Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gekkan Shoujo Nozaki-kun

#1
[Imagine: 66083l.jpg]

Citat:High school student Chiyo Sakura has a crush on schoolmate Umetarou Nozaki, but when she confesses her love to him, he mistakes her for a fan and gives her an autograph. When she says that she always wants to be with him, he invites her to his house and has her help on some drawings. Chiyo discovers that Nozaki is actually a renowned shoujo manga artist named Sakiko Yumeno. She then agrees to be his assistant in order to get closer to him. As they work on his manga, they encounter other schoolmates who assist them or serve as inspirations for characters in the stories.

Bun, seria asta e mai mult decat perfecta. E scurta, doar 12 episoade, din mare pacate si chiar daca romance nu e genul meu, cateodata mai trebuie sa facem si exceptii pentru ce merita. Tot ce pot sa spun e ca in fiecare episod am ras cu lacrimi si am zambit cu gura pana la urechi la adorabilitatea sau ridicolul ce e introdus. Incurcaturile apar unele dupa altele, situatiile comice nu intarzie si daca vreti sa gasiti un anime romantic intr-adevar, acesta nu ar fi o alegere buna. Insa daca vreti sa urmariti persoane ce se indragostesc fara sa realizeze asta, prin buna-dispozitie, prin o gramada de stres sau mila, yeah, go for it. Nozaki e plin de surprize, Sakura incearca sa accepte faptul ca nu e vazuta decat ca si un fan si restul, well, it's worth it. Nu regret faptul ca l-am adaugat la lista si il recomand cu cea mai mare placere. In opinia mea, e una dintre cele mai bune serii ale acestei veri. Awesome xD!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#2
Seria e super entertaining, desi nu pot sa nu imi exprim dezamagirea ca plot-ul si relatiile dintre personaje la sfarsitul episodului 12 sunt exact aceleasi ca in episodul 1.

E tipul de serie pe care mai rar il intalnesti - cu o poveste simpla si lipsita de actiune dar cu animatie ridicol de detaliata si fluida.

Mie personal mi-a placut enorm, desi as fi preferat sa aiba mai multe episoade ca sa poata fi rezolvate toate conflictele, dar sunt destul de fericita cu ce am primit.

O serie similara, care are exact aceeasi problema - lipsa unei concluzii satisfacatoare , e Binbougami Ga.
Comedia e foarte bine scrisa si realizata, desi cu ceva mai multe clisee ,si nu e la fel de PG13 ca Gekkan Shoujo.
Singura chestie pe care Binbougami Ga o are care lipseste din Gekkan Shoujo este character development, ((spoiler: desi pana la sfarsitul seriei au loc anumite eventimente that render said character development useless.))

Cred ca merita vazute ambele, Gekkan Shoujo ceva mai mult ca Binbougami , dar va sfatuiesc sa nu va asteptati la prea multe de la poveste si sa va bucurati pur si simplu de comedie si personaje.
[Imagine: tumblr_n68tec3tqU1t5muapo3_500.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)