Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Festival Creanga 2013

#1
[Imagine: 268977_645083812175880_1999389135_n.jpg]

Sectia de limba japoneza a Colegiului National "Ion Creanga" organizeaza si in acest an un festival cu tema japoneza. V? asteptam pentru a v? oferi ocazia sa va apropriati de cultura si traditia, dar si de modernitatea si energia Japoniei! Daca in anii trecuti ati fost prezenti la Senbazuru Matsuri, Okiagari Koboshi Matsuri, sau oricare dintre evenimentele precedente organizate de colegiul nostru, va asteptam si in 2013 sa experimentati atmosfera autentica a unui festival japonez!

Va veti putea bucura de ateliere de caligrafie japoneza, cursuri de limba, origami, kimono, de proiectii de anime, filme, sau dorama, si de multe alte activitati interesante. Bineinteles, nu vor lipsi Akiba Maid Cafe, Obake Yashiki (casa bantuita), si Quest Game, un eveniment surpriza care v? va testa viteza, creativitatea, si cunostintele acumulate de la activitatile din cadrul festivalului. Nu va lipsi nici spectacolul organizat de elevi, dar nici o piesa de teatru despre originile festivalului Taiju.

Va asteptam!

Intrarea este libera.
[Imagine: i1UaYaJ.jpg]
Humans, puzzles.

#2

#3
Da, ma rog o sa fie un eveniment minor, eu o sa ma duc pentru prima oara sa vad si eu cum este pictures ceva sa fac 4 oricum overall cred ca o sa fie fun 4

Mdea, nu am somn(3:33) de la noaptea muzeelor, in fine ... la creanga a fost cam overrated sa zic asa evenimentul 21 macar am apucat sa fac poze in kimono 4 in rest slab 4
[Imagine: i1UaYaJ.jpg]
Humans, puzzles.

#4
Am fost, dar am fost duminica cand nu prea a fost lume din nefericire, era destul de pustiu pe acolo, in schimb am avut ocazia sa ma imbrac intr-un kimono, am mai stat pe la sala de proiectii sa vad animeuri, am vizitat si MaidCaffe, am vrut sa merg si in casa groazei dar m-am dus odata si era coada si a 2a oara cand am fost incepuse deja asa ca n-am mai mers desi vazusem putin din ea, erau papusi date cu "sange" pe acolo si texte cu "Save me" pe pereti, etc. In mare parte a fost destul de interesant, chiar daca nu am stat mult.
[Imagine: 9qh35v.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  DreamHack 2013 Weiss 10 17.509 15-09-2013, 10:49 PM
Ultimul răspuns: MajinCloud
  Arena Cyber League 2013 Azazel 1 3.755 01-07-2013, 09:30 PM
Ultimul răspuns: Mimisor
  Festival de cultura japoneza [update] Flaw 1 2.952 28-08-2010, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Midori03


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)