Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gantz

#1
[Imagine: 5377.jpg]

Producers: Gonzo, ADV Films, FUNimation Entertainment

Genres: Action, Drama, Horror, Sci-Fi, Supernatural, Psychological

Rezumat: Povestea se invarte in jurul unor oameni ce au murit in diferite accidente. Dupa moarte se trezesc intr-o camera cu o sfera neagra in mijloc ce le da maisiuni. Pentru ficare misiune primesc puncte si la 100 de puncte isi pot indeplini o dorinta. Misiunea este sa omoare diversi extraterestrii......si sa supravietuiasca.

Sunet: Ok, dar nu tin minte ceva extraordinar

Video: Calitate buna pre-hd. Animeul e impartit in doua parti de 13 episoade. A doua este mai sangeroasa cu efecte destul de bune

Opinie: Mi-a placut foarte mult cand l-am vazut pentru prima oara si toti care l-au vazut la recomandarea mea mi-au multumit 4. Are multe momente surprinzatoare, mai ales in importanta personajelor. Exista si un live action movie pentru cei ce vor ceva mai rapid. Pare o interpretare destul de fidela animeului. Manga este putin diferita, cu o poveste ce in opinia mea cam deviaza de la origine. Nu am citito inca deci nu pot sa ma pronunt clar
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#2
Eu...nu am terminat niciodata seria asta. Nu stiu de ce sincer...undeva pe drum a inceput sa ma plictiseasca violenta si am incetat sa mai vad scopul.

A fost foarte interesant conceptul la inceput si mi s-a parut violenta ca fiind de mare impact. Dar undeva pe drum a incetat sa-mi mai pese de oricine. Tipa era prea parasuta, tipii erau prea imbecili...asa ca am uitat intr-o zi sa ma mai uit la urmatorul episod si asa a ramas de atunci.

Totusi...din cat am vazut, nu e o serie rea. Doar ciudata...
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#3
Nu e o serie rea deloc. E doar diferita. Personajele difera foarte mult de la normal. Te astepti ca pustii care sunt capabili sa faca ceva sa fie ca in orice anime: eroici, dispusi sa se sacrifice, inconstienti de afectiunea personajului feminin, etc. Aici singurii capabili nu arata nici un fel de astfel de calitate. Personajul principal este egoist, pervers si obsedat cu propia supravietuire.

Poate ii mai dai o sansa. Lui sau macar filmului
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#4
Am terminat seria de anime si mi s-a p?rut extraordinar?. Din cate am auzit de la un coleg, manga este ?i mai bun?, pl?nuiesc s? m? apuc s? o citesc.

#5




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)