Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gossip Girl

#11
Uuu :X Tocmai ce am vazut ultimul episod din sezonul patru, a aparut ieri dar l-am download-at azi: War at the Roses. Oricum ador acest serial, si il urmaresc in mare parte doar pentru Chuck si Blair. Blair este perfecta. O ador , inteligenta, eleganta , incapatanata , razbunatoare , pur si simplu ma amuza si inveseleste , plus ca ador cum se imbraca! O prietena foarte buna zice ca seman cu ea, ca mereu cand se uita la GG isi aduce aminte de mine, well , as vrea eu ! Nobody can compare to the Queen B.
Chuck, pai...Charles Bartholomew Bass este absolut mirobolant ! Ii ador fata aia de diabolic, nu ma omor dupa cum arata, insa caracterul personajului este fascinant. Iar cuplul Blair/Chuck este absolut divin, se potrivesc de minune , au un farmec aparte care face tot show-ul sa fie extraordinar.
Si restul pesonajelor sunt dragute, Nate este adorabil, dar caracterul lui nu prea ma fascineaza. Serena e destul de okey, inafara faptului ca mi-se pare cam usuratica cateodata. Iar Jenny, ZOMG! O detest din tot sufletul meu, dupa ce ii face lui Blair la sfarsitul sezonului 3 ! Nu dau mai multe detalii sa nu stric serialul pentru altii.
Love it !

XOXO, GG
[Imagine: amesiggie.jpg]

The bitterest feudes are always labours of love

[Imagine: itachisig2al4.png]

#12
În iunie am descoperit serialul ăsta şi într-o lună am văzut toate cele 3 sezoane. Îmi place foarte mult, mai ales că este "primul meu serial". Seamănă mult cu The O.C. (cum spune toată lumea), doar că în Gossip Girl persoanejele au caractere mult mai accentuate.

Blair Waldorf este persoanjul meu preferat. Genul de fată care nu renunţă la nimic şi face tot ce-i trece prin cap fără să-i pese prea mult de ceilalţi. Îmi plăcea foarte mult când i se împotrivea lui Chuck pe la începutul sezonului 2. Ador privirea pe care o are când coboară din autobuz cu Marcus (iar Chuck, bietul de el, o aştepta cu un buchet de flori) sau ce i-a spus la White Party.

Chuck Bass este băiatul bogat, atrăgător şi cu stil care, la fel ca şi Blair, obţine tot ce îşi doreşte. Îmi place că a devenit sensibil după ce s-a îndrăgostit de Blair şi abia aştept să văd ce se întâmplă în sezonul 4 (pe care am să-l văd după ce apar toate episoadele). Totuşi, ce s-a întâmplat cu băiatul rău ?

Serena van der Woodsen nu-mi place. Când s-a întors a acuzat-o pe Blair că nu mai e la fel, dar ea plecase fără să-şi ia rămas bun şi mai ales după ce s-a culcat cu iubitul ei. Singurul motiv pentru care s-a întors este că fratele ei a vrut să se sinucidă. Mi se pare foarte naivă (când Blair, Nate, Chuck i-au spus că tatăl ei plecase n-a crezut, pentru că tatăl ei o iubea "prea mult" şi multe alte exemple) şi arongată (toţi sunt defapt, dar nevermind).

Nate Archibald mi se pare fără personalitate în sezonul 1. Apoi, în sezonul 2 începe să-şi dea seama ce vrea, iar în sezonul 3 le dă sfaturi bune tuturor.

Daniel Humphrey mi se pare foarte ciudat. Vorbeşte mult, repede, are o părere foarte proastă despre el, nu e aşa de atrăgător... Ce a văzut Serena la el ? Oricum, ei doi se potriveau perfect.

Jenny Humphrey este foarte talentată şi îmi pare rău că şi-a irosit creativitatea încercând să fie cu Nate sau pur şi simplu încercând să dovedească cât de matură este. Toate astea o fac să fie şi mai copil. Mai puţin ce a făcut cu Chuck la sfârşitul sezonului 3.

All in all, Gossip Girl este un serial foarte bun, cu personaje care au caractere puternice şi care reacţionază imprevizibil când se ciocnesc. Din cauza asta se află pe o poziţie înaltă în topul meu.

Xoxo.
[Imagine: 73m8sj.png]


#13
De vreo saptamana stau si ma uit ca disperata la GG,si moooor ca mai am putin si termin sezonul 4 si trebuie sa astept sa apara episoadele in fiecare saptamana[i think ...39].Asa deci ....o ador pe Blair,pentru felul cum reuseste sa ii manipuleze pe toti si sa le arate ca ea e sefa.Chuck e buuun~p= si nu o sa imi schimb parerea niciodata,mai ales cand are zambetu sau superior si de bad boy5.Jenny si Vanessa [poate si Georgina ,chiar daca nu a aparut prea mult] are the most and bigest bitchesssss .Jenny ,barbie cea gothica[cum a zis Blair], ma calca pe nervi cu crizele ei de personalitate,Vanessa crede ca are dreptate mereu dar nu are ,si de Georgina nu trebuie sa mai spun:-J.Serena poate sa dispara din serial,ca ne face viata mai usoara.Creca ei i s-au intamplat aproape toate dramele din serial plus ca este a little bitch [Nate,Dan,Aaron,profu` de la Columbia,Carterr,apoi Dan ,Nate etc.]. Nate este foarte insipid si foarte cu acceasi moaca si conceptii, un personaj care nu imi atragedeloc atentia[ dar arata mega-hot=p~,nu la fel cu Chuck33].Dan este cel mai enervant personaj,se baga peste tot si cam totimpul isi da cu paprea da nu are deloc dreptate,asa frate asa sora.Iar,ca sa inchei cu lista mea de critici tipa aia Eva ["Sfanta Maria"],care i-a sucit mintile lui Chuck,daca eram in locul lui Blair o calcam in picioare5,la fel ci unchiul lui Chuck si ma-sa4.

Cam asta e ,ladies ... X.O.X.O., Gossip Girl!

#14
Serialul meu preferat!
Sunt la zi cu toate episoadele, desi mi se par atat de putine! Pe bune, ar putea si ei sa se grabeasca.
Desi poate suna superficial numele serialului, e mai mult decat barfa. Este tot ce si-ar dori o fata sa vada (parerea mea. Viata in Upper East Side pare viata perfecta pentru oricine, si desi ei platesc un pret pentru tot, cea mai mare pierdere este schimbarea lor, care apare odata cu domiciul. Jenny poate fi cel mai bun exemplu, si chiar Lonely Boy a depasit stadiul de "baiatul singuratic si plictisitor din Brooklyn".

Personajul meu preferat a fost, este si va ramane, fara indoiala, Blair Waldorf. O iubesc pentru determinarea si ambitia ei, pentru faptul ca, desi e ecplipsata de Serena, persevereaza mereu, pentru ca si-a incalcat mandria marturisindu-i lui Chuck ca-l iubeste, desi s-a purtat oribil cu ea atunci cand Bart a murit. Iar acum, cand Chuck a vazut ca Raina nu va inseamna niciodata ceea ce a fost Blair, se va intoarce cu siguranta la ea, dar daca Blair s-a indragostit de Dan, iar sentimentele lui Chuck pentru ea renasc prea tarziu? Cum spuneam, sunt atatea preturi de platit..

Chuck este, de asemenea, unul dintre personajele mele preferate si iubesc celebra lui replica "I'm Chuck Bass". Desi stilul sau dirty de a trai isi pierde din farmec atunci cand se indragosteste de Blair, personalitatea lui ramane neclintita, ca un zid imposibil de strabatut.

As putea vorbi ore-n sir despre Chuck sau Blair, despre cum dragostea lor s-a aprins cu un singur bat de chibrit, despre cum s-a stins abia cu atatea furtuni, dar ma opresc totusi aici..

Xoxo, Gossip Girl.
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#15
Îmi place suspansul în care te ţine. Şi schimbul ăsta de partenere făcut pe parcursul celor 4 sezoane e epic. xD Blair & Nate, Blair & Chuck, acum, nu foarte oficial, Blair & Dan. Serena & Nate, Serena & Dan, Vanessa & Nate, Vanessa & Dan, Jenny & Nate, toate fiind într-o ordine aleatorie. xD Am ajuns să vad 4 sezoane în 1,2,3...2 luni jumate! Sunt mândră de mine şi nu pot spune că dezamăgită, fiindcă chiar îmi place serialul. Ed Westwick e genial în rolul său, ador privirea aia sictirită. xD
Sunt singura care observă că Serena e o proastă? După mine, nu m-a impresionat prea mult personajul ăsta, l-a făcut pe Dan să sufere mult, face alegeri pe care le gândeşte cu picioarele, ia decizii pripite şi după aparenţe.
Personaj preferat? Cred că Blair. Da, Blair. Prin simplul fapt al acţiunilor ei, al narcisismului şi răutaţii ei.
Ok, I'm done.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#16

”Gossip Girl here, your one and only source into the scandalous lives of Manhattans elite.”


Prima dată când m-am uitat a fost în două 2007 dar nu mi s-a părut cine-știe-ce așa nu am continuat. L-am reluat în 2008 și m-m îndrăgostit de personaje.
Cred că o să fie niște mici mari spoilere,dacă nu te-ai uitat la toate cele sezoanele patru, nu citi.

Serena Van der Woodsen aka Blake Lively
Îmi place Blake dar Serena a început să mă enerveze teribil. Cu ce ea matură ? În fiecare sezon aleargă după un al tip, ajunge în alte paturi și e și aiurită. În sezonul al treilea (la început) ar fi făcut orice să ajungă pe pagina taboidelor. Dar e o tipă frumoasă, înaltă care seamână perfect cu mama ei. Sunt la fel, amândouă au făcut același greșeli. Chiar dacă după sezonul patru Lily mi se pare mult mai rea. Cu cine na fost Serena ? I-a luat pe toți la rând, nici nu mi se pare că se potrivește cu cineva anume. Dacă celelalte personaje s-au schimbat timp de patru sezoane, ea a rămas aceași. Păcat de Blake, sincer. Oricum, fără ea serialul n-ar fi la fel. Zicea cineva că ea pune prietenia pe primul loc. Serios ? Atunci de ce s-a culcat cu nate la ziua lui Blair ? Poate Nate nu o iubea pe Blair, dar Serena era cea mai bună prietenă a ei și ea știa că Blair îl iubește. So, cine a greșit?

Blair Waldorf aka Leighton Meester

Queen B. La început mi s-a părut fetița răsfățată care primește tot ce își dorește. Dar timp de patru sezoane se maturizează extrem de mult, devine o nouă persoană bună. Facultatea a schimbat-o, mă bucur că și-a dat seama că nu toată lumea mănâncă homar la cună. În sezonul patru e genială, a făcut ea niște alegeri greșite dar e mai hotărâtă decât celelalte fete. Întrebare: cu ce e ea parașută în devenire ? Ea s- culcat cu persoanele pe care le-a iubit, iar atunci cu unchiu liu Chuck a avut un motiv. Și a regretat. Oricum, cu siguranță nu e mai parașută ca Serena. Și-a lăsat mândria la o parte și ea spus lui Chuck că îl iubește, atunci mi-am dat seama că Blair se maturizează. Chiar dacă o mai dă în câteodată în penibil x_x

Jenny Humprey aka Taylor Momsen
Doar eu nu o suport ? God, scap de ea. A stricat serialul, serios. Se bagă peste tot. Unde, chiar nu are ce căuta. După ce a făcut în sezonul trei mai bine o calcă trenul X_X. Cum a putu să se culce cu Chuck și apoi să facă pe victima ? Când ea sărit pe el doar pentru răzbunare A fugit de acasă, a făcut trafic de droguri și minte mai mereu. Fata perfectă, nu ? Mi-e milă de Rufus, la ce fiică are. Oh, s-au atunci când a furat rochia aia de două ori. La șaisprezeece ani se comportă groaznic, ce exemplu dă ea ? Acum toată lumea vrea să fei ca ea. -.- Mai ales copii de 10-12. Vărmea vrea să devină ca Jenny, fata perfectă. E părerea mea, nu aruncați cu roșii. Arată bine – nu neg, mi-e dor de fetița de la începutul serialului. Și poartă la extensi. A decăzut extrem de mult și nu numai în serial. Păcat de ea.

Vanessa aka Jessica Zhor
Mai plictisitoare decât ea se poate ? Faza cu Julia și Jenny, m-a făcut să o urăsc. Sincer, nu aveam nimic cu ea înainte. Dar mă după ce a făcut mi-a dovedit cănu e chiar așa proastă, dar se lasă influenșată. Arată okei, nu are nimic special. Ea și jenny se băteau pe Nate, doamne, nu mai aveau mult și ajungeau să ăși pună otravă în măncare. Da ce s-au gândit ? Să se alieze cu Julia, să se poată răzbuna pe Serena. Dar scap și de ea. ^_^

Georgina Sparks aka Michelle
Sincer ? Mie mi-a plăcut de ea. : )) Era nebună și rea. Personajul negativ perfect. În orice caz, era așa amuzantă după ce a devenit sfântă și poi iarăși Georgina. Colega de cameră a lui Blair, sincer arată bine. Îi ador părul și buzele. Sper să mai apară. Ar fi păcat dacă dispare din peisaj, era un peersonaj complex. Și îi punea mereu bețe în roată lui Blair, dar a spus că se va răzbuna deci.. Nu e chiar vinovată.

Nate Archibald aka Chace Crawford
Nu-l suport pe prinț. Nu arată cine-știe-ce, numi place. Înafară de ochii, nu are nimic ieșit din comun. Personalitatea lui nu există, mereu se lasă influențat de bunicul lui. Chiar și atunci, pentru familie a mințito pe Serena. Parcă o iubea. Ar face orice pentru familie, după părerea mea îi stă bine cu Vanessa, parcă evadează din lumea familiei stând cu ea. A avut o relație cu o femeie căsătorită pentru bani, adică penntru familie. Era mai ușor să fie amant decât să lucreze, cine e acum ipocrit ? Relația lui cu Jenny ? Nepotrivită. Jenny nu l-a iubit niciodată, să fim serioși.

Chuck Bass aka Ed Weestick
Este personajul meu preferat. Dintre toți, mi se pare cel mai matur. Și nu mă refer la Chuck din sezonul întăi ci cel din sezonul patru. Și-a dat seama de multe chestii devenind um de afaceri excelent. Bart ar fi mândreu, îmi venea să plâng când au citit scrisoarea de la Bart. Își iubea copilul, da păcat că a trebuit să moară ca să afle și Chuck. Din cauza lui Jenny nu a mai cerut-o pe Blair, a protejat atât de bine inelul încăt a fost împușcat. Și la începutul sezonului patru îmi dovedește cât s-a schimbat. A renunțat la tot, hotel, nume, acte doar din cauză că dacă nu o are pe Blair nimic nu mai contează. :3 Păcat/ Trebuiau să fie și ei fericiți, sper să râmână împreună. Blair fără Chuck, nu e Blair. Iar Chuck fără Blair, nu e Chuck. Amândoi s-au maturizat datorită celuilalt.

Dan Humphrey aka Penn Badgley
Mie când îmi place când nu. E okei, nu-i stă bine nici cu Serena nici cu Blair. Mi s-a părut că Serena la folosit doar ca să uite de unle chestii. Că până la urmă nici nu-l știa și ieșea cu el. Îi place să citească și să scrie, asta mi-a plăcut la el. Relația lui cu Olivia a fost cea mai bună dintre relațiile lui. Căteodată e prost, dar prost rău. O apără pe Serena mai mereu, pentru ce ? În fine, e un personaj așa-și-așa. Nu e cine știe ce dar e acolo. Și mai mereu trebuie să fie cu ochii pe sorăsa, cine știe ce mai face.

Who am I? That\\\\\\\'s one secret I\\\\\\\'ll never tell. You know you love me. XOXO, Gossip Girl.

.
[Imagine: tumblr_lmvc2mI9Fg1qcr1eb.gif]
Ohana means family. Family means nobody gets left behind, or forgotten.

#17
Probabil, ca toti ceilalti, prima data am inceput sa ma uit la serial la tv. 21
A inceput sa ma captiveze destul de repede, asa ca in scurt timp am ajuns sa nu ratez niciun episod din el. 21
Cred ca m-a atras povestea in primul rand si situatiile de viata expuse. 106
Din pacate nu ma mai uit, pentru ca nah, netul meu e ... e. :-l Si la tv nu l-am putut urmari o perioada din cauza antrenamentelor. Si mi-a cam scazut interesul.
Oricum, personajul preferat e Chuck. Nu stiu de ce, poate decat pentru felul lui de a fi. 4
Si totusi sunt cu adevarat invidios pe Dan, I mean, wtf?! Tipul a facut 3-some, doesn\\\'t fair, that\\\'s my dream. 20 24
[Imagine: baru.png]
We touch I feel a rush, we clutch it isn't much
But it's enough to make me wonder whats in store for us
It's lust, it's torturous, you must be a sorceress
'Cause you just, did the impossible, gained my trust
Don't play games it'll be dangerous if you fu*k me over
'Cause if I get burnt imma show you what it's like to hurt
'Cause I been treated like dirt before you
And love is "evol", spell it backwards I'll show you

Nobody knows me I'm cold walk down this road all alone
It's no one's fault but my own, it's the path I've chosen to go


Don't click! Dangerous!

#18
Ador serialul. Pentru cei interesați, se dă primul sezon pe Pro Cinema. Nu mai trebuie să zic că preferații mei sunt Blair & Chuck, nu? Sunt probabil cele mai complexe și realiste personaje. Serena e prea... ca s-o zic pe șleau, fufă. Dan este penibil, Jenny se crede buricul pământului, și putem continua. Momentan, am văzut tot, și pot spune că mă uit pentru Chuck & Blair, chestia cu cartea lui Dan era deja cam penibilă, tuturor le-a sărit țandăra pentru conținutul cărții. (toți înafară de Chuck, care parcă e mult mai drăguț cu cei din jur). Și... nu-mi place de prinț. Atât am avut de spus.

#19
Obișnuia să-mi placă să mă uit la Gossip Girl, dar odată cu sezonul 4 au luat-o toți razna așa că am abandonat. Personajele au încetat să fie credibile, cel puțin din punctul meu de vedere.

Primele două sezoane au fost preferatele mele. Se regăsea veșnica luptă pentru putere din liceu (tipică americanilor, if I may add xD), tot felul de controverse, gelozii, înșelătorii, relații ascunse, etc. Îmi plăcea ideea de Queen B, care era practic, stăpână peste tot liceul și își aduna veșnic adepte. Poate de asta Blair era personajul meu preferat. Spre deosebire de Serena, care în ciuda trecutul ei, era o persoană moale și ușor de manipulat, Blair avea un caracter puternic și nu lăsa pe nimeni și nimic să-i clintească principiile. Era o persoană organizată, inteligentă, superficială, evident (majoritatea personajelor erau superficiale în serialul ăla) și-o strategă de admirat. Făcea ea ce făcea și tot umilea pe cineva (de multe ori avea motive, ce-i drept).
Într-o perioadă îmi plăcuse și de Jenny... până pe la mijlocul celui de-al 3-lea sezon, ca să fiu precisă. Apoi a devenit prototipul de adolescentă rebelă și neînțeleasă care dramatiza într-una, ca mai apoi să devină o total b!**h.
Vanessa și Georgina... well, Vanessa mi-a plăcut la început, după care m-a lăsat rece; Georgina mi-a plăcut întotdeauna. You can tell Jesus that the b!**h is back, epic, n-am ce zice. xD

Cât despre masculi: Nate mă enerva în absolut orice ipostază îl vedeam.
Chuck Bass e... ei bine, Chuck Bass. That itself was enough to make me adore him. Aici n-am ce zice, îl iubesc și punct. <3
Pe Dan l-am apreciat tot până la sezonul 4. Era puștiul ăla deștept, politicos, dornic să ajute și care-și vedea de treaba lui până a prins gustul elitei și s-a prostit de tot. -_- În primele 3 sezoane a fost bărbatul ideal. Dan, unde ești, te vreau înapooooooi!!!! ;_;

Și acum să spun motivul real pentru care m-am apucat de serial: Ruffus și Lily. Țin minte că era la un moment dat pe ProTV Gossip Girl și văzusem, întâmplător, un episod în care Serena îi reproșa maică-sii că e îndragostită de tatăl lui Dan, că ea și-a avut șansa și a ratat-o, că acum e rândul ei (I hated Serena for that). Mi s-a părut trist și-am zis să văd despre ce-i vorba.
Pe parcurs m-au impresionat și personajele pe care le-am ridicat în slăvi mai sus.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)