Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gfx mou

#11
Mersi Fishy de pareri, apreciez mult ce mi-ai zis, si da am tendinta mai proasta sa ma folosesc de topaz cam des, dar acum mai putin, am trecut la high pass 21. Mai am de lucrat, insa momentan ma simt mai bine cand ma folosesc de spatii mai mari. Desigur nu renunt la semnaturi totusi ^^.

Si prima mea manipulare in prima varianta, mai am ceva de facut la cea finala si o voi posta si pe aceea mai incolo xD:

[Imagine: autumn5web.jpg]


[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#12
lia ... imi plac semnaturile tale stii deja parerea mea si prima ta manipulare ... arata bine ai incadrat bine toate elementele si te descurci bine mai astept si altele 4 cu cat mai indraznete posibil :-> dupa cum stii ador culorile pe care le folosesti :X
[Imagine: colorscs.png]
________________
Hear the colors


#13
Mersi gez, imi cunosti si parerea despre felul in care imi vezi lucrarile. Poate saptamana aceasta mai reusesc sa invat si eu cate ceva de la tine, chiar nu am timp sa ma ocup de tutoriale. Cat despre prima mea manipulare, o sa postez acum si updateul pe care il stii, a iesit cam blurred, dar nu am avut mai multa rabdare.

Daca as avea o tableta grafica as putea sa-i pictez manual parul. [SKiT, nu-i asa ca mi-o imprumuti si mie T.T? ]

[Imagine: autumn5.jpg]

Urmatoarele lucrari sunt niste simple request, ultima semnatura fiind relativ refacuta ca nu mi-a placut.

[Imagine: comanda2.jpg]

[Imagine: comanda3.jpg]

[Imagine: waitingforyouk.jpg]

Mi-am iesit din mana, ma rog.

~Mate, mate, mate~
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#14
hai sa mai trec odata p-aici 21 imi place prima semnaturacel mai mult totusi ai fi putut face cevamai bun cu linia aia dintre picioare 21) a doua ...imi place textu dar scoate chestiile alea negre ... strica tot >.< adik ma rog .. nu da bine intregii semnaturi iar la ultima ... e smecherie fata de cum arata imaginea propriuzisa e un progres 4 spor in continuare pupic
[Imagine: colorscs.png]
________________
Hear the colors


#15
Pff, as incepe cu imaginea pe care ai modificat - o da' pana se incarca sa - mi vad de semnaturi Dx :
La prima nu imi place linia aia. Poate daca avea alta culoare sau opacitate mai mica. [: Textul ... D - zeu stie ce scrie acolo. Nu inteleg decat "you". Am mai indentificat doua cuvinte , dar mi - e greu sa le inteleg. Dx Statea mai frumos un text micut sub mana ei. Ah, si chestia neagra din stanga pe care sta rezemata fata nu pare sa faca parte din semnatura mai deloc. Parca a muscat cineva din ea D: . Restul e ok.
La a doua m - am indragostit de textul ala O.o . Fontul ales e numai bun, precum si unde l - ai pozitionat. Cam multe buline, dar restul e superb.
A treia e preferata mea. Refacuta, dar bine. Ochiul l - ai modificat tu? Daca da, putin mai multa atentie la nuante si lumini. Imi place mult ideea cu brushul ala sau ce - o fi care iese din polenul florii.
Asa , s - a incarcat si imaginea (Aleluia!). Pentru o prima manipulare e mai mult decat buna. Nu imi place inimioara din frunte si colierul. Nu se aseaza cum trebuie pe fata. Dar ochii si tot ceea ce ii inconjoara parca o mana de profesionist a umblat la ei. <3 Si la par trebuie sa mai lucrezi putin. E prea blur pe margini.
Bafta!
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#16
Multumesc gez si Aggie Smile

Am revenit temporar datorita faptului ca am pus mana pe PS-ul unui prieten, nu am avut timp sa fac mare chestie, dar macar am intrat iar in program <3:

Random 15 min doodle:

[Imagine: siggiecopy.png]

Si chestia pentru SOTW, usor modificata ^^:
[Imagine: sotw3.jpg]
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#17
Um, eh... Bump!

Din moment ce dispun de PS inca vreo cateva zile am zis sa intru intr-un SOTM pe alt forum, cam asta e ce a iesit momentan. Mai mult ma joc ca sa imi reintru in mana, mai trist e ca nu am nici brushes, nici fonturi si e cam aiurea sa ma apuc sa le caut doar pentru cateva zile. Meh:

[Imagine: sotmjansuki3.jpg]

[Imagine: sotmjansuki2a.jpg]

I gief cookies *sniff, sniff*
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#18
Well cat am stat in Anglia, adica pana pe 17 ianuarie am mai facut niste chestii pe care nu le-am postat. Ma rog, cea cu Steampunk stiu ca are probleme la text si ca puteam sa fac mult mai mult dar nu am avut timp 2. Acum nu am PS si nici un laptop pe care sa il pot instala 46

[Imagine: assassinscreedaltairbyv.png] -> modificata usor 26.03

[Imagine: steampunk.jpg]
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#19
Umila mea parere: imi place fluiditatea din semnaturi si cromatica in general bine aleasa. Observ ca in majoritatea ai o tematica frumos expusa. In schimb textul imi pare prost integrat si chiar nenecesar, eu preferand sa fie lasata la interpretarea privitorului ideea.

Intrebare: primesti si comenzi?

Scuza-mi mahmureala din post.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch?

#20
Multumesc Sammy pentru critica si aprecieri, stai linistit tot ce ai zis are sens; sunt praf la capitolul text. Am realizat de curand ca nu am pus o semnatura pe care o facusem pentru Ryuu, am modificat-o pe aceasta si cea cu Steampunk, plus am facut una noua:

[Imagine: buddingbyvalentinedemos.png]

[Imagine: steampunkbyvalentinedem.png]

[Imagine: cellobyvalentinedemoste.png]

Pe parcursul zilele astea, voi face modificari mai multor lucrari 39

Orice critica e bine venita ^^
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)