Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Gravi Fic 16+ [yaoy]

#1
Disclaimer:Nu detin personajele ce apartin anime-ului "Gravitation" si nu fac profit de pe urma acestor personaje si intamplari.


O aparitie neasteptata


Intunericul se lasa incet peste orasul Tokyo.Galagia si zumzetul din timpul zile erau acum ingropate intr-o mare de liniste.Strazile erau atat de pustii si linistite incat se putea auzi adierea usoara a vantului.Toata natura era adormita.Numai intr-o singura casa era o galagie de nedescris.Cea a romancierului Eiri Yuki.Peretii locuintei erau albi,exceptie facand livingul care,la cererea cantaretului Shindo Suichi era de un mov pal,ce se asorta foarte bine cu canapeaua violet asezata pe peretele drept al livingului.Usa de culoare maro a dormitorului se tranti la perete,facandu-si aparitia Suichi.Camera era spatioasa,pe peretele din partea stanga a usii era asezat patul,care era de aceiasi culoare cu restul mobilei:alb.
-Yuki,unde este tricoul meu orange?Spune Shu foarte impacientat.
-De unde sa stiu eu unde iti pui hainele.Esti asa dezordonat.Raspunde romancierul in timp ce bea linistit o bere.
-Daca l-ai luat tu,spune-mi!Sa nu il mai caut degeaba.Spune cantaretul destul de agitat.
-Daca te referi la tricoul acela cu mult sclipici,este in masina de spalat alaturi de camasile mele.Vine replica lui Eiri asezandu-se pe pat.
-Nu vreau sa te sperii,dar culoarea bluzei mele iese la spalat.Il anunta Shu pe novelist in timp ce acesta il privea socat.
-Ce ai spus?Nu se poate asa ceva.Spune scriitorul fugind spre baie.
Cand a deschis usa masinii de spalat,a constatat ca aproape toate camasile lui aveau cel putin o pata orange.
-Suichi...te omor!Spune Yuki destul de nervos.
-Ce vina am eu?Tu ai fost neatent.De ce tipi la mine?Niciodata nu am facut nimic.Raspunde Shu putin suparat.
-Niciodata?Iti dau eu niste exemple:mi-ai ars cu fierul de calcat camasa primita de la Mika,ai varsat lapte pe nuvela care trebuia sa i-o prezint redactorului si sa numai spun de faptul ca ai spart peretele in incercarea ta esuata de a schimba un bec.Spune Eiri oftand.
-Alea au fost mici accidente.Nu te supara.Raspunde cantaretul zambind.
-Ce ma fac eu cu tine?Hai sa ne culcam.Spune romancierul saruntandu-l scurt pe Shu.
Dupa aproximativ zece minute,cantaretul a inceput sa vorbeasca,spre disperarea novelistului.
-Yuki,dormi?
-Cum vrei sa ma odihnesc daca ma intrebi acelasi lucru din doua in doua minute.Raspunde scriitorul punandu-si perna in cap.
-Asa este.Maine,Thouma ne va prezenta noua membra a companiei.
-Daca mai scoti un singur cuvant,dormi afara.Spune Eiri exasperat.
-Bine.Noapte buna Yuki.
-Taci si culca-te.Vine raspunsul imediat al novelistului.


*
* *

Dimineata a sosit pe nesimtite in oras.Soarele cald si auriu se inalta pe cerul albastru si senin.In casa romancierului era,ca de obicei,galagie.Si totul se datora lui Shu.
-Suichi,grabeste-te!Daca nu vii in doua minute,plec fara tine.Spune Yuki privindu-si foarte des ceasul,pentru ca nu dorea sa intarzie la intalnirea programata in cursul zilei respective.
-Am venit.A trebuit sa imi usuc parul.Sa mergem.Spune cantaretul iesind din casa.
Pe tot drumul,Shu nu a facut alceva decat sa vorbeasca.
-Cum crezi ca va fi noua membra a companiei?Intreaba cantaretul in timp ce isi aranja parul ciufulit.
-Nu stiu si nici nu ma intereseaza.Vreau doar sa taci.M-am trezit cu o durere de cap ingrozitoare.Raspunde scriitorul oftand adanc.
-Am ajuns.Uite-l pe Hiro.Diseara sa nu vii sa ma iei.Pa Yuki si nu uita ca te iubesc.Spune Shu trantind usa masinii.
-Pacostea asta de copil.Uneori ma intreb ce m-as face fara el.Se intreaba Eiri plecand din fata companiei N-G.
-Hiro!Ce faci?Unde e Fujisaki?Intreaba cantaretul fericit.
-A ramas in spate.Vroia sa isi cumpere guma.Uite-l ca vine.Grabeste-te!Striga Hiroshi cu toate puterile in speranta ca va fi auzit.
-Ma scuzati ca am intarziat.A trebuit sa stau dupa tanti de la magazin sa imi dea restul.Sa intram.Ne asteapta K.Spune acesta gafaind.
Studioul de inregistrari unde cei cinci baieti se intalneau de cele mai multe ori,era mic dar aranjat cu bun gust.Cele doua canapele din piele neagra erau asezate de o parte si de alta a masutei de sticla,care in contrast cu peretii de culoare orange se potriveau foarte bine.Cei trei prieteni au fost intampinati de K,managerul lor,care era foarte agitat.
-Buna ziua domnule.Spun cei trei in cor.
-Cat mai aveati de gand sa intarziati?Sa mergeam la Thouma.Ne asteapta.Spune acesta iesind din incapere.
Fata de studio,biroul presedintelui era spatios,canapeaua alba din piele era asezata pe peretele stang,iar in fata ei era asezata o masuta de culoare neagra,la fel ca restul mobilei.
-Buna ziua.Luati loc.Spune Thouma politicos.
-Multumim domnule.Spune Shu asezandu-se pe scaunul lui K.
-Sa va prezint noua voastra colega.Intra!Spune Seguchi privind spre usa.
In incapere isi facu aparitia o tanara domnisoara,cu parul mov,cu ochii verzi precum smaraldul si cu un zambet inocent pe chip.Era imbracata intr-un costum alb,lasandu-si parul lung sa ii cada liber pe umeri.
-Ea este Caroline.Este noua reporterita a trupei voastre.Caroline,ei sunt Suichi Shindo,Hiroshi Nakano si Fujisaki Suguru.In doua cuvinte:Bad Luck.Spune Thouma razand.
-Buna ziua.Sunt foarte incantata sa lucrez alaturi de voi.Spune aceasta zambind.
-Buna Caroline.Dupa cum a spus si domnul Seguchi,eu sunt Suichi,vedeta acestei trupe.Vine replica lui Shu care parea sa fie foarte incantat.
-Ce direct esti.Nu vrei sa spui ca tu esti cel care conduce trupa?Intreaba Hiroshi vesel.
-As spune dar trebuie sa plec.Ma asteapta Yuki.Raspunde cantaretul fericit.
-Scuzati-ma ca va intrerup.Vorbesti despre Yuki Eiri,faimosul romancier?Intreaba Caroline cu o sclipire ciudata in privire.
-Da.Este iubitul meu.De ce intrebi?Spune Shu curios.
-Cel mai mare vis al meu este sa il cunosc.Crezi ca imi poti face cunostinta cu el?Intreaba aceasta fericita.
-Sigur ca nu.Acum trebuie sa plec.Pa.Vine replica lui Shu pe un ton nu foarte prietenos.
Dupa ce cantaretul a iesit vijelios din biroul lui Thouma,Caroline privea uimita spre usa.
-Ce l-a apucat?Intreaba aceasta surprinsa.
-Asa face Shu cand cineva de sex feminin vrea sa faca cunostinta cu Yuki.Raspunde Hiro inlaturandu-si suvita de par ce cadea rebela pe chipul lui.
Cand a ajuns acasa,Suichi isi dorea sa ii spuna lui Eiri despre uimitoarea propunere primita din partea lui Caroline.Dar acesta nu era de gasit.Cand a intrat in dormitor,Shu a constatat cu uimire ca romancierul dormea.Dupa ce l-a sarutat,cantaretul s-a asezat langa el,in speranta ca acesta se va trezi.Dar oboseala era mult prea puternica,chiar si pentru Shu care era plin de energie,acesta reusind sa adoarma cu capul pe bratul romancierului.

Aceasta este Caroline
[Imagine: 52.jpg]
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
Postez prima din cate se pare. E a treia oara cand citesc acest capitol, insa de fiecare data e tot mai bun, corectezi din ce in ce mai mult din erori sau mai bine spus din scapari.
De-abia astept continuarea....doar o stii prea bine. Altceva nu mai stiu ce sa zic...e a treia oara cand postez la acest capitol si nu prea am idei, dar stai linistita o sa-mi vina pe parcurs.
It's a game...

#3
Este amuzanta ,mai ales la inceput ^.^ Te pricepi la literatura ,iar fanficul se pare ca va fi unul reusit . Gomen ,dar eu nu l-am mai citit pana acuma si vreau continuarea T.T
Descrii foarte bine si reusesti sa pastrezi personalitatea personajelor! Pe scurt ,ai facut o treaba buna!
I wanna see the rest of the story Smile

#4
Well....Arrigato Shiva.Continuarea cred(adica sunt sigura) ca o voi pune in seara asta.Mai trebuie sa ii fac niste modificar.
Hikikomori>imi pare extrem de ra ca a trebuit sa postezi a 3-a oara...dar stii care este motivul pentru care il postez aici...don't worry...ideea va fi aceaiasi...bineinteles fara atatea greseli10
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#5
O veste socanta


Soarele a rasarit si o noua zi a sosit.Astrul zilei isi arata chipul cald si luminos,iar razele lui ca niste sageti de foc,strapungeau vazduhul,uscand lacrimile varsate de noaptea cea neagra pe frunzele plantelor.Dupa semnele diminetii,aceea zi avea sa fie minunata.Dar lucrurile urmau sa i-a o turnura nu foarte placuta.Cu toate ca inca era foarte devreme,membrii trupei Bad Luck se aflau deja la companie pentru a pune la punct ultimele detalii referitor la noul lor album.
-In sfarsit am terminat!Totul este stabilit.Albumul se va numi Gravity si va avea doisprezece piese.Spune Hiro incantat.
-Exact cum ai spus tu.Vine raspunsul lui K care se relaxa pe scaunul confectionat din piele neagra.
Dar discutia lor a fost brusc intrerupta de aparitia lui Caroline.Aceasta era imbracata intr-un costum roz,pe sub sacou purta o bluza alba,iar parul il avea strans intr-o coada,lasand o suvita sa ii cada pe chip.Ochii ei precum smaraldul ii privea pe cei cinci baieti aflati in studioul de inregistrari.
-Buna Ziua.Spune aceasta zambind.
-Buna Ziua Caroline.Ce faci?Vine raspunsul lui K care o privea cand pe ea,cand pe Shuichi.
-Destul de bine.Multumesc de intrebare.Raspunde aceasta cu acelasi zambet inocent pe chip.
-Shu,tu nu saluti?Intreaba mirat Hiroshi.
-A da...nu mi-am dat seama.Salut Caroline.
-Buna Shuichi.Am o intrebare:Cand il pot cunoaste pe Yuki?Intreaba reporterita cu entuziasm in voce.
Cantaretul ii arunca o privire dubioasa,si cu un ton nu foarte prietenos i-a raspuns la intrebarea adresata.
-Cred ca ti-am spus si ieri ca nu il poti cunoaste pe Yuki.De ce insisti?La mine,nu este intodeauna NU!Vine raspunsul plin de indignare al cantaretului.
Atunci usa studioului s-a deschis la perete,facandu-si aparitia nimeni altul decat Yuki Eiri.Era imbracat intr-o pereche de pantaloni negri,o camasa de culoare albastra,deschisa la primi trei nasturi,iar suvitele lui blonde precum soarele diminetii stateau nestingherite pe chipul lui atat de frumos dar totusi atat de rece.
-Shuichi,ar trebui sa ma prezinti acestei domnisoare.Spune romancierul cu un zambet pervers pe chip.
-Dar Yuki..Spune cantaretul neputand sa isi duca propozitia la bun sfarsit.
-Nici un "dar".Buna Ziua frumoasa domnisoara.Spune Eiri privind-o pe reporterita in ochi.
-Buna Ziua d-le Yuki.Eu sunt Caroline.Raspunde aceasta vesela.
-Incantat de cunostinta.Dar te rog,nu imi mai spune domnule.Raspunde novelistul zambind.
-Bine Yuki.Vroiam sa te intreb daca doresti sa iei pranzul cu mine?Intreaba aceasta rosind.
-Bineinteles ca accept!
Dar Shuichi nu a mai stat sa asculte conversatia celor doi,ci a iesit in fuga din studio.
-Shu stai!D-le K,pot sa ma duc cupa el?Intreaba Hiro ingrijorat.
-Sigur!
Dupa ce Hiroshi a iesit din studio,incercand sa il opreasca pe cantaret,cei ramasi in urma,priveau socati ce se intampla intre Yuki si Caroline.Se parea ca acestuia nu ii pasa de suferinta lui Shuichi.Dupa ce l-a cautat aproximativ o ora,Hiroshi si-a gasit prietenul stand pe o banca,in parc.
-Shu,nu stii cat te-am cautat!De ce plangi?Intreaba acesta gafaind.
-De ce imi face asta?Tu ai vazut cum se comporta cu Caroline?Nu se cunosc decat de cateva minute si Yuki este atat de dragastos cu ea.Spune cantaretul plangand.
-Poate ti s-a parut.Uite care este parerea mea:mergi acasa si inearca sa clarifici aceasta problema cu el.Raspunde Hiro care incerca din rasputeri sa isi incurajeze prietenul.
-Da.Asa voi face.Spune Shu plecand in graba.
Shuichi se grabea spre casa pentru a putea discuta cu romancierul.Cand a ajuns in fata apartamentului,a observat ca usa era deschisa si a intrat.Dar a suferit un adevarat soc.Yuki era asezat pe canapea cu Caroline si se sarutau.
-Yuki!Striga aceasta izbucnind in plans.
-Da Shuichi?Vine raspunsul plin de indiferenta al scriitorului.
-Eiri,cred ca ar trebui sa plec.Spune Caroline prinvindu-l pe novelist in ochi.
-Nu.Cel care va pleca va fi Shindo Shuichi.Raspunde Yuki ridicandu-se de pe canapea.
-Ce ai spus?Intreaba cantaretul socat.
-Vreau sa iti iei bagajele si sa dispari din viata mea!De cand te cunosc,mi-ai adus numai ghinion!Asta este o ocazie excelenta sa scap de tine.Vine raspunsul plin de rautate al romancierului in timp ce isi aprindea o tigare.
Siroaie de lacrimi cristaline au izvorat din ochii purpurii ai lui Shuichi.Il durea sa o vada pe Caroline in bratele lui Yuki,il ranea zambetul siret pe care aceasta il afisa,dar nici un lucru nu intrecea durerea provocata de vorbele spuse de romancier pe care cantaretul le resimtea ca fiind zeci de pumnale ce ii strapungeau inima.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#6
4 Fan fic de citit pt mine!
Shoc nu numai pt Shu-chan ,dar si pentru mine 21 Yuki sa-l paraseasca asa de repede ? parca nu e real XD

Din ce imi dau seama ,Caroline este tu varianta anime ,avand in vedere ca esti fana yuki eiri .

De la un timp imi plac fanficurile de toate genurile , deci astept continuarea ,altfel fac crima de om 10

#7
Depresia


Afara se lasase intunericul.Luna isi facu aparitia pe cerul plin de stele,cum facea in fiecare noapte.Strazile orasului nipon erau pusti,nu se auzea decat fosnetul frunzelor smulse de vantul rece.Era destul de tarziu,dar in usa apartamentului unde locuia Hiro,se auzi o ciocanitura lipsita de vlaga.Acesta s-a garabit sa deschida,nestiind cine il poate cauta la aceea ora.
-Cine es...Shuichi?Ce cauti aici?Spune chitaristul foarte uimit.
-Hiro,te rog nu ma intreba nimic.Doar lasa-ma sa raman la tine peste noapte.Vine raspunsul vocalistului care aproape plangea.
-Bineinteles ca poti ramane.Si referitor la intrebari,cred ca sunt de prisos.Dupa chipul tau imi dau seama ca te-ai despartit de Yuki.Am dreptate?Spune Hiroshi asezandu-se pe patul moale asezat pe peretele din fata balconului.
Apartamentul chitaristului era mult mai mik decat cel al novelistului,dar foarte primitor.Peretii livingului erau de un galben-pal,ce se potrivea de minune cu canapeaua galbena.Coridorul ce ducea spre dormitor era lung,peretii albi erau decorati cu poze ale trupei de la diferite evenimente dar si fotografii facute de cei trei membri.
Chipul lui Shuichi numai era acelasi ca inainte.Chiar si atunci cand se mai certa cu Yuki,corpul lui emana energie pozitiva,iar un zambet larg si luminos ii domina chipul.Acum era cu totul alceva:fata lui era trista,ochii lui odata plini de veselie erau acum plini de lacrimi.Pana zi vesnicul lui zambet era o amintire.Acum parea o persoana pentru care viata numai conta.Ca sa il faca sa mai uite de probleme,Hiro s-a hotarat sa ii faca o propunere.
-Shu,acum ca tot mi-a fugit somnul,comandam o pizza?
Dar acesta parca vorbea singur.Vocalistul nu il asculta,doar privea in gol,lasand lacrimile cristaline si reci sa i se scurga pe obraji.
-Hai mai bine sa te culci.A fost prea mult pentru o singura zii.Spune Hiro in timp ce il in conducea in camera.
-Bine.Unde voi dormi?Spune Shuichi oftand adanc.
-In camera mea,bineinteles.Eu dorm bine si pe canape.Raspunde Hiroshi zambind.
-Sigur nu te deranjeaza?
-Bineinteles ca nu.Ne vedem maine dimineata.
Hiro incerca sa il inveseleasca cu toate ca in adancul sufletului suferinta lui era enorma cand il vedea pe Shuichi,prietenul lui din copilarie,ca sufera atat de tare.
-Esti bine,Shu?Intreaba acesta ingrijorat.
-Da,cel putinasa cred.Vine raspunsul plin de suspine al cantaretuli.
-Daca ai nevoie de ceva,sa ma strigi,bine?
-Da prietene,si multumesc inca o data.
Dypa ce Hiro a iesit din camera,Shuichi s-a trantit in pat si a inceput sa planga,spunandu-si in gand:
-De ce?Cu ce am gresit sa merit asta?Singurul lucru care l-am facut a fost sa il iubesc mai presus de tot.Si el c eface?Ma da la o parte cu prima ocazie care se iveste?Iar daca faptul ca il iubesc este o greseala,nu o regret nici o clipa.
Fara sa isi dea seama,din cauza oboseli si stresului la care a fost supus in timpul zile,somnul a pus stapanire pe el.isis simtea pleoapele din ce in ce mai cum cadeau poeste ochii lui plini de lacrimi.
*

* *
Soarele diminetii isi facu din nou aparitia pe cerul de un albastru precum safirul.Lumina calda se rasfrangea pe chipul adormit al vocalistului.hiro a intrat usor in camera,si cu vorbeblande incerca sa il strezeasca pe solist.
-Shuichi!Hei Shu!Trzeste-te.Spune chitaristul miscanu-l usor.
-M-am trezit.Raspunde vocalistul in timp ce casca.
-Hai sa mergem la companie.
-Nu vreau.Singurul lucru care i-l doresc este sa stau aici,singur,incercand sa asimilez tot ce mi se intampla.Spune Shu cu lacrimi in ochi.
-In regula.Le voi spune tuturor ca te-ai simtit rau.Te rog sa te odinhnesti.Ai nevoie.
-Bine...Spune Shu cu vocea tremuranda.
-Am plecat.Ai grija de tine.Spune chitaristul inainte de a pleca.
Shuichi a inchisa usa dupa Hiro si s-a asezat linistit pe canapea.Isis dorea nespus demult sa fie mai puternic si sa nu sufere atat de mult.Dar stia ca acest lucru este imposibil atata timp cat va iubi o frumusete cu inima de gheata:Yuki Eiri.


Hikikomori>Multumesc foarte mult.Dupa cum vezi,am incercat pe cat posibil sa elimin erorile.Si cred ca mi-a reusit.Cat despre continuare...maine.

Shiva>Da...Yuki l paraseste pe Shu...o sa ti se para foarte ciudat...dar chiar daca este creatia mea,nu o pot suporta pe Caroline.Continuarea...maine10:
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#8
Uh ... in sfarsit am reusit si eu sa citesc ficul >.>
Pai mi s`a parut destul de bun XD .. mai unele greseli de tastare [dar nah astea de la mine se scuza ] si mai trebuie sa mai lucrezi un pic la descriere [pare un pic cam simpla in unele parti ],in rest e ok .. imi place,ai ideei bune ^^ Ce repede l`a parasit Yuki pe Shu x_X .. Caroline e destul de draguta ca aspect dar cam insistenta XD
So ... astept continuarea 4


#9
Revenirea

O noua zi a sosit in orasul Tokio.Razele stralucitoare ale soarelui patrundeau usor prin jaluzele albe din camera unde dormea Shuichi.aceasta era foarte frumos aranjata,nefiind incarcata cu lucruri inutile.Peretii erau albi,precum si restul mobilierului.Pe jos,era asezat un covoras de culoare verde ce se asorta de minune cu plantele asezate pe pervazul geamului.In sfarsit ochii lui Shuichi s-au deschis.Dupa ce s-a ridicat din patul moale,cu pasi marunti dar siguri s-a indreptat spre fereastra dormitorului.In timp ce privea pasarile ce zburau libere pe cerul senin,a stat cateva secunde nemiscat dupa care si-a spus in gand:
-Daca Yuki m-a uitat,eu de ce sa nu fac acelasi lucru?Trebuie sa imi revin.Ma duc la Hiro sa ii spun ce hotarare am luat.Se va bucura foarte mult.Spune cantaretul iesind din camera.
Chitaristul trupei se afla in bucatarie,servindu-si cafeaua de dimineata.Aceasta,precum si restul apartamentului,avea peretii albi,masa era asezata pe peretele stang,geamul era larg deschis pentru a putea intra aerul curat al diminerii.Shu mergea foarte usor in spatele lui Hiro si cu o voce stridenta a tipat,reusind sa il sperie.
-Hiro!
Din cauza strigatului lui shu,Hiroshi a varsat cafeaua fierbinte pe el,tipand de durere:
-Au!Shuichi,nu esti sanatos?Ce faci aici?Spune acesta uimit.
-Iarta-ma ca te-am speriat.Vroiam sa iti spun hotararea mea.spune shu zambind.
-Sunt numai ochi si urechi.Spune chitaristul curios.
-Am decis sa il uit pe Yuki.Sau macar sa incerc.
Hiro,fiind foarte fericit nu s-a putut stapani,imbratinsandu-l puternic pe cantaret.
-Shu,prietene nu stii ce fericit sunt ca in sfarsit te-ai hotarat sa il dai uitari.
-Amice...ma sufoci!spune acesta cu jumatate din voce,din cazua stransorii lui Hiro.
-Scuza-ma.Ce vrei sa facem acum?
-Pentru inceput,sa mergem la companie,bineinteles.Spune solistul zambind.
-Atunci dute si imbracate!
-Sa ma astepti!Spune Shu razand.
-Pot oare sa fac alceva?Vine raspunsul plin de amuzament al chitaristului.
-Am plecat!
Hiro era foarte fericit ca in sfarsit Shuichi a reusit sa iasa din starea de depresie in care cazuse.Dar starea lui de euforie a fost intrerupta de un miros ciudat.
-Miroase a ars...Painea mea!
Cu toate evenimentele din aceea dimineata,Hiroshi a uitat painea ce se prajea in tooster.Iar acum se transformase in scrum.
-Gata prietene.Sa mergem.Spune Shuichi aranjandu-si parul.
La companie era o atmosfera foarte trista.Sakano si Kdiscutau despre Shuichi.Studioul era gol fara acesta.
-Sakano,crezi ca Shuichi isi va reveni vreodata?Intreaba K in timp ce invartea pistolul.
-Sincer,nu cred.Si daca isi va reveni,va fi un proces foarte lent.Spune reprezentantul oftand.
-Salutare tuturoir!
-Shuichi?Spun cei trei baieti in cor.
-Da.eu sunt.M-am intors cu forte noi.
-Nu stii cat ne bucuram ca vedeta trupei Bad Luck si-a revenit.Spune Fujisaki cu zambetul pe buze.
-Hm,hm.Stiu ca sunteti fericiti,dar aveam un CD de inregistrat.Spune K incercand sa isi ascunda fericirea.
-Asa este.Ce uituc sunt.Sa ii dam drumul.Sunt nerabdator s acant din nou.
-Si oare de ce am impresia ca in zece minute ti se va face foame?Spune Fujisaki ciufulindu-l pe solist.
Inregistrarile mergeau ca pe roate.totul era perfect.Dupa ce totul s-a incheiat,K i-a intrebat pe baieti:
-Cine vrea sa mergem la msa?
-Noi!Striga cei patru baieti in cor.
-Sa mergem.
Cei cinci amici au coborat la restaurantul companiei si s-au asezat la o masa.totul era atat de stralucitor.Mesele erau invelite cu o fata de masa alba,cu mici decoratiuni.
-Ce vreti sa mancam?Intreaba K in timp ce se uita peste meniu.
-Eu vreau inghetata,ciocolata,budinca...
-Shuichi!Acesta este pranz,nu desert.Spune managerul calm.
-Bine,dar eu vreau...
Atunci K scoate pistolul din husa si i-l pune la tampla .De teama,Shu a cedat.
-Sa comadam ceva consistent!Nu este desert.Spune Shuichi temandu-se ca d-le K va sfarsi tragandu-i un glont in cap daca nu facea ca el.
Ceilalti doi membri ai trupei radeau de mama focului vazandu-l pe Shu incoltit de maniacul armelor.Dar Fujisaki s-a oprit din hohotul de ras,si a incercat sa ii spuna ceva chitaristului,fara a fi auzit de ceilalti.
-Hiro,uite cine s-a asezat la masa din fata.
-Cine...Yuki?Spune Hiroshi incredibil de uimit.
-Baieti,ce susotiti voi doi acolo fara mine?Intreaba Shu razand.
-Cine?Noi?Absolut nimic!
Fara sa vrea,cantaretul s-a intors cu fata spre masa din spate unde erau Caroline si Eiri.Pareau foarte indragostiti.
-Shu,esti bine?Intreaba Hiro ingrijorat.
-Sigur ca da!Ma duc pana la toaleta sa imi curat ciocolata.Iar am dat pe mine.
UIn timp ce solistul se indrepta spre toaleta,romancierul ii urmarea absolut toate miscarile.
-Caroline,vin imediat.Spune acesta ridicandu-se usor de la masa.
-Bine iubitule.Spune aceasta zambind usor.
-Shuichi incerca sa isi curete ciocolata de pe pantaloni,cand a auzit usa toaletei trantindu-se cu putere si pe Yuki cum o incuia.
-Yuki...
-Dupa cate imi dau seama,incerci sa ma uiti,nu-i asa?
-Exact.Mi-ai facut destul rau.
-Atunci uita asta.
Romancierul l-a apucat pe Shu de barbie si l-a sarutat pasional.Neputand rezista tentatiei,cantaretul i-a raspuns cu aceiasi intensitate la sarut.Dupa ce Eiri si-a atins scopul,a plecat fara sa spuna nici un cuvant,lasandu-l pe fostul lui iubit confuz.Aceasta a iesit din toaleta si s-a asezat la masa,fiind luat la intrebari de colegii lui.
-L-am vazut pe Yuki intrand in baie.Ti-a facut ceva?Intreaba Hiroshi ingrijorat.
-Bineinteles ca nu.Vreau sa merg acasa.Pot?
-Sigur.Esti destul de obosit.Spune K in timp ce platea nota.
-Multumesc domnule.Pa baieti.
-La revedere Shu.
In timp ce acesta mergea spre casa,gandurile lui zburau la Yuki si la acel sarut.Totul era atat de confuz.Depasea cu mult inteligenta lui.Dar un lucru stia sigur:dragostea lui pentru Eiri era din ce in ce mai mare.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#10
YupY! Inca un fna-fic cu Gravitation. :drool:
Este destul de reusit.
Mai ai cateva grseli de taste si descrierea e cam banala in unele parti.
Caroline arata dragut ca aspect dar este putin cam insistenta.
Incerca sa fi mai atenta la tastare si sa mai "slefuiesti" un pic descrierea in rest totul este foarte reusit.
Astept urmatorul capitol.
Ja ne si spor la scris :001_wub:
[Imagine: jigokushoujo13pt8.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)