Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Favourite anime couples.

#11
He, he : D. Ia sa spun si eu care-mi plac, desi n-o sa le pun in ordinea preferintelor, ci in ordinea in care mi le amintesc acu :

1.Risa & Otani [Lovely Complex] -
[Imagine: enemies1b.jpg]
Cuplul asta mi s-a parut foarte, foarte dragut.Desi diferenta de inaltime dintre ei era destul de mare, asta n-a stat in calea dragostei.Este adevarat ca Otani s-a prins cam greu c-o iubeste, dar mai bine mai tarziu decat niciodata.

2.Taiga & Ryuuji [Toradora]-
[Imagine: torabigbei.png]
Ma intreb cati sunt care au vazut anime-ul si nu adora acest cuplu.Sunt atat de potriviti unul pentru celalalt incat...incat ma lasa fara cuvinte.Prietenia dintre ei, relatia ce s-a format incet,incet, sarutul, toate sunt perfecte

3.Yoko & Kamina [Tengen Toppa Gurren Langann]-
[Imagine: kaminaxyokotopp.jpg]
Mi-a placut mult,mult,mult de tot de ei.Si chiar am suferit atunci cand n-au mai putut fi impreuna.Desi, pot spune ca nu m-a deranjat nici cealalta relatie pe care a avut-o ea, insa tot cu Kamina ii statea cel mai bine.

4.Nagisa & Tomoya [Clannad]-
[Imagine: clannad3.jpg]
Da, este adevarat ca mi-a placut si povestea de dragoste intre Tomoya si Tomoyo, dar numai il lipsa Nagisei.Desi la inceput nu-mi placea cuplul, pe parcurs mi-am dat seama ca nu i-as putea concepe separati 4

5.Hibari & Yamamoto [Katekyo Hitman Reborn!] -
[Imagine: surletoitd71851.jpg]
Okkk, aici imaginatia mea bolnava a fost "hranita" de niste manga-uri yaoi care ii au ca protagonisti si din cauza carora am inceput sa vad si animeul respectiv.Cuplul este pur imaginar si este absolut preferatul meu.

6.Yuuki & Zero [Vampire Knight] -
[Imagine: 3225292989f535d9fe22.jpg]
In cazul lor am fost profund dezamagita de faptul ca n-au ramas impreuna.Se potrivesc ce-i asa greu de inteles? In fine, daca nu e, nu e.Tre sa ne multumim si cu ce avem, nu?

7.Nana & Nobu [NANA]-
[Imagine: nana707.jpg]
Da,da, mie mi-a placut de ei doi.Am plans ca n-au fost impreuna, am sperat ca proasta, si as mai plange si acum daca as revedea animeul.Nu stiu sigur de ce mi-am format acest fix pe ei, dar chiar pareau ca se potrivesc.Si Nobu o iubea 14

8.Yukino & Kanade [Candy Boy] -
[Imagine: candyboy.jpg]
Aham, aham. Yuri+incest 4.Umm ce-mi place la ele? Hm, faptul ca se iubesc?Si este vorba de iubire in general, nu frateasca, nu sexuala, nu de mai stiu eu care.E acea iubire care cuprinde si celelalte tipuri in ea..

9.Hikaru & Kaoru [Ouran High School Host Club] -
[Imagine: hikarukaoru1.jpg]
Again incest 4 (ok, incep sa cred ca am o problema).Mie imi place cum le sta impruna, iar dragostea lor "frateasca" imi hraneseste fanezia 21

10.Amu & Ikuto [Shugo Chara]-
[Imagine: amunikuto.jpg]
Le sta bine impreuna si punct.El o place, ea e proasta si nu-si da seama, dar ar forma un cumplu minunat impreuna.Poate in acest al 3-lea sezon o sa realizeze si ea si imi pare rau ca n-o sa vad episodul ala...in fine

11.Ritsuka & Soubi [Loveless] -
[Imagine: lovelesscharacterdramac.jpg]
Sunt draguti, le sta bine impreuna, mai mult de atat n-am ce zice

12.Ciel & Sebastian [Kuroshitsuji]-
[Imagine: phantomxp.jpg]
Aham, chiar nu m-am putut abtine.Intotdeauna am avut impresia ca intre ei e cela mai mult decat "nimic".Poate doar mi se pare dar nah..

13.Teito & Frau [07-Ghost]
[Imagine: 112170.jpg]
S-ar potrivi, desi nu stiu sigur daca mi-ar placea ca acest cuplu sa existe pe bune...nu pot sa-i concep ca pe iubiti, dar ca pe doua personaje nedespartite, da.Deci, aici e jumi-juma 4

Umm, daca va gasiti personajele favorite in combinatii care nu va convin sry, dar e parerea mea, si numai a mea.As mai fi putut sa adaug inca cateva cupluri, dar atunci chiar ar fi fost persoane nemultumite ( 21) asa ca ma opresc aici 4
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#12
HeLLo...deci cuplurile favorite din anime`uri...sa vedem :3

1. Yagami Kazuma & Kannagi Ayano (Kaze No Stigma)
[Imagine: Kazuma_y_Ayano_Montaje_by_Nanseva.jpg]
Why them? Sunt si foarte amuzanti ce`i drept. Si imi place enorm atitudinea care o adopta. SUnt foate simpatici impreuna. SI sunt si o echipa foarte buna :3

2. Atsushi Otani & Risa Koizumi (Lovely Complex)
[Imagine: lovely_complex__by_otani_x_risa.jpg]
Astia doi, formeaza cel mai amuzant cuplu care l`am vazut vreodata. Eu una am ras cu lacrimi la toate minunile care le`au facut. Ce pot sa spun...ii ador pur si simplu.

3. Inuyasha & Kagome (Inuyasha)
[Imagine: 1_7864.jpg]
Despre ei ce sa mai spun? Se potrivesc asta e...Sunt foarte simpatici si imi place cum se inteleg. Si imi place si mai mult cum se cearta 65

4. Tsukune Aono & Akashya Moka (Rosario Vampire)
[Imagine: rosario_to_vampire-2_s.jpg]
Acestia doi sunt foarte draguti impreuna si amuzanti deasemenea. Desi in acest anime este o adevarata lupta pentru Tsukune cel mai bine se potriveste cu Moka :3
KyuMin.

#13
Well, anime couples ... Lets see my list ...

~ Miroku and Sango from Inuyasha
[Imagine: sm063.jpg]

~ Inuyasha and Kagome from Inuyasha
[Imagine: inuyasha_and_kagome_kiss.jpg]

~ Ichigo and Orihime from Bleach
[Imagine: ichihime.png]

~ Hitsugaya and Matsumoto from Bleach
[Imagine: Hiran_3.jpg]

~ Nana and Takumi from Nana
[Imagine: 1223559019453_f.jpg]

~ Kaname and Sousuke from Full metal panic
[Imagine: SousukeKaname.jpg]

~ Ogata Aoi and Kuroda Hayato from AAA
[Imagine: credits.jpg]
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#14
Ok, sa vedem39

Akatsuki Kain & Hanabusa Aido [Vampire Knight]
[Imagine: aidokain.jpg]
Yaoi din prima, omorati-ma21 Da, stiu ca sunt veri, dar mie mi se pare ca ar arata dragut impreuna.Desi Aido cauta si are faima printre fete, mereu m-am gandit ca el si Kain ar forma un cuplu...echilibrat, ca sa zic asa.

Misa Amane & Light Yagami [Death Note]
[Imagine: 617874death20note6.jpg]
Pacat ca Light nu prea ii impartasea sentimentele bietei fete, care il iubea pana la urma[cel putin asa mi s-a parut mie O.O]Le statea bine impreuna, Misa e o fata foarte draguta si ador personalitatea si felul ei de a gandi lucrurile.

Athrun Zala & Cagalli Yula Athha [Gundam Seed Destiny]
[Imagine: Athrun_birthday_2006_by_c2lan.jpg]
Da mă, are si Zala o pereche in lumea asta21 L-am cuplat pe Athrun cu aproape toate personajele, dar cu niciunul nu se potrivea mai bine decat cu Cagalli.Nu stiu cum s-ar intelege ei avand in vedere incapatanarea de care da dovada eroul nostru, dar cred ca s-ar descurca^___^

Layla & Yuri Killian [Kaleido Star]
[Imagine: 73.jpg]
Sunt un cuplu reusit, iar Yuri e singura persoana pentru care Layla avea cat de cat sentimente.De la inceput mi-a placut de ei doi.Si Yuri e asa de sweet *-* Pacat ca nu au ramas impreuna.

Yuki Eiri & Shuichi Shindou
[Imagine: yuki_shuichi_pockysmaller.jpg]
Yao, again.La inceput, am crezut ca Shu e fata si mi s-a parut dragut acest cuplu.Insa, chiar si dupa ce am aflat ca e baiat tot mi s-a parut ca sunt kawaii.Da totusi, domnu` Eiri putea sa dea dovada de mai mult sentimentalism fata de Shu, ca nu ii crapa inima24 Glumeam.

Ciel & Sebastian [Kuroshitsuji]
[Imagine: sebastian--ciel-197798.jpg]
Undeva, adanc in sufletul meu, mereu m-am rugat sa se sarute.Un pupic micut T^T.Iar in ultimul episod, cand Sebastian si-a dat manusa jos si l-a mangaiat pe fata credeam ca il va saruta !Nu e corect, nu s-a intamplat.

Gata, aici inchei, desi ar mai fii cateva cupluri [yaoi 21 ]
I'm Kira.

#15
Roy Mustang & Riza Hawkeye (Full Metal Alchemist)
[Imagine: 2ugnotx.jpg]
Stiu ca el e putin afemeiat ... iar ea uneori (cam prea) serioasa si dura fata de el, insa fac un cuplu dragut (tocmai pentru ca sunt la extreme).

Julia Silverstein & David (Blodd+)
[Imagine: 2ynp8cy.jpg]
Din nou, extreme.Ea e doctorita serioasa, dar feminina, care deabia asteapta un semn de afectiune, iar el e mult prea orb ca sa vada asta.

Oscar François de Jarjayes & André Grandier (Rose of Versailles)
[Imagine: 2woyq0k.jpg]
Bineinteles, preferatii mei.Cu un sfarsit trist.Insa au o poveste atat de frumoasa ...

Hanazono Shizuma & Aoi Nagisa (Strawberry Panic)
[Imagine: 9tmrkj.jpg]
Yuri ! ^__^ Shizuma este pur si simplu atat de eleganta ... Nu-s tocmai fana Nagisei, insa, recunosc, ii sta bine cu Shizuma.

Beatrice & Ushiromiya Battler (Umineko no Naku Koro ni)
[Imagine: wthl5t.jpg]
Ea e vrajitoarea cea rea , iar el ... cel care a cutezat sa o infrunte.Bine, nu sunt tocmai un cuplu (defapt, se urasc mai mult), insa ar fi draguti impreuna.

Ren Uesugi & Shinra Kuonji (Kimi ga Aruji de Shitsuji ga Ore de)
[Imagine: acpu0k.jpg]
Baiatul de treaba si ... fata ... rea.
[center][Imagine: 2ibj691.jpg][/center]

#16
Se putea sa nu imi bag si eu coada pe-aci ? Nu, sigur ca nu. In legatua cu, cuplurile... Urmeaza " Th3 B3st" !
I ~ Amu & Ikuto ( Shugo Chara ?!)
De ce ? Simplu. El o iubeste sincer, ea nutreste sentimente pentru el, sunt cuplul perfect. Pune ca el e si ceva mai matur decat ea, intodeauna mi-au placut baietii mai in varsta. Sincer, sunt cel mai tare cuplu anime, Ever.
II ~ Kirari & Hiroto ( Kirarin Revolution)
La fel. Tipa e prinsa la mijloc intre doua perfectiuni. " Acum Kirari. Spune sincer ce simti pentru mine." aww, kawaii :perv:. Prin sezonul al treilea descopera si ea ca defapt este profund indragostita de cel de-al doilea, adica Hiroto !! Ador cuplul asta. Numai pentru asta frecventez episoadele anime-ului astuia. Sau numai ca sa-l vad pe Hiroto in actiune ? Oricum, tipul are o voce super beton.
III ~ Shuichi & Yuki ( Gravitation)
Deci, eu una, recunosc, sunt putin... Putin mai mult dependenta de Yaoi. Deci, in realitate, da, e putin dezgustator sa stii ca doi baieti fac chestii, putin sau mai mult indecente, dar in varianta anime ? Devine pura obsesie. Cuplul asta e... Nu am cuvinte sa-l descriu. Yuki, insa s-a schimbat complet. In OVA sa isi faca atatea griji pentru solist, cautand ca turbatul motivul plecarii lui, e un vis devenit realitate. Si-apoi " Bine-i revenit acasa, Shuichi !" :chuu:... Cred ca lesin numai gandindu-ma la replica asta, pe cuvantul meu de onoare.
IV ~ Misaki & Usui ( Kaichou wa maid-sama)
Mie, una, imi place de el, de ea, nush... Sunt un cuplu super dragut, dupa parerea mea. Sunt super haiosi, iar ea este atat de incordata cand este el prin preajma, e super amuzant this couple. Mai pune ca ea il place si este constienta de asta, dar parca ar intra in pamant de rusine daca ar fi si ea putin mai sincera cu sentimentele ei pentru el. Super simpatici ambii.
V ~ Inuyasha & Kagome ( Inuyasha)
Doamne, cat ador cuplul asta !! Inu e super cute, iar Kagome, o dulceata de fata. Ea il iubeste, insa el este ingropat inca in amintirea preotesei, care s-a lasat pacalita de un demon deplin, indragostit de ea, neavand incredere deplina in dragostea sincera pe care acesta i-o purta. Pana la urma, tot astia doi raman impreuna. Kagome si Inu, sa nu ramaneti cu dubii.
VI ~ Yuki & Luka ( Uragiri wa boku no namae wo shitteiru)
Yaoi la orizont ! Sunt interzisa persoanelor cardiatice 24. Revenind la cuplu. Cum sa nu-i indragesti ? Sunt adorabili, iar Luka, sau Zess, cum i se mai spune, cum vrea el sa il apere in continuu fara sa ii pese de circumstante... Shounen-ai 38...

Ei, si cam atat. Mai erau, dar... Na, lenea e mare. Pwp, pa pupic.
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#17
Wow , cred ca am peste cincizeci.

1. Taiga & Ryuuji from Toradora
[Imagine: 01-1.png]
Pur si simplu ii ador, se potrivesc atat de bine, nu i-as vedea facand un cuplu cu altcineva, deoarece sunt meniti sa fie impreuna. Cei doi sunt personajele meu preferate din anime si chiar le sta bine impreuna. Au ceva special care ii uneste intr-un mod atat de dragut. Sarutul dintre cei doi in acea seara m-a emotionat atat de mult, am urmarit acea parte cred ca de zece ori, deoarece a fost un sarut atat de kawaai care pur si simplu m-a uimit intr-un mod atat de placut. Sunt un cuplu foarte dragut si amuzant, au fost inca de la inceput pe placul meu. Ryuuji are tot timpul grija de Taiga si stie sa o protejeze. Chiar este un baiat bun, iar Taiga are un mare noroc sa il aibe alaturi. Se potrivesc 100% .

2. Zero & Yuuki from Vampire Knight
[Imagine: vamapia1.png]
Poate multi prefera cuplul Kaname si Yuuki, dar eu una o vad pe Yuuki facand un cuplu cu Zero, deoarece se potrivesc de minune si chiar le sta bine impreuna. Zero este foarte atragator si tine extrem de mult la Yuuki, vrea sa o apere tot timpul, deoarece chiar o iubeste. Nu cred ca ar avea ceva de regretat cei doi.

3. Nobu & Hachi from Nana
[Imagine: nobu_hachi_.gif]
Nu imi place deloc faptul ca Hachi l-a ales pe Taiga, deoarece se potrivea cu Nobu de o suta de ori mai bine. Nobu i-a aratat ca o iubeste enorm si ca ar fi facut orice sa fie a lui. Fac un cuplu atat de dragut impreuna, ar fi de nedespartiti.

4. Nana & Ren from Nana
[Imagine: iconanaren.jpg]
Chiar si dupa atata timp dragostea celor doi a ramas vie, nu s-au uitat o clipa si inca se iubeau la fel de mult. Cei doi fac un cuplu perfect, nu i-as vedea impreuna cu altcineva, deoarece sunt facuti unul pentru celalalt. Sunt amuzanti amandoi si le sta bine impreuna. Nana chiar il iubeste pe Ren si tine enorm la el, chiar daca a lasat-o singura, nu l-a uitat o clipa, iar Ren la fel. Dragoste ca asta rar intalnesti xD

5. Haruhi & Kyon from The Melancholy of Haruhi Suzumiya
[Imagine: peaceyeahby_charlottexsweet.png]
Un cuplu extrem de amuzant si pe placul meu, imi plac absolut de mult de amandoi, deoarece sunt personajele mele preferate din anime si chiar le sta bine impreuna, imi plac la nebunie momentele cand sunt singuri si se intampla cate ceva mai neasteptat. Chiar daca nu o arata cei doi tin extrem de mult unul la celalalt si se potrivesc de minune. Kyon este mai mereu ironic si cu picioarele pe pamant, iar Haruhi este o adevarata tupeista si foarte indrazneata.

6. Amu & Ikuto from Shugo Chara
[Imagine: amuto8.png]
Cei doi mi-au placut inca din primul moment in care i-am vazut impreuna, I mean...se potrivesc nu gluma. Amu se rusineaza de fiecare data cand acesta se apropie mai mult de ea, chiar tine enorm la el si il iubeste, dar pacat ca nu sunt impreuna si in realitate, deoarece chiar le-ar sta bine impreuna. Formeaza un cuplu destul de dragut, se potrivesc de minune. As fi vrut sa vad mai multe scene romantice cu cei doi, dar din pacate nu a fost asa >.<

7. Ayano & Kazuma from Kaze no Stigma
Omg o_o Cum as putea uita de cei doi, sunt unul dintre cuplurile mele preferate, pur si simplu ii ador. Sunt atat de kawaai impreuna<33 Pur si simplu ador scenele romantice intre cei doi, deoarece se potrivesc de minune. Kazuma este atat de calm si amuzant, il iubesc, arata incredibil, iar cateodata Ayano este atat de agitata mai ales in preajma lui. Cei doi chiar se iubesc si se observa acest lucru de la o posta >.< Nu am gasit un icon mai frumos cu cei doi, defapt nu am gasit deloc cu cei doi o_o
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#18
Inuyasha & Kagome
Kirari & Hiroto
Layla & Yuri dar in acelasi timp si cu Sora
Kaname and Sousuke
Nana and Takumi
Orihime x Ichigo
Hitsugaya and Matsumoto
Tsukune Aono & Akashya Moka (Rosario Vampire) ador acest anime o//o
1.LOVE 2.LIFE 3.DO THAT TOGETHER

#19
Pai cuplurile mele preferate sunt
http://i683.photobucket.com/albums/vv193...Kaname.jpg SousukeandKaname

http://i302.photobucket.com/albums/nn103...AteM-1.jpg
Inuyasha_and_Kagome[posturi unite]
Pai cuplurile mele preferate sunt
http://i683.photobucket.com/albums/vv193...Kaname.jpg SousukeandKaname

http://i302.photobucket.com/albums/nn103...AteM-1.jpg
Inuyasha_and_Kagome

http://i305.photobucket.com/albums/nn240...hiroto.png
kirari & hiroto
[Imagine: suntsinguramereu.png]

#20
~SasuHina (Naruto/Naruto Shippuuden)
[Imagine: sasuhina-22.jpg]
Stiu ca cei 2 nu au prea vorbit unul cu celalalt si ca nu preau au sanse, dar mie tot imi place <3
Dupa parerea mea, hinata e singura care il poate intelege pe sasuke cu adevarat, fiind o fire intelegatoare si amabila. In plus, cred ca Sasuke ar fi mult mai interesat de o fata care nu flirteaza cu el mereu.

~Pokeshipping sau SatoKasu (Pokemon)
[Imagine: 010.jpg]
Mereu am avut o slabiciune pt aceste cupluri in care cei 2 se cearta mai mereu, dar de fapt se pot intelege foarte bine si le pasa unuia de celalalt (love/hate types lemai spun eu). PokeShipping e un exemplu foarte bun pt acest tip. Kasumi mereu tipa la Satoshi cand face o prostie, dar devine foarte geloasa cand o fata flirteaza cu el.

~ContestShipping sau ShuuHaru (Pokemon Advance)
[Imagine: UH.jpg]
Rivali care ajung sa se respecte reciproc si poate chiar mai mult. Shuu are obiceiul sa-i ofere trandafiri lui Haruka. Iar atunci cand altii ii numesc un cuplu, cei 2 rosesc imediat ^^

~AgainstShipping sau ShinNozo(Pokemon Diamond&Pearl)
[Imagine: 411.jpg]
Cei 2 nu s-au intalnit decat o data si atunci Nozomi a tipat la Shinji pt felul in care se comporta cu cei din jur, ceea ce face acest cuplu de tipul love/hate. Uun alt motiv este faptul ca amandoi sunt mai misteriosi si mereu stiu ce au de facut. Ca sa nu mai zic ca atat Shinji cat si Nozomi sunt principalii rivali in DP.

~FaithShipping sau YuAki (Yu-Gi-Oh! 5D's)
[Imagine: 6986e7b7.jpg]
Pur si simplu se potrivesc. Yusei a ajutat-o foarte mult pe Aki si aceasta ii este recunoscatoare si o arata cand are ocazia.

~ScoopShipping sau JackCarly (Yu-Gi-Oh! 5D's)
[Imagine: Jack_vs_Carly.jpg]
Astia 2 au ajuns sa se inteleaga si sa invete cate ceva unul de la celalalt.

~MizuShipping sau SetoKisa (Yu-Gi-Oh!)
[Imagine: PriestSetoKisara1.jpg]
Nu stiu ce sa mai zic...m-a impresionat foarte mult povestea lor

~SilentShipping sau KaibaShizu (Yu-Gi-Oh!)
[Imagine: silent-glow.gif]
Aren't they just cute?

~PolarShipping sau JonoMai (Yu-Gi-Oh!)
[Imagine: amomentaccordingtothesummary.jpg]
Love/hate relantionship...that's all

~FianceShipping sau JudaiAsu (Yu-Gi-Oh! Gx)
[Imagine: 107.jpg]
Rivals, partners, some love/hate

~Jellal&Erza (Fairy Tail)
[Imagine: jellal_and_erza_by_ankoku_hime-d393baa.jpg]

~Takumi&Misaki (Kaichou Wa Maid-sama)
[Imagine: maid_01.jpg]

~GgioSoi (Bleach)
[Imagine: eff6977d3b1606e39f4c26f797b92a59.png]
in timpul luptei dintre ei am ajuns la concluzia ca se aseamana foarte mult.
[Imagine: robin-1.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)