si nu am putut juca cu echipa mea intr-un meci destul de important. Momentan practic acest sport de placere si pentru ca-l iubesc. Ador sa fiu pe teren sa detin mingea, sa arunc la cos si sa ma lupt pentru victorie.
Imi place Handballul. Desi am practicat si acest sport mi-am dat seama ca nu mi se potriveste indeajuns de mult asa ca m-am lasat, dar imi place sa privesc. In fosta mea scoala la ora de educatie fizica erau momente cand mai faceam echipe si mai jucam, insa doar de distractie. In ceea ce priveste 'privitul' ma uit la televizor la unele meciuri.
Nu imi placeVoley-ul. Deh, am facut voley dar nu mult timp si chiar nu imi place deloc. Pe langa ca acest joc e obositor e si naspa. Adica, parerea mea. Nu intentionez sa jignesc pe nimeni dar din perspectiva mea voley-ul e naspa rau.
Vreau sa invatInotul. E destul de dificil, adica au incercat amici de-ai mei sa ma invete si nu au reusit, insa tot imi place sa petrec timp in apa chiar daca nu stiu sa inot. Sper ca macar intr-o zi cu soare sa reusesc(,ceea ce o sa se si intample).
Ma caracterizeaza... Basketul. Desi nu sunt asa de inalta cu (,) concentrare si strategie poti orice. Am fost capitan in vechea echipa, deci nu prea a contat inaltimea. Uneori este si un avantaj daca esti mai scund, deoarece poti sa treci pe langa adversar cu mingea cu usurinta. Aici, aruncatul la cos "poate fi dificil" din perspectiva altora dar nu si din a mea. Deci, da, basketul ma caracterizeaza.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#3
Practic: Parkour, am practicat si skate-boarding
De skate ma-m lasat de vreo 7 luni,tocmai cand invatam si eu ceva mai mult mi-a pierit tot cheful. Oricum nu practicam la nivel profesional ci mai mult ca o distractie.
Parkour- ma lov',practic de aproape 2 ani (fara cateva luni),nu-mi trebuie acest sport decat pentru obstacole,e folositor uneori daca te grabesti plus ca da foarte bine la privire.
Imi place: BMX-tricks, Capoiera
Nu imi place: Habar na-m,nu ma-m gandit niciodata si nici na-m vreo idee momentan.
Vreau sa invat: Ce-mi place21 Dar in special Capoiera asta daca se poate considere sport
Ma caracterizeaza: No ideea, nu sportul caracterizeaza omul
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#4
Practic: Basket, la scoala, se pune? Bine, nu prea am mai fost eu prezenta la ore si cu siguranta nu stim sa jucam dupa reguli. Pun pariu că cine ne-ar vedea, ar crede ca jucam ratele si vanatorii 21
Imi place: Patinajul artistic! Este atat de elegant si de frumos. Acum mai putin, dar cand eram mica, doar la asa ceva ma uitam cand erau concursuri la televizor.
Nu imi place: Fotbalul. Multe amintiri neplacute legate de acest sport, deci nu pot sa-l suport. Nu-mi place sportul in sine, mi se pare stupid si suporterii au un comportament foarte aiurit si tampit. Serios, de ce sa te iei la bataie cu omul de langa tine doar ca jucatorii nu pot sa alerge cum trebuie dupa o mingie?
Vreau sa invat: Inotul. Mi-ar placea, asa nu m-as mai simti ca un bolovan 21 Plus, ador balaceala, si putin inot nu ar strica.
Ma caracterizeaza: Sunt extrem de scunda, si plinuta si extrem de sedentara. Deci habar nu am ce sport ma caracterizeaza. Datul cu rolele se pune? Dacă da, cred ca asta e. M-as da toata ziua daca nu as fi prea lenesa.
She's wiskey in a teacup.



#5
Practic: In ultimul timp nimic 21 Decat la o eventuala iesire, se mai nimereste sa mergem la un tenis, tenis de masa sau bowling. Iesitul cu bicicleta nu prea se pune, ca momentan nu este ceva constant.
Imi place si mi se potriveste (2 in 1): De cand ma stiu mi-a placut sa joc volei, dar dupa ce am terminat liceul nu am prea mai avut ocazia. Doar cand mai mergem la mare mai reusim s aincingem cate un joc asa rapid si foarte stangaci Smile
Nu imi place: Baschetul si tenisul. Pentru ca sunt total pe langa cand vine vorba de sporturile astea doua. Poate si din cauza ca nu-mi plac. Doamne si cand ma gandesc ca la BAC am ales baschet din cauza unui coleg care imi spuunea povesti nemuritoare cum ca la baschet e mai usor decat la volei.

#6
Practic: Nimic in mod special. Uneori baschet, volei, badminton (mai des).
Imi place: Volei, badminton, skateboarding, parkour. M-am documentat in privinta lor, am vazut videoclipuri de skateboarding si parkour, iubesc ce fac oamenii aia. Ador sa joc badminton la scoala, volei la fel.
Nu imi place: Fotbal, handbal. Fotbalul ma plictiseste, desi uneori ma amuz sa le arunc mingea la baieti sau sa-i dau suturi pe strada cand joaca ei, insa niciodata n-am fost vreo fana a acestui sport. Si handbalul l-am jucat o vreme, la scoala, cand ne punea un fost profesor, dar chiar nu-mi place.
Vreau sa invat: Hmm, skateboarding, parkour. Nu m-am gandit pana acum la altele inafara de astea. 39
Ma caracterizeaza: Voleiul. :3 Plus ca vreau sa mai cresc vreo 2 cm deci volei rules! Si parkour-ul cred ca ma caracterizeaza, de asta as vrea sa invat. 39
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#7
Practic: Mai bine zic -practicam-. Acum nu am timp de un anume sport, in niciun caz de mai multe. Practicam volei, innot, karate,skate-boarding si uneori tenis. Practic skate-boarding de 3 ani, volei din gimnaziala, inotul si karatele la fel. Tenis jucam cu familia si prietenii.
Imi place: Sporturile enumerate mai sus.
Nu imi place: footballul
Vreau sa invat: Niciun sport momentan.
Ma caracterizeaza: Nu stiu daca ma poate caracteriza un sport. Dar ma regasesc in innot. Ma simt bine in apa, ma simt libera.
: )
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#8
Practic: Scuba diving si inotul, avand in vedere ca lucrez pentru un centru de scufundari mi se pare normal. Cat despre inot, locuiesc pe o insula cu marea la 5 minute de mine, deci e la mintea cocosului sa nu o fac. Cand ajung la patinoarul din Limassol mai trag cate o tura pe patine, dar nu foarte des. Pe langa asta sporturile pe care obisnuiam cand eram acasa, desi cu mai mare greutate aici: Tennis, Volleyball. Am practicat tennis de performanta cand eram copil, dar a trebuit sa renunt.

Imi place: Tennis, handball, scuba diving, squash, sky diving, inotul.

Nu imi place: Nu imi place sa privesc footballul, detest atletismul si karate, si nu ma mai pui pe o pereche de skiuri cat voi trai...

Vreau sa invat: Trasul cu arcul (archery, ce naspa suna tradus...), capoeira (care e destul de inutil ca metoda de aparare, dar cum imi place dansul...), akido (pentru self defense), calaritul, snowboardingul

Ma caracterizeaza: Scuba diving pentru ca sunt genul de persoana care ar vrea sa exploreze si detesta ca nu are de ales decat sa stea pe loc. Daca ajung Divemaster imi iau palaria si plec in lume.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#9
Practic: Voley. E singurul sport de care m-am putut tine. La majoritatea am renuntat din cauza foatului ca nu mi se potriveau. In plus, nici un antrenor nu era asa dur cum e asta cu care facvoley. Fac dimineata o pregatire fizica de-mi sar capacele.

Imi place: inotul. E un sport pe careas vrea sa-l practic dar n-am unde. Totusi, sa ma duc in fiecare an la mare ma ajuta. Si mai dau pela strandul local, doar ca acolo e aglomeratie mare X_X

Nu imi place: Bascket-ul. Urasc sportul asta. emult prea dur si violent.

Vreau sa invat: Karate106 Sa calaresc si sa ski-ez.

Ma caracterizeaza: Nu stiu daca ma caracterizeaza vreun sport. Poate inotul sau voley-ul.
[Imagine: universul1.jpg]

#10
Practic: Ciclismul. Rar sa fie o zi frumoasa in care sa nu folosesc bicicleta, de zece ani incoace. Am reusit vara asta sa fac antrenament serios pe ea, dar am lasat-o moale odata cu treburile agricole 21 ma reapuc in octombrie de pedalat iar. O fac doar pentru sanatate si ca sa-mi revin dintr-o lipsa de forma prelungita. Am incercat de curand sa fac cateva elemente usoare de tae kwon do, dar conditia fizica deocamdata lasa de dorit fata de acum 5-6 ani cand practicam asa ceva.
Imi place: Sahul, dar nu am timp de el. Eram foarte bun in liceu, n-am continuat sa joc insa. Parkour, pe care il faceam printr-a zecea pe ascuns in niste cladiri parasite, ca sa nu zica oameni ca-s nebun 21 pe atunci invatam tehnica doar de pe internet si am luat multe trante pana sa iasa ceva bun. Conditia fizica s-a dus naibii insa. Ador voleiul, prietena mea cea mai buna juca intr-o echipa de liga si m-a luat la cateva meciuri. Eu insa n-am prea jucat asa ceva.
Nu-mi place: Hocheiul si baseballul. Nu le inteleg si nu-mi face placere sa le urmaresc, daramite sa le joc.
Vreau sa invat: Sa reinvat de fapt tae kwon do. Si scufundari, din cauza Daianei 21
Ma caracterizeaza: habar n-am...
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)