Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hinata

#11
Well ...
Hinata este o fată rușinoasă. Deși este timidă, Hinata este puternică. Este puțin mai diferită de celelalte fete din anime, pentru că este timidă și iși arată sentimentele. Este genul de persoană mai retrasă, calmă și relaxată.
Când Naruto este prin preajmă roșește și se emoționează, pentru că ține la el.
În shippuuden are părul mai lung. Provine din clanul hyuuga și asemenea verișorului ei, deține byakuganul. Alături de Kiba și Shino, formează o echipă bună.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#12
Ce pot sa spun despre acest personaj 39
In primul rand este total opusul meu =]] Nu prea imi place de ea , deoarece este teribil de timida o_o . Inteleg ca exista si oameni cu aceasta insusire , dar nici chiar in halul acela xD . In prima parte nu mi-a placut absolut de ea , deoarece nu prea ii vedeam rostul in anime . Singurul lucru care mi-a captat atentia la ea ... lupta cu Neji la examenele chunin . Adica a dovedit cat de puternica este si a nu fugit de lupta asa cum credeau toti ca se va intampla ( mai ales eu o_o ) . Ii place de Naruto ... cred ca cei doi ar face un cuplu destul de dragut . Nu il vad pe Naruto cu Sakura , deci ramane al Hinatei =]] . Ma intreb daca ii va marturisi vreodata dragostea care ii poarta o_o . Cu siguranta daca Naruto ar sti i-ar raspunde la sentimente .
Mi-a placut mai mult de ea in Shippuuden , deoarece era mult mai frumoasa . Ii crescuse parul , iar imbracamintea era mult mai normal ca cel de dinainte =]] . Am vazut-o mai mult in lupte , dar tot la fel de timida -.- .
Nu stiu ce sa spun ... nu imi exprima nimic xD Sper ca in final sa ramana cu Naruto , desi m-ar soca acest lucru =]]
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#13
Deci am ajuns la Hinata-chan, nu? 5

Desi timiditatea ei ma scoate din minti, odata la nu mai stiu ce episod era asa de rusinoasa si eu nervoasa din fire am inceput sa tip spunandu-i sa se maturizeze 21 , ca fire imi place foarte mult de ea.
Faptul ca-l iubeste pe Naruto in "secret" ma amuza/ fascineaza/ distreaza cel mai tare, dar mai ales faptul ca nimeni nu si-a dat seama, intrece orice limita!Se vede pe fata ei rosie ca il place, nu? 21
Cand vine vorba de putere/ forta, aici cred ca trebuie sa mai exerseze.Yuhi o antreneaza bine, insa nu-i de ajuns.Ma bucur macar ca Hinata stia asta de mult si a devenit mai puternica in Shippuden.Chiar daca se poate mai mult, cred ca ii connvine, pe moment, cat de priceputa este acum.

Aspectul ei fizic este de invidiat.
Cand er mica[12 ani parca] arata ca un copil si era asa de dulce!Iti inspira numai dorinta de aparare si nevinovatie.Ochii ei de un lila deschis, nu pot zice ca nu i se potrivesc cu parul, asta poate observa orisicine, iar imbracamintea, pantaloni albastrii si bluza bej, se potrivesc cu fata si tenul ei.
In Shippuden arata de 3x mai bine.Paarul, acum lung, iar hainele acum toate mov si albastre o fac... movalie.I se potriveste culoarea.

Deci, mie imi place foarte mult de ea, mai ales ca ma aseman cu dansa aproape din toate perspectivele exceptand la timididad, este unul din personajele mele feminine preferate.
[center][Imagine: 40628691.png][/center]
[center]Sanq's Rx'u! ^^[/center]

#14
Hinata...


Interesanta fata...Timida dar ji foarte,chiar foarte dragutsa,este fata perfecta pentru Naruto,ma rog,nici chiar aja de perfecta...Ji aja,imi place mult de tot de ea,ji avand in vedere timiditatea ei,este ji destul de puternica...Se descurca la greu,am observat in unele misiuni ca poate face ceva atunci cand se straduieste,dar totul este in zadar,caci Naruto nu o observa...Asta imi place cel mai mult...Se inroste groaznic,ameteste ji apoi BANG,lesina-moama ce tare reactioneaza in fata lui Naruto...Ma amuza de multe ori cand ii vad timiditatea exagerata21...Ma intreb cand o sa prinda ji ea ceva curaj ji o sa`i zik lui Naruto ce simte?Astept asta...Sigur voi rade21)

#15
Hinata este :X cea mai draguta fata din acest anime.Timiditatea,ambitia si faptul ca e optimista ii da putere si te face o sa indragesti din prima clipa.Faptul ca e timida o fac sa para ca nu are personalitate,dar este o fata foarte puternica .Daca ar fi cu Naruto i-ar sta bine deoarece71 poate el ar face-o sa iasa din carapace.
Daca o pasarica ti-a soptit ceva, inseamna ca ai innebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

#16
Deci Hinata e cea mai frumoasa fata din acest anime 8 Pur si simplua dat dovada de ambitie,putere,optimism si desigur iubire ! Chiar daca ma enerveza cateodata cand e prea timida imi revin can o vad cum lupta si cat de mult incearca sa ajunga ca Naruto 4 Deci e preferata si asa va ramane pentru mult timp8!

#17
Pot sa spun ca in Shippuden arata mult mai bine decat in episoadele in care era mai micuta!
Are o personalitate puternica,este timida,inteligenta dar si frumoasa plus ca dragostea ei fata de Naruto ii da si mult curaj. Caracterul ei se potriveste mult cu al meu numai ca eu nu sunt timida sunt tupeista 4 si mai pot spune ca se potriveste mult cu Naruto dar si cu Sasuke!
:bye:
[Imagine: thDark_Angel.jpg][Imagine: innocent.jpg] [Imagine: Anime_.jpg]

#18
Hinata este unul dintre personajele mele preferate, e absolut adorabila. Chiar daca uneori e foarte timida, a demonstrat ca este si puternica si un bun ninja, in primul rand prin felul in care a luptat impotriva lui Neji. E foarte dragut faptul ca e indragostita de Naruto si ca se emotioneaza de fiecare data cand acesta ii vorbeste. Ma bucur ca pana l-a urma si-a marturisit sentimentele in fata baiatului pe care il iubeste. 105
[Imagine: sig_reinoir.png]

#19
Cred ca s-a spus tot ce se putea despre ea pana acum insa Hinata este personajul meu preferat feminin .

Nu vreau sa ma gandesc la putere - este oricum o luptatoare si o arata oricand are ocazia - ci la personaj in general . Imi place foarte mult din punct de vedere moral . Sare in ajutorul oricui , este o fire deschisa si prietenoasa . Are o aura puternica si se vede in ce fel il schimba pe Kiba cand este in preajma .

E atat de draguta cand este timida este tipul de persoana pe care nu ai cum sa nu il iubesti ... Atrage prin prezenta si infatisare , ochii ei albi -lila sunt unici si inconfundabili si exprima o sinceritate profunda . Neji nu are aceasta putere din cauza princiipilor lui . Sincer nu-mi place parul ei atunci cand este scurt insa atunci cand creste este superb .

Ca si ninja se dezvolta armonios insa cu putina dificultate , de multe ori este inteleasa gresit si se inchide in ea insa se gasesc persoane precum Naruto care sa ii dea putere si speranta .

In ceea ce priveste dragostea fata de Naruto mi se pare ceva normal . Si primul lucru care l-am remarcat si care m-a facut sa o aleg ca personaj feminin favorit a fost faptul ca nu era o copie a celorlalte . Nu il admira pe Sasuke decat pentru puterea lui ocazional si nu a insistat niciodata pe aceste idei . E originala si placuta [ ca si persoana ] , iar faptul ca il alege chiar pe baiatul pe care restul nu il suporta ii evidentiaza personalitatea puternica si faptul ca nu se lasa influentata in aceasta privinta .

Tecutul ei nu a fost unul stralucit insa in afara de faptul ca nu a fost apreciata nu a trecut prin traume observabile [ sau da si imi scapa mie si atunci imi pare rau ... ] in schimb a continuat sa lupte pana s-a facut remarcata .

Ador personajul asta si as putea vorbi foarte mult despre el , am inceput sa fiu atenta la ea mult mai tarziu dupa ce mi-a placut pentru ca eram prea impresionata de prezenta puternica si tipatoare a lui Sasuke ... Dar imediat ce egoul lui a dat pe dinafara mi-am pastrat atentia asupra ei 4

Daca am gresit cu ceva mai sus va rog din suflet sa ma scuzati insa ea este si va ramane un personaj de o importanta vitala in acest anime si va fi dovada vie a faptului ca mai bine esti retras si cinstit decat infumurat si josnic .

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#20
Hmm, Hinata, interesant ..e cea mai dulcica fata din anime, poate e putin disperata si ea dupa Naruto, dar e acceptabil .. = )). Am inceput sa o indragesc cand eram mai mica, mi se parea ca seman mult cu ea [si acum cred asta]. Adica, fata timda care nu are curajul sa spuna nimic, s-a transformat in cineva puternic care are curajul sa isi spuna propria parere. Ar trebui sa ii marturiseasca lui Naruto ca il place, sigur ar uita de Sakurabla bla ..21
[Imagine: YWk6O.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Naruto si Hinata Debb.' 11 8.767 20-08-2013, 07:44 PM
Ultimul răspuns: girl from hell


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)