Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Idei noi pt Zup

Huh? Nu, le e foarte bine acolo unde sunt. E sectiunea speciala pentru concursurile lunare. Sa nu fie amestecate zeci de threaduri cu cele postate de userii obisnuiti.

Eu ma ocup de SOTM si MOTM, Aly de FOTM, Ang de POTM si etc.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

(26-08-2011, 12:40 PM)Ann A scris: phu.. gol topicul asta de mult timp.

AS avea o mica idee. O imbunatatire defapt. Flaw/ALy, ati putea sa refaceti blogul de pe portal? Sau macar sa il gasim aici pe forum? Nu neaparat acum, dar anul asta, la anul? Adica, mie una mi-a placut si posibil si altora.

Multumesc si astept raspuns ^^

Nu am acces la ftp ca sa fac asa ceva si in al doilea rand, rugati-l pe Tan sa mai faca si el ceva probleme tehnice pentru ca eu nu am cum.

@theory, deja sunt asa. Hall of Fame si regulile sunt sticky, inscrierile sunt doar o perioada si sunt unicele subiecte deschise, cand se inchid inscrierile se deschid voturile. Restul subiectelor inchise si oricum, cand intri in forum acolo, apar boldate si ca unicele deschise.

Eu nu ma mai ocup de FOTM, este Nya cea care se ocupa de el.

(16-01-2012, 02:05 AM)Uberwald A scris: Huh? Nu, le e foarte bine acolo unde sunt. E sectiunea speciala pentru concursurile lunare. Sa nu fie amestecate zeci de threaduri cu cele postate de userii obisnuiti.

Eu ma ocup de SOTM si MOTM, Aly de FOTM, Ang de POTM si etc.

N-am zis să se creeze altă secţiune, am spus doar să fie mutate concursulrile din luna respectivă la subiecte importante.

@Narnia: I think i've got it. ^^ thx

Sugestia mea ar fi sa modificati USER GUIDE-ul de la RPG-uri. Sa scrieti informatii CORECTE despre OOC, BIC, PP (PowerPlay) si sa adaugati o exceptie de la regula "ai mentionat in ooc cine sa fie next, ala e musai sa fie" (desi nu mi se pare normal sa existe asa ceva... poate doar o recomandare... da' nu regula) ca daca nu s-a mai postat de 12-24-36-48-n-spe mii de ore, sa nu mai fie valabil OOC-ul...

Something is going wrong, here... And no-one does anything to fix that!
E ca situatia generala a tarii... astia noi si cu ceva viziune sunt eliminati la foc continuu.
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

Ooo, ce dragut esti XPT1, dar hai sa nu fie asa cum zici tu, da? Eh, noi cei care inchisesem RPG-ul
stim cum se joaca intr-unul si asa mai departe. L-am redeschis doar le cererea userilor, fara sa fi avut ocazia sa terminam de reorganizat.

Sper ca ai observat ca sunt mari schimbari, nu?

RPG inchis iar, pentru ca tu ai fost atat de dragut sa ne dai noua lectii.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

(21-01-2012, 07:18 PM)Xpt1 A scris: Sugestia mea ar fi sa modificati USER GUIDE-ul de la RPG-uri. Sa scrieti informatii CORECTE despre OOC, BIC, PP (PowerPlay) si sa adaugati o exceptie de la regula "ai mentionat in ooc cine sa fie next, ala e musai sa fie" (desi nu mi se pare normal sa existe asa ceva... poate doar o recomandare... da' nu regula) ca daca nu s-a mai postat de 12-24-36-48-n-spe mii de ore, sa nu mai fie valabil OOC-ul...

Something is going wrong, here... And no-one does anything to fix that!
E ca situatia generala a tarii... astia noi si cu ceva viziune sunt eliminati la foc continuu.

Felicitari. Tocmai ai reusit prin acest post sa ma determeni sa inchid RPG-ul iar.

RPG-ul nu este terminat, i-am dat drumul doar ca sa nu imi mai faceti cra-cra-cra prin pm-uri si pe mess ca de ce e inchis rpg-ul ca eu vreau sa postez acuma la ora asta din zi si "je vrea akma akma , AKMA ALY AKMA!!!" Quote de pe mess.

Termenul redeschiderii? In curand.

N-ar fi mai usor sa faci o lista cu to-do pentru RPG-uri si sa bifezi ce ai rezolvat si sa lasi nebifat ce mai e de facut, ca adminii/moderatorii sa stie ce si cum, ca sa termine mai repede?
[v] Structura
- [Thread] Poveste
- [Thread] Inscriere
- [Categorie] Capitolul I : La arme!
- - Episodul 1: The introduction of the characters [The begining]
- - Ep.2: Prima zi de scoala
- - Ep.3: Prima misiune
- - Ep...
- - Ep.5964583: The last slash [The end]
- [Categorie] Capitolul II : In bataia pustii
- [Categorie] ...
- [Categorie] Capitolul XXX: The last wave (Ultimul val)
[x] User Guide
- ooc, bic, pp, etc.
- Asa da, asa nu
- etc.

[*] Aceasta lista are nevoie de completari. Rog mozii/adminii sa editeze postul cu ce mai este nevoie.

O idee ar fi sa creezi un nou sub-sub-forum ptr. RPG cu structura asta si sa fie mutate toate alea acolo...
Cat despre regulament... Daca am timp, voi revenii maine cu un model de User Guide...

Nu de-alta, da' si eu am site-uri, da' cand ma apuc sa lucrez la unu', poate sa treaca si trenu prin camera, ca pe mine nu ma clinteste de la munca pana nu termin... Da' chiar, de ce nu ma faci MOD week-end-ul ce urmeaza (vineri-duminica) si-mi dai lista cu to-do, sa le rezolv? Asta, asa, ca o gluma... nu ma lua in serios, ca s-asa am destule lucruri pe cap, de cand s-a terminat vacanta... Desi, macar asa as stii ca, IN SFARSIT, s-a terminat lucrul la PRG-uri... Da' stiu ca asta nu se va intampla din moment ce am doar cateva posturi si reputatie aproape inexistenta... la care mai adaugi faptul ca nu ma cunoasteti, n-aveti incredere, etc. ...

Oricum, mi-ar face placere sa va ajut...
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

Nu vei reveni cu nimic de genul User Guide si reguli, pentru ca tu nu faci parte din echipa si noi avem deja regulile facute. Dar spre deosebire de tine, noi avem locuri de munca, examene de dat si o viata personala.

Avem si schemele facute si acum se lucreaza la RPG, se va lucra si maine. Te rog, nu mai veni cu idei revelatoare. Stim deja tot ce ne zici, si mai bine de atat.

Cel putin eu cu Aly, DiZ si Cyber facem chestia asta de 6 ani.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

(21-01-2012, 08:47 PM)Xpt1 A scris: N-ar fi mai usor sa faci o lista cu to-do pentru RPG-uri si sa bifezi ce ai rezolvat si sa lasi nebifat ce mai e de facut, ca adminii/moderatorii sa stie ce si cum, ca sa termine mai repede?

Dude, I'm the only freaking admin here! Momentan lucram la RPG. Crede-ma, suntem 4-5 persoane care lucreaza la un forum intreg, de la un moderator simplu la globali la admini. Suntem pe conferinta pe skype si fiecare face cate ceva. Eu ar trebui sa invat acuma tinand cont ca am examen, inca un global la fel si preferam sa ne ocupam de zup sa il punem la punct.

Ok... Stiu cum este cand cineva se baga peste munca mea... dar, sincer, nu inteleg de ce nu mariti staff-ul, daca aveti chiar atat de lucru (la animezup ma refer)...

edit: presupun ca o sa raspundeti cu "trust", "security" or related ideas...
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)