Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Favourite anime couples.


#32
[Imagine: 387435-bigthumbnail.jpg]
Zero Kiryuu & Yuki Kuran From Vampire Knight.
L-am adorat pe Zero din primele episoade *laughs* Desi finalul anime-ului nu m-a incantat foarte mult, mi-a placut somehow scena de la sfarsit dintre Yuki si Zero.

Apos & Rin
From Mnemosyne.
Am o slabiciune pentru tipii mai rebeli si mai rai, sa zic asa :]] Pacat ca trupul lui Apos era ... meh, cum era... Si-n plus, mi-ar fii placut sa nu se termine in acel mod, dat fiind faptul ca el era un personaj negativ *sad thing*. Still, me gusta.

[Imagine: 122546-bigthumbnail.jpg]
Tohru Honda & Kyo From Fruits Basket.
Sunt atat de draguti impreuna ; mai ales felul in care reactioneaza Kyo cand se enerveaza, he's so cute ... :3

[Imagine: Blood-1-1.jpg]
Saya Otonashi & Solomon Goldsmith From Blood+.
Ah, tin minte ca, acum cativa ani cand m-am uitat pentru prima data la 'Blood+', il favorizam pe Solomon - really, mi s-a parut atat de elegant si de misterios ; mai tarziu am aflat care era toata treaba cu el... Totusi, am vazut ca ajunsese s-o iubeasca pe Saya (chiar speram ca va fii ceva intre cei doi), and then he died. *saddddd* am plans muuult atunci 21.

Ar mai fii alte cupluri, dar trebuie sa le 'caut'. Poate voi reveni cu un edit.


#33
Gaara x Lee (de ce naiba unora CHIAR le place Gaara pe post de uke?! >.<) - Naruto
GaaLee
Imi place de Gaara fiindca e calm, rece, ranjetul sau e mortal, iar Lee e asa de... de... hmmmm... e puternic si are o "obsesie" pentru senseiul sau. 21 A muncit din greu ca sa ajunga la stadiul altor "genii" si a fost batjocorit de copii pe cand Gaara s-a nascut cu un "protector" si toti copii fugeau de el. Cuplul a inceput sa imi placa si mai mult dupa ce am facut un RPG (si inca sunt la acesta). 39 Gaara este o masina de ucis si sadic, iar Rock Lee este o fire ce cauta alinare dupa ce este aruncat de Gaara ca pe o carpa murdara (*laughs*) si etc.

BYAREN - Byakuya x Renji (Bleach)
ByaRen
A fost si este cuplul meu preferat! Imi place de Renji inca de anul trecut sau acum un an jumatate (sau doi????????) si apoi, mai recent (de prin 2011 *rolling on the floor*), de Byakuya. Renji tot e numarul meu 1, dar ei doi fac un cuplu mortal. >< (am citit DJ-uri si eram: *fucking yeah, bitch*es!* Minunat!)

Kakashi x Guy (amandoi sensei 21) - Naruto
KakaGai - nu le sta bine impreuna? *laughs*
Guy imi place pentru ca seamana cu Lee, iar Lee seamana cu Guy. Guy e chiar un tip dragut, puternic, chipes ( =p~ *rolling*), iar Kakashi imi... aa... nu chiar, insa merge. XD Cu ei o sa fac un viitor RPG. Cand ma gandesc la combinatie... KYAA~!

nu mai stiu
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#34
Dintre cele care exista/au existat in poveste, ar fi:
Hachi & Nobu, c'mon, sunt asa adorabili, Hachi m-a dezamagit alegandu-l pe Takumi in locul lui, erau superbi impreuna si chiar nu ma asteptam prima oara sa faca alta decizie. Desi pe la ultimele capitole din manga parca-mi place de Takumi.

Misaki Ayuzawa & Usui Takumi, sunt un cuplu... um, ezitant uneori datorita lui Misaki, dar mereu e Usui prin preajma sa se ocupe de asta. <3 Sunt perfecti, m-am apucat sa citesc manga de unde ramasesem pentru cuplul asta si sa vad ce se va intampla cu ei pana la urma, dar fiind shojo, e pre-vi-zi-bil.

Risa Harada & Dark, mi-a placut si speram ca va exista chiar si pe vremea cand nu-mi placea de Risa : )). Chiar daca la inceput e doar un joc pentru Dark, se vede mai incolo cat de mult o place (dar nu intru in spoilere) si abia astept continuarea pentru a vedea ce se va intampla intre ei. Nu m-am multumit cu anime-ul tocmai pentru felul sec in care a terminat tot ce era intre ei, deci nu am putut rezista sa nu citesc manga. 21

Mai sunt, poate le scriu mai tarziu. Dintre cele inexistente, mi-ar placea Maka & Soul. 65
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#35
Holo and Kraft Lawrence
[Imagine: 11_0209spice_and_wolf0034.jpg]

Iketani Shou and Utsumi Seiji
[Imagine: ge-good-ending-2803409.jpg]

Zack and Aerith
[Imagine: ZACK-AND-AERITH-final-fantasy-vii-6973819-400-402.jpg]

Yuzuki Eba and Haruto Kirishima
[Imagine: kimi-no-iru-machi-2528189-1.jpg]
[Imagine: harada03.gif]

#36
1 . Yuuki and Zero; From Vampire Knight .
- Ii ador pe amandoi, mai ales pe Yuuki, felul ei de a proceda si a gandi, I like it. Zero este foarte superb, mi-a placut foarte mult de la inceput, un adevarat barbat, si s-ar potrivi de minune, sunt amandoi atat de sweet & cute & beautiful, ce mai, pachet perfect 3 in 1 24 .

2 . Risa and Atsushi; From Lovely Complex
- Desi diferenta de inaltime era foarte mare, dragostea reciproca i-au unit .. sunt un cuplu perfect, foarte amoros, desi .. si foarte haios, toate scenele acelea amuzante, sunt extreme :X .

3 . Misa and Light ( Kira ); From Death Note
- Deci, uuuuuu, c'mon .. n-am cuvinte. Misa nu este vreo inteligenta sau pe-aproape, dar ii smecherita rau in DN. =] Ea il place pe Kira, iar el o foloseste in scopuri malefice, desi Misa se lasa in capcana acestuia, pacat, ar fi putut fi asa de cool ca si cuplu' .. o.o''
[Imagine: tumblr_m9o59mWzcL1rdjmj7o1_500.jpg]

#37
Hm, cuplurile mele preferate sunt cam astea:
Yuno si Yukkii din Mirai Nikki. Se potrivesc atat de bine si iubirea dintre ei e atat de puternica. Ador cum, in ciuda tuturor probelor, iubirea lor invinge.
Nobu si Nakao, din Lovely Complex. Chiar daca sunt personaje secundare, se vede ca tin mult unul la altul. Se potrivesc foarte bine. Imi place cum isi expun dragostea fara sa le pese de parerea celorlalti.
Naruto şi Hinata. Personalitatile lor se completeaza foarte bine si se vede cat de mult tine Hinata la blondin. Acum asteptam momentul sa realizeze si el.
Si cam atat imi aduc aminte la momentul de fata. Daca ma mai gandesc la ceva, revin cu edit.
Ediiiit: Shinra si Celty din Durarara. Nu pot sa cred ca am uitat de ei! Sunt cam singurul cuplu care-mi place din anime-ul asta. Bine, poate si Mikado si Anri. Oricum, sunt adorabili. Mai ales cum Shinra se indragosteste de ea, chiar si fara cap cum e. Este intr-adevar o iubire adevarata, nu cred ca toti ar fi in stare de asa ceva. Respect, Shinra!
She's wiskey in a teacup.



#38
Hm, sa vedem~
★ Tomoya Okazaki x Nagisa Furukawa (Clannad) Cred ca sunt printre singurele mele straight OTPs *laughs* Sunt perfecti unul pentru celalalt. Se potrivesc foarte bine si sunt atat de draguti impreuna! Probabil ca va ramane si singurul straight OTP ce se numara printre favorite. Calmul si blandetea Nagisei se imbie intr-un mod minunat cu atitudinea destul de rece si imaginea de ''delicvent'' a lui Tomoya.
★ Nezumi x Shion (No.6) Am plans si am scos sunete de pterodactyl la sfarsitul anime-ului. A trebuit sa citesc dupa o tona de doujinshi. Cei doi sunt minunati, se potrivesc extrem de bine. Chiar si acum simt cum ma patrund fiorii atunci cand privesc fan-arturi & stuff. Scena cu sarutul m-a facut sa vreau sa ma urc pe pereti de atatea feelings de fangirl.
★ Kagami Taiga x Kuroko Tetsuya (Kuroko no basket) Astia doi sunt la fel de perfecti! Adica, modul in care se lovesc intre ei si gelozia lui Kagami 105 Nu-mi place cum Kuroko este combinat cu fiecare din GOM(desi la inceput imi placea ideea de Kise x Kuroko *cough* Kise imi e husbando deci..)sau MAI RAU cu Momoi-pink-head. KagaKuro este evident canon! Sau cel putin in mintea mea.
Am iubit faza cand Kagami parea ingrijorat si l-a sfatuit pe Kuroko sa manance, iar vazand ca acesta refuza(parca?) i-a indesat lamaia in gura =]]
[Imagine: tumblr_m8w2we1JGd1rpgt3co1_500.png]
[Imagine: tumblr_m8moi9oWXo1r8iaaao1_500.gif]
forever a baby

#39
Idem @Mao, cu exceptia celor din Clannad, (nu am vazut animeul asta -.-'')
Alte cupluri care le ador:
- Lucy x Natsu, din Fairy Tail, cei doi sunt epici desi sunt mai mult bff decat doi porumbeii >_<, firar ei...
- Juvia x Gray din acelasi anime, dragoste la prima vedere (sau ceva de genul). Pana sa citesc capitolul doua sute noua zeci si...si, si ceva credeam ca Gray nu are nici un fel de sentimente fata de saracuta Juvia, care isi marturiseste dragosta tot timpul XD...

Hai ca mai las Fairy Tail deoparte chiar daca mai sunt vreo 8 cupluri epice in acest anime (sau chiar mai multe).
-Maka x Soul, (Soul Eater), Risa x Atsushi (Lovely Complex) Msaki x Usui (Kaichou wa Maid-sama) etc. etc.
I hope the road you'ar beginning to paint little by little ... will become full of beautiful COLORS





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)