Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hellsing

#11
E prea super acest anime, pos spune ca il iubesc, adica este foarte inteligent si pterni, Vampirul suprem 21
Prima data cand a transformat-o pe politistaaia in vampir ma gandeam ca se va forma un cuplu dupaia mi-am adus aminte ca nu e unul din animele alea siropoase dedci asta inseamna ca nu va avea finalul astepat 21
Mia placut mult de Alucar pentru ca oricine il "omora" el se facea la loc cum era deci este super.
Un anime minunat prea frumos, plin de sange cum imi place mie 19

#12
Toti au o parere BUNA despre anime, eu am o idee BUNICICA. Pe myanimelist i-am dat un sase, dar poate merita un sapte... desi nu cred.
Anime-ul l-am vazut acum cateva saptamani bune. Ce nu mi-a placut la el? Victoria era umpluta de sange, in secunda urmatoare sangele dispare. Misto! Batalia finala intre Alucard si Incognito a fost foarte lame. Niste puteri, cateva secunde de uimire, blah-blah, vai, castiga Alucard! La asta nici nu ma asteptam. Sa imi moara mie smartphone-ul pe care nu il am. >.> Si alta chestie lame a fost ca Alucard era cel mai puternic etc.! Mda... 78 Si a fost naspa ca nu l-a mai aratat pe iubitul meu preot din Afghanistan. Altceva? Da, mai sunt lucruri. Oh, dar mai suuunt~. Primul episod a fost misto, am tot dat urmatorul episod, pana cand am inceput sa fiu atenta la diferite chestii si mi-a scazut nota din mintea mea si la fel si parerea intiala despre anime (ca va deveni 'preferatul' -unul dintre- meu). Ce mai vroiam sa zic? Ah, da, tare chestie cu firele majordomului.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#13
Hellsing! *suddenly appears here*
Haha, inca un anime ce mi-a 'umplut' copilaria de vampiri, mister, thriller and other stuff, pe care, bineinteles, acum le ador 21

La inceput, totul mi se parea in ceata (aveam vreo 12 ani and am vazut anime-ul pentu prima data) pentru ca nu intelegeam cine e de partea binelui si cine nu. Oh, si-mi puneam intrebari de genul: 'ce-s aia moroi?' *laughs*
Revin la anime-ul in sine.

Alucard - pe langa Victoria Seres, este personajul meu favorit (si cred ca nu numai al meu). Isi face 'treaba' atat de bine in organizatia Hellsing si ii este devotat Integrei, ceea ce m-a uimit oarecum cand am vazut ca el, un vampir in toata regula, ii este devotat unui om. De-abia mai tarziu am priceput faza cu camera secreta si cu unchiul Integrei, cand ea era inca o fetita.

Anime-ul are ceva ce te face sa il vizionezi in continuare, posibil sa fie din cauza ca are o poveste complexa, dupa parerea mea...
Oh, aproape ca uitasem de opening si de ending. Aproape ca devenisem un fel de obsessed girl dupa melodiile anime-ului, sa nu mai zic de vampirii in sine... 21

#14
Cand m-am apucat de asta (am intrat in lumea anime) daca nu stiai ce e aia Hellsing erai considerat ultimul copil. Printre primele animeuri vazute si chiar printre favorite pentru o perioada. Adevarul este ca seria este oarecum mediocra comparativ cu povestea din manca si noile ovauri. Din ele nu am vazut inca nimic pentru ca astept de ani de zile sa se termine si sa fac un mic maraton ca in vremurile bune.

Faptul ca Alucard este mai OP ca oricare nu m-a deranjat niciodata. E normal sa fie asa pentru ca el nu trece prin nici o schimbare. Nu are nevoie sa isi depaseasca conditia in termeni de putere. Singura limita pe care o are este ca nu este omniprezent. Si din punct de vedere dramatic asta creaza niste situatii foarte bune. Abia astept sa fie gata OVAurile. Pana atunci ma distrez cu altceva: Hellsing Abriged
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#15
Hellsing,unul dintre animeurile mele favorite 4
sincer cred ca varianta OVA este cu mult mai buna,si mai aproape de manga(am ajuns atat de obsedata de animeul asta incat am terminat de citit manga-ul cam intr-o luna)si sincere cu mult mai bun fata de varianta difuzata pe Animax.
Va recomand calduros sa vedeti si episoadele din OVA(putin cam sangeroasedar fara ele nu ar fi nimic amuzant nu? 71 )
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

#16
Vremurile A+ si Animax, ca atunci cand stateam pana la 12 ca sa vad reluarile episoadelor pe care le mai pierdeam.
Neavand o grafica speciala sau o poveste epica/ geniala si cum s-a mai spus, e un anime special din pricina personajelor.
Citind manga Priest mi-am adus aminte de Alucard; same long hair, same badass character, same mad hat. Also, the look on his face when he used to kill. Da, intr-un fel se aseamana si in altul nu, Alucard fiind mult mai mult neinteles, mai nebun, mai adus pe ape grele.
Sfarsitul mi-a lasat un gust amar, s-a terminat prea brusc, fara a lasa ceva care sa mi se intipareasca in memorie; yet, the fight between Alucard and Valentine in Ultimate one is pretty much badass.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#17

#18
Unul din primele anime-uri nedifuzate pe A+ pe care le-am urmarit (cel putin in momentul la care am inceput eu sa-l vizionez) si care a ramas si astazi unul din preferatele mele. Acum cand ma uit in urma, imi dau seama ca la vremea aceea poate am exagerat calitatea acestei serii: grafica nu era cine stie ce, story-ul cam grabit si incoerent, iar personajele destul de exagerate (mai ales Alucard) si fara profunzime pentru a-ti permite sa te atasezi de acestea. Desigur, am apucat doar sa urmaresc prima serie de 13 episoade, care din ce am citit nu se compara cu OVA-urile, care sunt cu mult superioare (sper sa le vizionez cat mai curand) si urmaresc mai fidel manga-ul, insa chiar si asa, luptele dintre Alucard si Alexander Anderson inca raman adanc inradacinate in memoria mea ca fiind printre cele mai epice.
Recunosc ca in evaluarea mea de atunci am fost si un pic subiectiv, mai ales la final cand am vazut ca Alucard era chiar incarnarea lui Vlad Tepes, nici nu va imaginati cat de extaziat am fost la acea ultima secventa 21
De mentionat, de asemenea, ca soundtrack-ul este pur si simplu divin, continand niste tonuri si melodii de jazz foarte potrivite cu atmosfera anime-ului. Recomand acest anime oricarui fan al genului horror.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#19
De Hellsing sunt multe de zis din punctul meu de vedere. Eu nu l-am urmarit decat de vreo trei ori cand Animax era la putere si se difuzau cu mult mai multe anime-uri decat se difuzeaza in ziua de azi. Mie unul mi s-a parut destul de spooky si chiar imi daduse la un moment dat cosmaruri.
Eu unul zic ca Hellsing este un anime superb si ca il recomand tuturor celor care vor sa vada ceva de...calitate
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

#20
Sange , Vampiri , Vampiri adevarati , nazisti , zombii , Biserici , organizatii secrete , sange iar si un pic de istorie legata de legenda urmbana a domnitorului , Ova-urile au grafia mai interesanta si sunt mai legate de manga , Hellsingul e un anime awesome!
[Imagine: 124vh8l.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)