Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hetalia - Axis Powers

#1
So..multi dintre voi probabil ca ati auzit,Hetalia este unul dintre cele mai cunoscute anime`uri si se raspandeste ca ciuma xD Este un anime haios,momentan are 3 episoade fiecare de 5 minute.Chiar si intr`un timp atat de scurt sunt o tona de faze haioase.Este vorba in principal de Razboaiele Mondiale,doar ca aici sunt 35[cred] de personaje care le reprezinta tarile [sau asa ceva] ficare are numele tarii.Pana acum am aflat cate ceva despre Italy de N si Germany care sunt 2 personaje foarte cuuute :X Ei bine,va las pe voi,pana acum a fost total lol.Merita vazut,cine nu`l vede pierde enorm xD
Gasiti anime`ul de la grupul de fansub [gg] .mkv xD[eu il am si .avi,numa cu un search pe google si megaupload xD]
Poze:[Imagine: d1cd8033.jpg]
Si tarile xD[personajele]
http://i149.photobucket.com/albums/s64/s...mbuh00.jpg

Enjoy!
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#2
pfffft a ramas threadul gol? Nu-i problema, postez eu <3

Nici nu stiu de unde sa incep. Din cauza Hetaliei am devenit a history freak si urmaresc documentarele istorice cu cel mai mare interes 21 Nu am fost niciodata asa de pasionata de o serie cum sunt de APH, din moment ce din decembrie-ianuare am inceput sa citesc webcomicul si pana si astazi sunt fangirl.

Si mai adaug 3 personaje care au fost create mai tarziu :
Iceland - http://img301.imageshack.us/img301/6673/iceland001.jpg
Norway - http://img50.imageshack.us/img50/6080/norway001.jpg
Denmark - http://img140.imageshack.us/img140/4522/...009243.jpg [se vede ca sunt fana a tipului ;D]

Seria e amuzanta, dar personajele fiind tari personificate , pot sa primeasca si valente mai serioase/bloody/sad . Personajele mele fav sunt: Prussia, Denmark, England si Switzerland, iar perechile care ma fac sa imi ling monitorul sunt: Germany x Prussia, Denmark x Norway si England x Japan x USA.

Si ca sa inchei: became one with Russia? Y/Y

#3
Am vazut si eu cateva episoade*mai mult din curiozitate, pentru tam-tamul pe care l-a creat Hetalia* si recunosc ca a fost destul de amuzant. Nu am ajuns sa de pe scaun de ras, dar anumite faze au fost de-a dreptul hilare.
Nu sunt eu atasata atat de mult de istorie*si nici nu ma prea pricep* dar mi-a facut o reala placere sa vad tarile implicate in razboi sub forma unor personaje, avand fiecare ceva specific.
Cele mai amuzante parti erau cand Germany se certa cu Italy... A, si arhi-cunoscutul Pastaaaa~aa la auzul caruia nu ma puteam abtine sa nu rad si sa-mi amintesc cum a intrerupt Italy conferinta din primul episod21
She is a living existence of selfishness.


#4
Desi nu imi place istoriaam vazut si eu putin21.Bn acum depinde si care istorie anyway.. mi se pare haios si scurt.Si cu greu am dat de ele.Original mi se pare pt faptul ca tarile implicate in razboi au luat forma unor personaje.In rest nu prea am ce zice.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#5
Am inceput sa citesc online, benzi desenate un timp in urma pentru ca am avut doar afgani terminat de citit-tan Hetalia Axei si a apelat la mine chiar mai mult pentru ca eu sunt o istorie "tard, dar am avut ajuns distras cu alte titluri si nu a putut gasi de timp pentru ao citi, pana la anuntarea anime a fost postat. Inutil sa spun, eu sunt foarte emotionat, si anuntarea mi-a ajuns din nou seria de lectura, asa ca am stiut ce sa asteptam de la anime. Conceptul-tan este mare si este chiar mai hilar cu tarile din cauza stereotipurilor care sunt sigur de urmat.

#6
Sincer.. I /hate/ Hetalia. Why? Citeste mai jos. v

Isi bate joc de intregi natiuni personificandu-le in forma unui om cu diferite caracteristici. Singurul lucru care este diferit de stereotipurile rasiale este ca anumite dintre aceste caracteristici sunt bazate pe evenimente si tendinte istorice ale natiunilor respective.

Motivul principal pentru care eu urasc acest anime este ca isi bate joc de istorie si natiuni. Dar il urasc si deoarece ruineaza perceptia persoanelor naive fata de istorie(care sunt probabil majoritatea fanilor acestui anime.)

Exemplul perfect(nu stiu daca este doar fandom sau chiar apare in anime) este ideea ca Finlanda si Suedia sunt iubiti.

Seriously, what the f**k?

Doi prieteni Finlandezi de-ai mei au fost de acord ca autorii merita sorti cumplite dupa ce au auzit asa ceva. Ca sa il citez pe unul dintre ei: "I'd like to both mentally and physically abuse the author in the most gruesome ways possible."

Alt prieten: "Finland loving Sweden? That's like Russia loving the States or Germany loving France."

Si, in mod natural, sunt complet de acord cu ei. Acest anime scuipa pe istorie si isi bate joc de natiuni intregi. Nu vad un motiv pentru care nu ar trebui sa il urasc.

And for f**k's sake, this anime has the most f**ked up fandom! Iar daca o tinem tot asa, o sa se ajunga ca stimatii fani ai acestui anime sa urle: "Awwh, Germany! Germany was SO KEWT in WW2! <3"

#7
Mama, Sovereign nu trebuie sa te oftici asa...

Animeul (care e de fapt un ONA) e facut specific la bascaleala ca lumea sa rada 21 . Adica tu te asteptai la altceva? Nu trebuie sa o iei in serios. Nu iti place, nu te uita. Si dude daca va ofticati din atata lucru chiar aveti probleme. Cum am spus, nu va place, cine va obliga sa va uitati? Nimeni. Puteti sa-l dati naibii si gata. Nu e ca si cum esti un nimeni daca nu te uitit la Hetalia.

Eu m-am uitat doar din curiozitate si din cauza yaoi-ului lame de pe Zerochan care incepuse sa ma calce pe nervi. Nu sunt in fandom dar pentru o dupamiaza calduroasa si plictisitoare o poveste tampita merge chiar foarte bine. Adica aproape am facut pe mine de ras cand a iesit Italia din cutie si se tot tinea de Germania care incerca cu disperare sa scape de el. 21 au fost niste faze epice. Mie una mi se pare amuzant si prin stupiditate il face si mai amuzant.

And tah the fandom is really f***ed up. That's why I am not in.
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)