Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ganduran

#1
BD produs de Amaliela & Skywalker

Text: Amaliela
Imagini: Skywalker

GANDURAN

EP 1

[Imagine: Galaxie.jpg]

Undeva, intr-o galaxie indepertata, viata decurgea tumultoasa pe planeta Hacker.

#2
[Imagine: planeta_hacker.jpg]

Planeta Hacker. Autostrazile sunt linistite. E linistea dinaintea furtunii.

#3
[Imagine: ep1_p5.jpg]

Chaos era urmarita de politie

#4
[Imagine: ep1_p6.jpg]

Chaos se afla la volanul masinii sale pe autostrada si intalni un ambuteiaj. Din spate se apropiau 5 masini de politie.
-Unchiule, ajutor sunt pe autostrada 11. In urmatorul minut sosi unchiul iei cu un ozn si o lua la bord.

#5
[Imagine: ep1_p7.jpg]

#6
[Imagine: janus_o_ia_pe_chaos.jpg]

Janus o ia pe Chaos in nava

#7
[Imagine: ep1_p8.jpg]

-Cum a mers ultima misiune?
-Am dat-o in bara. Acum sunt urmarita de politie. Cred ca esti suparat acum.
-Nu. Asta se rezolva. Te voi duce la una din vilele mele de pe Gan Duran. Acolo vei fi in siguranta. Nu sunt suparat.
Trebuia odata sa se intample. Nu exista nimeni perfect in Univers

#8
[Imagine: hacker_politie.jpg]

Ma, eu va omor! Ceea ce au facut colegii vostri, iniante, voi nu sunteti in stare sa faceti? Chaos a fost una. Voi ati vost un echipaj intreg. Am strans un echipaj de incompetenti? Aici ori ati venit sa munciti, ori plecati de aici! Dar nu v-am angajat ca sa va bateti joc de meseria vostra si de tot ce a facut pana acuam politia!
De azi, va retrogradez din functie pe toti! Daca de prins hoti nu sunteti buni veti fi buni ca oameni de serviciu la sectie.

#9
[Imagine: ep1_p12.jpg]

Janus:

Chaos, Am ajuns pe Gan Duran. Acum te voi duce la una din vilele mele.

#10
[Imagine: chaos_pc2.jpg]

Janus:

Asta este unul din birourile mele. Misiunea ta este sa spargi codul de la Banca Galactica, sa intri in sistem si sa dai peste cap bancomatele si tot sistemu bancar. Astfel incat sa umpli cardurile hackerilor din reteua HACK X




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)