Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ia un interviu!

Se vede treaba ca nu am de lucru azi si vreau sa ma joc.

1. Care ar fi primul lucru pe care l-ai lua cu tine daca apartamentul/casa ti-ar lua foc? (am mai pus intrebarea asta pe la pagina 9, cred)
Eu sunt un lucru destul de important pentru mine. Deci mi-as cara organismu' afara. Bine, ma... daca insisti... laptopu'.

2. Care-i melodia ce constituie placerea ta vinovata?
Banuiesc ca Paper Aeroplanes - Multiple Love... desi nu cred ca am inteles corect intrebarea. Whatever.

3. Ce ti-ai cumpara daca ti s-ar da 1000$ (acum ca tot a crescut dolaru')?
o bormasina silentioasa. sau un sistem de taiat ultrasilentios. sau... un alt laptop. si niste programe cu licenta.

4. Ai vreun obicei ciudat?
cu siguranta. sa stau noaptea pe forumul asta...

Acum eu:

1. Ce fapt trait te-a impresionat asa de tare astfel incat ti-a schimbat perspectivele?
2. La ce aspiri? Ce visuri/planuri ai?
3. Ce te scoate din sarite?
[Imagine: F3GHuiy.png]
You Know Nothing
I'm such a LESBIAN! LOL
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071

1. Firea mea din cale-afara de sensibila ma lasa deosebit de impresionata de orice dovada de bunatate din jur. Obisnuiam sa ma framant, fara rost, dupa cum am vazut mai apoi, la gandul ca faradelegile au fost de cand lumea mai pregnante decat stradaniile oamenilor de a practica virtutea; eu insami mi-am fost cel mai graitor exemplu, caci nu rareori slabiciunea si amorul propriu mi-au decimat eforturile de cumpatare, nu rareori am esuat in a-mi sincroniza principiile moralizatoare cu actiunile. Schimbarea s-a petrecut treptat (si e inca in desfasurare hehe) pe masura ce am inceput sa nu mai traiesc din exterior spre interior, ci din interior spre exterior, fapt care-mi impune sa exersez sinceritatea fata de propria persoana. Sunt chiar mai usor impresionabila acum, intrucat imi prelungesc singura bucuria la vederea binelui pe care cei din jur aleg sa-l faca neconditionat altora, si, in acelasi timp, m-am obisnuit sa nu mai am asteptari fata de ceilalti (o postare prea lunga, observ, tare-mi mai place ~inca~ sa vorbesc despre mine; mai am de lucrat la tendinta asta de martirizare).

2. Momentan am in plan sa scriu si sa incerc sa pun in aplicare niste proiecte (fonduri nerambursabile) pe teme sociale si culturale.

3. Destule, dar de obicei oamenii care nu se dau din calea celor care trebuie sa coboare din autobuz/troleu/metrou etc. - un motiv banal de iritare, insa de cele mai multe ori mi-e greu sa mi-l pasez din minte.


Prea bine, urmatorule/urmatoareo, ce zici de:

1 Iti doresti sa ai copii?
2 Daca nu, de ce nu?
3 Daca da, ai vreo preferinta de sex? (baiat sau fata)
4 Sa zicem ca ai avea posibilitatea sa transmiti o propozitie (NU fraza) in trecut, sa ajunga la tine cand erai mai mic/a. Care ar fi aceasta propozitie?
[Imagine: 7rA0Lg3.png]

Abia acum realizez ca ai un nickname... Bacovia-gen, cum s-ar zice. Pana acum ma multumeam doar cu avatarul... nu stiu de ce nu am citit si nickname-ul. Probabil si dislexia mi-o fi jucat niste feste.

Tuturor le place sa vorbeasca despre sine. De asta sunt si vulnerabili oamenii.

Dap. Corect observatia cu mijloacele de transport in comun. LOL.

Bun... unde eram? Ah, da... intrebari. De fapt, raspunsuri:

1. Deocamdata nu. Poate cand o sa ajung la varsta lu' Irinel si o sa-mi gasesc o tipa cu 30-40 de ani mai tanara atunci... nu se stie. Poate o sa fiu suficient de senil incat sa nu mai conteze.

2. Fiindca resposabilitati. Un copil are nevoie pe langa iubire si... bani de buzunar si de alte chestii. Si da... e foarte scump sa ai un copil in ziua de azi. Mereu a fost. Si nu cred ca as fi un parinte responsabil.

3. Dar... daca s-ar intampla... as dori sa fie fata. Cred. Desi cred ca un baiat ar fi mai simplu de inteles. Doar si eu sunt la fel. LOL.

4. Depinde de perioada de timp:

daca as trimite un mesaj pentru 1994:
Citeste mai mult si mergi mai des la dentist!

daca ar fi 2000 - cred:
Du-te la telecomunicatii, singur chiar!!!!!!!

daca ar fi 2002:
Prima optiune Cerna! Prima, nu a doua! LOL

daca ar fi 2006:
Du-te, ba, la Galati si stai acolo! LOL

daca ar fi 2008:
Nu te duce, ba, la Costinesti!

daca ar fi 2009:
Ai vazut, deci... care-i concluzia!???

daca ar fi 2010:
Nu te duce, ba, la Bucuresti!!!!

Multe as transmite in trecut.

Eu cu intrebarile - e adevarat data trecuta am dat-o-n bara:

1. Care este regizorul tau preferat?

2. Batman - Bruce Wayne sau Batman Beyond - Terry McGinnis?

3. E un site anime: Care-i anime-ul tau preferat si de ce?
[Imagine: F3GHuiy.png]
You Know Nothing
I'm such a LESBIAN! LOL
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)