Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Idei pentru FA & FF

#1
Tot ce va deranjeaza, va place, doriti sa schimbati.
Pareri despre alegera temelor, executarea...orice.
Ne puteti si ajuta sa aducem ceva util.
Post cread dupa propunera lui 2011', pentru a nu imbulzi tread-ul precedent...astfel..Start!

#2
Pai ma bucur ca s-a deschis un asemenea topic. 39
Mie mi-ar placea, si sunt sigura ca nu numai mie, daca s-ar da si alte medalii, cum ar fi cele de premiul I, II, III, Mentinue. Adica am vazut ca medalia o primesc doar o echipa, cea castigatoare. Totusi, ar trebui sa ne gandim si la ceilalti participanti. Nu lucreaza degeaba. : |
Legat de teme la FF & FA, nu prea am ce comenta. Acestea normal ca trebuie sa contina macar un strop din acea tematica. :]
Daca mai imi vin idei, o sa incerc sa le insir pe aici...

#3
(16-03-2011, 11:08 AM)MusicxD A scris: Mie mi-ar placea, si sunt sigura ca nu numai mie, daca s-ar da si alte medalii, cum ar fi cele de premiul I, II, III, Mentinue. Adica am vazut ca medalia o primesc doar o echipa, cea castigatoare. Totusi, ar trebui sa ne gandim si la ceilalti participanti. Nu lucreaza degeaba. : |

In legatura cu asta, music, medaliile de premiul, I,II si III si mentiune sunt in constructie. Am vorbit cu mith despre asta si s-ar putea sa existe medalii mai speciale si poate mai unicate ca la restul concursurilor. In primul rand asteptati ca asa ceva sigur se rezolva. [maybe].

--
on:

Idei de fic 39 pai poate sa existe si ceva mai putin vesel adica, si unele teme mai dramatice. Si vesele si dramatice, dar nu nu mai vesele.
cam atat daca mai am idei o sa la zic.

CoCo. Me
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#4
@2011'
Pai ideea cu temele mai dramatice nu e rea deloc. Am observat pe aici teme de veselie. Cred ca unele mai melancolice nu ar strica...
39
P.S. Mersi ca m-ai lamurit la faza cu medaliile. ^^

#5
In primul rand : Nu sunt de acord cu medaliile si pentru 1, 2, 3 si Mentiune. Da, inteleg sa se acorde si lor dar nu o medalie speciala pentru fiecare. Sa fie Una pentru locul 1 si Una speciala pentru 2, 3 si Mentiune. Cu toate astea mi se apre aiurea >.>. Daca sunt 4 echipe toate vor lua medalie, si nu este corect. De exemplu : O echipa cu un fic excelent si cu un desen groaznic => Ultimul loc, aka mentiune sa ia medalie . Pentru ce ? Pentru ala care a facut un desen de `toata frumusetea` ? Nu mi se pare corect. Da, vrem sa ne distram, dar sa nu intrecem umpic limita 21. Per total as vrea sa fie doar pentru Locul 1 si 2. Doar cei mai buni , si asa putem sa ne ambitionam si mai mult.

In al doilea rand : IDeeile ficului sunt foarte vesele, chiar nu prea sunt eu cu astea, cea de data trecuta am iubit-o fata de tema de luna asta. Adica eu una ma lesin pe mine * ce exprimari am si eu * - . -. Sa se dea ceva complex , ceva ce sa ne puna pe jar si sa ne placa, adica cel putin tema de luna asta nu imi place dar ma voi stradui, nu vreau sa imi dezamagesc colega.

In al treilea rand : te iubesc Mitch pentru ca ai avut ideea asta cu acest concurs si ca imi umplii timpul 24 !
[Imagine: Jun0xCa.png]

#6
Nu ştiu, încercaţi să fiţi mai la ``curent`` cu temele. Adică, pentru ediţia asta a`ţi avut tema `` 1 Aprilie``, iar noi suntem în Martie -.-. Ştiu, nu mai e mult până la 1 Aprilie, dar Martie e Martie, are şi ea obiceiurile ei, tradiţii etc. 106 Nu o văd ca pe o greşeală, dar mi se pare cam aiurea. Ca şi cum noi am fi în Iulie şi tu ne`ai da o temă pentru Crăciun 21 Nu o lua în numa de rău ! ^^
[Imagine: Hm757.png]





#7
La ideea cu medaliile nu prea sunt de acord cu voi. Adica mi se pare corect sa ramana doar medalia de acum si sa se acorde doar celor care au castigat concursul, fiindca aceia sunt cei mai buni, iar asta ii va face pe ceilalti sa se ambitioneze si mai tare.
La ideile despre fic, sunt de acord cu voi. Adica, de exemplu, tema pentru editia aceasta nu cred ca le convine tuturor, nu toti pot face pe cineva sa rada. Ar mai trebui sa fie date si teme mai triste, dramatice, cum vreti sa le numiti. Nu vad nici un rost ca tema data sa fie in concordanta cu luna in care suntem. Mi se pare o mare prostie. -_- La FOTM nu se tine seama de luna in care suntem, de ce nu ar fi si aici la fel?... De exemplu, am putea luna aceasta sa ramana tema aceasta, sa se desfasoare concursul ca pana acum si la final, la afisarea rezultatelor, castigatorii sa aiba o zi sau doua sa iti spuna tema, iar imediat cum primesti tema pentru fic, sa deschizi topicul in care sa anunti tema si perioada de inscriere. Asa mi se pare cel mai corect, iar de tema la art nu cred ca mai e nevoie fiindca dupa ce le trimiti fic-urile desenatorilor ei vor fi liberi sa faca un desen care sa aiba legatura cu fic-ul si ar fi mai bine asa, ar fi mai usor si pentru cei de la fic, si pentru cei de la art.
Acum, as vrea sa propun ceva, daca bineinteles am voie. Modul de votare, nu stiu nu prea mi se pare corect. Adica useri x si y ii spun lui z:''Bai, vezi ca ala e fic-ul/desenul meu, voteaza-ne!'' Nu prea stiu daca e asa, dau doar cu presupusul. Ar fi bine daca ai gasi pe cineva specializat in domeniul art-ului, fic-ului, care pe langa comentariile celorlalti useri, sa evalueze fiecare fic/art in parte sa dea note si cu notele de la persoana respectiva si notele date de ceilalti useri sa se calculeze punctajul, cred ca ar fi bine asa.
Asta a fost doar o propunere, nu imi sariti acum in cap -_-.
[Imagine: j5atg3.png]


#8
1. Ce zice Kayla ( Dracusor ) are logica. Chiar una foarte mare ( cum suna ). Ar trebui sa gasim pe cineva care sa vrea sa comenteze mult si bun la fiecare fic si art , pentru ca eu una ma inscriu si pentru a vedea ce critica primesc si nu prea primesc.

2. Ai facut un mod de votare incat numai Artu` primeste critici -.-. Ficu` are paduchi ? Nu cred. Ar fi trebui sa fie ceva de genu : Calitatea Artului : / Calitatea Ficului : / Tema Respectata : / Legatura dintre fic si art : / Per total : /. Si la revedere >.>.

3. Sa fie Medalie doar pentru 1 si 2 ( locurile ).

Si cam atat, am vaga idee ca am un deja vu in ceea ce priveste acest comentariu o.o
[Imagine: Jun0xCa.png]

#9
Daca nu vreti pentru mentiune nu vreti. DAr pentru locul trei tot voi face una, fie ca vreti fie ca nu. Cum este si la concursuri. Locul 1 -o medalie, locul doi o medalie si locul trei o medalie. Acum o luam logic. Si Pentru mentiune, nu punem nimic.

Cum e si al olimpiade: aur, argint bronz. Asa va fi. Si o medalie pentru locul 3. Mi se pare corect.

Kayla: da, asa ma gandeam si eu, dar mitch a zis ca nu este corecxt si castigaatorii nu au voie sa mai participe. Ceea ce again, nu e deloc corect.

P.s: music, nai pentru ce. ^^
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#10
De ce mama gainii sa facem o mie de medalii 22. Haideti, putina logica. Si la FOTM se da O medalie pentru locul intati si o medalie pentru 2 si 3. Adica O medalia care sa se acorde ambelor locuri, mie asa mi se pare corect. Si faza cu Olimpiada ! Noi suntem la olimpiada ? Daca era asa, stateam si eu 24 din 24 ca sa fac cea mai buna lucrare ca sa castig medalia de aur, zau asa 22
[Imagine: Jun0xCa.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)