Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hi.

#1
Salutare!
Ma numesc Alex si sunt un mare fan al Otaku Culture(Deci nu numai anime, ci in general. 10). Sunt nou in domeniul jocurilor de tip Fighter 2D dar m-au captivat si am devenit un fanatic Blazblue. Un prieten mi-a recomandat jocul acum cativa ani si inca imi urasc fiinta pentru ca nu l-am ascultat cand am avut ocazia.

Stiu engleza la un nivel mediu si din cauza ca nu am putut juca jocurile mele favorite pentru ca nu au fost localizate pe Europa, am inceput sa invat si japoneza, dar stiu decat kana si vreo 100 kanji...

Consider ca stiu destule in domeniul Otaku Culture asa ca va rog, fire away the questions.

Absolut IUBESC muzica rock si toate subgenurile. Prefer sa ascult piese fara vocals fiindca apreciez mai mult chitara decat singer-ul, si aici prefer fie Steve Vai sau Satriani, dar asta nu ma opreste sa ascult trupe precum Iron Maiden, Black Sabbath sau Gary Moore s.a.m.d. Cand ascult riff-uri, ma energizez si evident headbang. Un mic cadou pentru potentialii fani rock jos.
Cel mai probabil nu veti fi dezamagiti, e Daisuke Ishiwatari.

Cand e vorba de carti imi place sa citesc in general Light Novel-uri de pe baka-tsuki, insa si materia de la scoala poate fi OK.

Cam atata imi vine in minte sa scriu.
I am the White Void... I AM... ETC. ETC THE END HAS COME
Pakumen has lost interest in his own speech.
[Imagine: BlazBlue.full.1716224.jpg]

#2
Bine ai venit pe Animezup, Ragna!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
[Imagine: 7rA0Lg3.png]

#4

#5
Hello and welcome xD!
Sper sa te simti bine pe aici, suntem o familie mare si prietenoasa, asta imi place sa cred. Sunt sigura ca o sa te regasesti intr-o gramada de subiecte abordate pe site si o sa iti impartasesti parerea, asa, ca sa o aflam si noi, restul. Intrebari, iti plac pisicile? Dar ciocolata? Altceva, have fun xD!
Bye xD!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#6
Am 19 ani.
Nu pot spune chiar care e cel favorit, dar as alege dintre Steins;Gate si Clannad. Am vazut multe si cred ca as pune cel putin 8 pe locul 1 daca as face un top 10.
Sincer, am vazut multi protagonisti de acest gen si as alege antagonistul din motive psihologice. Antagonistul de obicei devine o persoana rea ca urmare a unor evenimente marcante(de obicei acesta este setting-ul intr-un anime, fiindca si antagonistul are nevoie de simpatie). Acele evenimente marcante ofera o imagine de ansamblu a lumii plot-ului si are un contrast fata de protagonist.

Desigur, un protagonist pozitiv, dar crud si sangeros as fi in felul lui destul de interesant. Astfel de personaje nu sunt gasite in anime-uri prea des, totusi.
@Dedal, imi plac pisicile dar nu prea sunt fan ciocolata, dar uneori cea alba e buna pentru suflet. 10
@Ashtoreth Desigur Blazblue si Borderlands.
Nu ma omor dupa filme, dar uneori merg la cinema si ma uit la ce e popular, precum Godzilla recent. Am vazut The Walking Dead ca serial dar a fost asa si asa.
Primul meu contact cu anime-urile a fost evident prin intermediul ProTV(Pokemon), dar mai tarziu pe A+/animax si dupa aceea un prieten mi-a dat un branci. De acolo am explorat singur.
I am the White Void... I AM... ETC. ETC THE END HAS COME
Pakumen has lost interest in his own speech.
[Imagine: BlazBlue.full.1716224.jpg]

#7
Hey there si bine ai venit pe Animezup hug Cum vad ca ceilalti useri ti-au pus intrebarile uzuale eu le voi pune pe cele mai ciudate si anume daca iti plac ciocolata si iepurasii? Dar pinguinii si care e melodia ta preferata pe care ai asculta-o de 999999999999999999999999999999999999999 ori si tot nu te-ai satura?

Inca o data bine ai venit si distractie placuta 4
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

#8
Bun venit pe forum.

La ce te referi cand spui Otaku Culture? Personal imi displace termenul de otaku, mai ales cand e purtat ca o medalie cand el este o insulta la origine.

In materie de jocuri fighter 2D nu am incercat decat cateva. Singurul care mi-a placut cu adevarat a fost Injustice: Gods Among Us. Ai incercat 3D fighters?

Ce serii de lightnovels ai citit? Care este cartea ta favorita?

Distractie placuta pe aici si spor la postat
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)