Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hiiro no Kakera (2012)

#1
[Imagine: 7438064.5.jpg]

Titlu: Hiira no Kakera
Titlu alternativ: Scarlet Fragment
Anul aparitiei: 2012
Numar episoade: 26
Genuri: Actiune, Romance, Fantasy, Shoujo

Proganista este o fata tanara (Tamaki) care viziteaza un satuc mic; isi aminteste de copilaria ei si este prinsa in istoria familiei ei supranaturale si in pericolele care o înconjoara. In timp ce se trezeste pe dealuri asteptand persoana pe care bunica sa a trimis-o pentru a aduce-o pe Tamaki in sat, aceasta intalneste o creatura mica si ciudata care vorbeste. Este atacata de trei creaturi din mocirla, insa un barbat ii sare in ajutor, salvand-o.

Puteti sa vizionati anime-ul online in romana aici: click. Enjoy ^^

Nu am fost prea impresionata de anime... A avut cateva clisee in unele episoade, si totul era prea comun... nimic special though, and no kisses btw *sad thing* Dar e bun de vizionat daca vrei sa urmaresti ceva scurt si usor de inteles.

#2
Am aruncat si eu o privire peste el. Nu mi se pare cine stie ce. Ieri am vazut primele 5 episoade si m-am oprit acolo. Adica, nu ma impresioneaza cu nimic. Grafica e destul de ok, dar povestea in sine e... nustiu, nu ma atrage. Imi place, cum arata Tamaki si celelalte personaje, inafara unui batran ce am inteles ca e de partea celeilalte "grupe", in fine. Din punctul meu de vedere Addeh, are dreptate. E bun de vizionat pentru cei care cauta ceva scurt si usor de inteles. Oricum, acest anime nu e genul care-mi place sa vad. Cam atat, Pa-pa.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#3
Acest anime m-a lasat foarte rece,nu stiu cum sa zic!Deci personajul principal nu face altceva decat sa se planga se sa se vaite!Aia 5 sau cati is i-au bataie in fiecare episod.Personajul principal masculin e foarte dens(hot?)Grafica,sa zicem ca merge..Cred ca i-as da un 5 cu indulgenta

#4
Da si pe mine ma lasat rece x_x inafara de grafica nu are nimic special....inca sunt la sezonul 2 si mie foarte greu sa-l continui, Gosh...este prea plictisitor >.< si personajul feminin e asa de enervant si felul cum e desenat si caracterul ei 22 adica ce-i cu bretonul ala nene ?21 Bine bine lasand partile rele cum am mai spus grafica e buna, povestea e destul de okay, dar putea fi si mai buna! Probabil daca era mai mult romance in aer atragea mai multe priviri 21 xD oricum in sezonul 2 am auzit ca o sa fie ceva ceva 15 daca aveti timp la dispozitie si muulta rabdar urmariti-l.Haai ca 12 episoade nu-i asa mult (mda vorbeam eu 21 ) Mie imi placea mult de Takuma <3.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)